Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

12-01-2023

Wracają do gry po blisko miesięcznej przerwie

Marcin Marchlewski w meczu z Poltarex-em Pogonią Lębork

Za nimi pierwsza runda fazy zasadniczej sezonu 2022/2023. Karnieszewiczanie – bo o nich mowa – zajmują po niej czwarte miejsce w tabeli I ligi tenisa stołowego (grupy północnej). Tuż za: ZKS Zielona Góra II (pierwszy zespół zielonogórzan jest ósmy w LOTTO Superlidze), Poltarex-em Pogonią Lębork i Energą Morlinami Ostróda I (oba zespoły, to ubiegłoroczni spadkowicze z LOTTO Superligi)! Pozostałe osiem spotkań karnieszewiczanie wygrali!

Minioną rundę fazy zasadniczej, rozpoczął zwycięski – 6:4 – mecz naszych tenisistów stołowych z KS AZS AWFiS Balta Gdańsk II, rozegrany 10 września 2022 r.

Gospodarze rozegrali go składem z ubiegłego sezonu. Najlepszego w czternastoletniej historii karnieszewickiego klubu! Jedyna zmiana, to pojawienie się w składzie 14-letniego Konrada Pyry, który swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w 2015 r., w Świdwinie, a w zeszłym sezonie reprezentował II-ligowy Visonex LUKS Top Wierzbięcin. Konrad, który w minionej rundzie zastąpił Andrzeja Świerczka, zadebiutował w wyjazdowym meczu z OSSM  Gdańsk. Drugi jego występ, przypadł na, nomen omen, wyjazdowy mecz z ZKS Zielona Góra II. W  pierwszym singlowym pojedynku uległ Dawidowi Jadamowi, w drugim – Mateuszowi Żelengowskiemu.

W dziewięciu – na dziesięć rozegranych spotkań – punktowali bracia Bartosz i Karol Szarmachowie. Bartosz zdobył 18,5, a Karol – 14,0 pkt. W ośmiu meczach punktował Marcin Woskowicz, zdobywając w sumie 11,0 pkt. W sześciu spotkaniach punkty zdobywał Marcin Marchlewski. Ma ich na koncie 7,5.

Grającym trenerem karnieszewiczan jest Tomasz Tabor, który nie rozegrał jednak żadnego pojedynku.

14 stycznia 2023 r., o godz. 16.oo, podopieczni trenera T. Tabora, rozpoczynają rundę rewanżową, wyjazdowym meczem z sąsiadem w tabeli, KS AZS AWFiS Balta Gdańsk II. Oba kluby dzieli różnica trzech punktów!

Smaczku temu meczowi dodaje fakt wyjazdu do aktualnego klubu Artura Daniela, który 26 maja 2019 r., wydatnie pomógł wprowadzić KS DARZ BÓR Karnieszewice do I ligi, grupy północnej.

Warto dodać, że obok Artura Daniela, który w Sianowie wygrał obie gry singlowe, w składzie KS AZS AWFiS Balta Gdańsk II, zgłoszeni są – i grają w LOTTO Superlidze – Szymon Malicki (3. zwycięstwa i 7. porażek) oraz Tomasz Tomaszuk (3. zwycięstwa i 10. porażek)! Dodatkowo, znakomitą skutecznością wykazuje się Maksymilian Miastowski, który w dziewięciu swoich występach, zanotował stuprocentową skuteczność!

Poproszony o komentarz – przed rozpoczęciem rundy rewanżowej – Prezes KS Darz Bór Karnieszewice, Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

- Już w najbliższą sobotę rozpoczynamy drugą rundę rozgrywek, a naszym przeciwnikiem będzie mocna drużyna KS AZS AWFiS Balta Gdańsk II. Moim zdaniem o zwycięstwie zadecyduje przygotowanie w okresie miesięcznego przestoju.

W poprzednich sezonach nasza ekipa odnosiła lepsze wyniki w drugiej rundzie, na co liczę także w tym sezonie.

Życzymy zatem powodzenia.

21 stycznia 2023 r., o godz. 16.oo – podejmiemy u siebie Energę Morliny Ostróda II.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Marcina Marchlewskiego, który 10 września 2022 r., pokonał Szymona Malickiego 3:2 (zawodnika z LOTTO Superligi) – Maciej Malek.