Unia Europejska

Odpady komunalne

13-03-2019

Uroczyste spotkanie ze stypendystami

We wtorek 12 marca br. o godz. 14:00 w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie odbyło się uroczyste spotkanie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z tegorocznymi stypendystami kulturalnymi i sportowymi oraz z osobami nagrodzonymi odrębnymi nagrodami za osiągnięcia w dziedzinie sportu.

Stypendia kulturalne Burmistrza Gminy i Miasta Sianów w 2019 r. zostały przyznane czterem osobom:

1)      Joannie Gawrońskiej (wiek- 11 lat) ze względu na działalność artystyczną w zakresie tańca nowoczesnego i osiąganie wysokich miejsc  w turniejach i mistrzostwach o zasięgu ogólnopolskim i europejskim

2)      Korneli Żbik (wiek -10 lat) będącej wielokrotną laureatką pierwszych miejsc w mistrzostwach krajowych w fitnessie gimnastycznym,

3)      Krystynie Gomułka (wiek -16 lat) z tytułu zdobywania wysokich miejsc w turniejach tańca towarzyskiego o rankingu ogólnopolskim i międzynarodowym,

4)      Katarzynie Gomułka (wiek -16 lat) ze względu na działalność artystyczną w zakresie śpiewu operowego solowego i chóralnego oraz zdobycie I miejsca wśród chórów polskich i wyróżnienie na ogólnopolskim festiwalu wokalnym.

 

Stypendia sportowe Burmistrza Gminy i Miasta Sianów w 2019 r. zostały przyznane 7 osobom:

1)      Szymon Bober (lat 18) z UKS Kometa Sianów za zdobycie III Miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Drużyn Wojewódzkich, Kędzierzyn Koźle 2018 r.

2)      Martyna Kowalczyk  (lat 15) z UKS Kometa Sianów za zajęcie I Miejsca (Mistrzostwo Polski) w Grze Podwójnej w Mistrzostwach Polski Młodzików, Sianów 2018r.;  I Miejsca w Grze Mieszanej w Mistrzostwach Polski Młodzików, Sianów 2018r.; za III miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów, Białystok 2018 r.

3)      Michalina Surówka (lat 18) z UKS Kometa Sianów za zajęcie III Miejsca w Drużynowych  Mistrzostwach Polski Juniorów, Białystok 2018 r.

4)      Dominik Orzechowski (lat 18) z UKS Kometa Sianów za zajęcie III Miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Drużyn Wojewódzkich, Kędzierzyn Koźle 2018 r.

5)      Patrycja Kuszmar (lat 17) z UKS Kometa Sianów za III Miejsce w Drużynowych  Mistrzostwach Polski Juniorów, Białystok 2018 r.

6)      Norbert Markowski (lat 18) z UKS Kometa Sianów za III Miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Drużyn Wojewódzkich, Kędzierzyn Koźle 2018 r.

7)      Nestor Gabrysiak (lat 19) z UKS Kometa Sianów za zajęcie II Miejsca Wice-Mistrzostwo Polski w Grze Mieszanej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów, Białystok 2018 r.; III Miejsce w Grze Pojedynczej w Indywidualnych Mistrzostwach  Polski Juniorów, Białystok 2018 r.; III Miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów , Białystok 2018 r. 

 

Nagrody sportowe dla zawodników, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie  międzynarodowym lub krajowym w 2018 roku:

1)      Paweł Spisak (JKS Dako-Galant) – nagroda I stopnia za osiągnięcia sportowe w dyscyplinie olimpijskiej jeździectwo – Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (członek kadry narodowej w WKKW, zdobył kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Świata, w 2018 r. wielokrotnie zdobywał wysokie miejsca w zawodach międzynarodowych),

2)      Dorota Grzejdak (UKS Kometa Sianów) - nagroda II stopnia za zdobycie Wicemistrzostwa Europy Seniorów w badmintonie (Hiszpania 2018 r.), I miejsce w grze podwójnej kobiet i II miejsce w grze mieszanej na 39. Mistrzostwach Polski Seniorów w Badmintonie (Sianów 2018 r.)

3)      Robert Kowalczyk (trener UKS Kometa Sianów) – nagroda II stopnia całokształt działalności trenerskiej w 2018 r. czego wynikiem są m.in. wysokie osiągnięcia sportowe podopiecznych UKS Kometa Sianów

4)      Marcin Grzywacz (zawodnik bez klubowy) – nagroda III stopnia za II miejsce w grze podwójnej mężczyzn w Mistrzostwach Polski Seniorów w Badmintonie (Sianów 2018 r.)

Tekst: Aleksandra Dębowska
Zdjęcia: Waldemar Kosowski