Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

11-02-2021

Vicotria SP2 Sianów na LEO LADYS CUP 2021

Victoria SP 2 na otwarciu

      Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 wzięły udział w V Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet LEO LADYS CUP 2021, którego organizatorem był MKS Lew Lębork. Turniej odbył się pierwszy raz w miejscowości Linia, a nie jak dotychczas w Lęborku. Sianowianki zajęły piąte miejsce. Połowa składu na turniej to były młodziczki, którym swoją drogą bardzo się przydał ten występ, ponieważ w najbliższą sobotę 13 lutego 2021 r. wystartują w Poznaniu w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu  U-14.

Victoria SP 2 dobrze weszła w turniej pokonując w pierwszym meczu GKS Żukowo 3:0, a bramki strzeliły Karolina Kawałek 2 i Wiktoria Robakowska 1. W drugim meczu przegrały 0:3 z Hanzą Elbląg. Pomimo porażki nie załamały się i w trzecim meczu triumfowały 4:1 z Panterą Sierakowice. Bramkami podzieliły się: Wiktoria Robakowska 1, Oliwia Olszak 1, Karolina Kawałek 1, Aleksandra Małolepszy 1. Czwarte spotkanie piłkarki z Sianowa rozstrzygnęły również na swoją korzyść wygrywając po bramce Wiktorii Robakowskiej 1:0 ze Stalą Jezierzyce. Po dwóch zwycięstwach niestety przyszła porażka 0:2 z Chojniczanką Chojnice.W szóstym meczu rozłoszczone piłkarki Victorii SP 2 zagrały bardzo dobry mecz i wygrały 2:0 z niepokonaną dotychczas drużyną Lwa II Lębork. Tym samym pozbawiając ich zwycięstwa w całym turnieju. Obie bramki uzyskała Wiktoria Robakowska.

W ostatnim meczu, który decydował o tym czy znajdą się na podium, zmęczone poprzednim meczem sianowianki uległy piłkarkom Lwa I Lębork 0:2 i to kosztowało ich spadek w tabeli aż na piąte miejsce. Pierwsze miejsce w turnieje zajęły piłkarki Hanzy Lębork, które specjalizują się w futsalu. Wygrały 4 spotkania i 3 zremisowały i to dało im zwycięstwo w całym turnieju przed gospodyniami zawodów piłkarkami Lwa Lębork. Królową strzelczyń została z 5 bramkami Nina Michalska, a bramkarką Justyna Czerwińska, obie z Hanzy Elbląg. Wyróżniona została też Wiktoria Małek z Pantery Sierakowice. Trzeba tu też dodać, że Wiktoria Robakowska z Sianowa też strzeliła 5 bramek ale ze względu na wyższe miejsce zespołu z Elbląga w turnieju tytuł królowej strzelczyń przypadł zawodniczce Hanzy. Jak zwykle nie zabrakło też napojów i ciast oraz pucharów i nagród, które ufundowali sponsorzy turnieju firmy Bryza, Cellfast i Wizja Med.

W ekipie Victorii SP2 Sianów wystąpiły: Oktawia Kaszewska, Karolina Kawałek, Wiktoria Studzińska, Wiktoria Robakowska, Oliwia Olszak, Iwona Grub-Malinowska, Katarzyna Rawłuszewicz, Pola Pasik, Aleksandra Małolepszy, Aleksandra Jabłońska, Nikola Synówka.

Trener Jędrzej Bielecki i pomagający mu Emil Sitarz mimo zajęcia przez zespół piątego miejsca byli zadowoleni z gry swoich podopiecznych, bo przecież tylko 3 punkty, a więc jedno zwycięstwo dzieliło sianowianki od wygrania turnieju. Nie było więc źle. W naszym zespole brakowało kilku podstawowych zawodniczek min. Malwiny Grzelak, Marty Fil, Dagmary Petrus, Oliwii Żywanowskiej i to zdecydowanie osłabiło naszą drużynę. Młodsze zawodniczki zagrały jednak bardzo ambitnie i trzeba przyznać, że niewiele zabrakło do czołowych lokat.

   

TABELA KOŃCOWA Turnieju

1 miejsce Hanza Elbląg                       7  15  10-1

2 miejsce MKS Lew II Lębork           7  14  12-4

3 miejsce MKS Lew I Lębork             7  13    8-2

4 miejsce Chojniczanka Chojnice      7  12  10-6

5 miejsce UKS Victoria SP2 Sianów  7  12  10-8

6 miejsce Pantery Sierakowice           7   5  6-11

7 miejsce Stal Jezierzyce                     7   3  1-13

8 miejsce GKS Żukowo                       7   2  4-15

Tekst i zdjęcia: Jędrzej Bielecki