Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze

SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

17-09-2021

Wrzesień w placówce

Wrzesień w placówce

Piękna, słoneczna pogoda na początku września zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu. Spotykaliśmy się na zabawach w parku, na placu zabaw  i orliku.

Dla tych, którym ciężko odnaleźć się w szkolnej rutynie spisaliśmy wskazówki: „Jak przetrwać pierwsze dni po wakacjach?”.

Rozmawialiśmy też o tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu na zajęciach „Bezpieczni w sieci” . Wiele uśmiechu towarzyszyło nam podczas zajęć, na których dzieci próbowały rozpoznać owoce z zasłoniętymi oczami. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe.

Spotkaliśmy się z „Cukinem” czyli Tomaszem Żukiem znanym z efektownych graffiti, które zdobią ściany wielu budynków.  W naszym mieście, wykonał mural na budynku OSP.  Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i dostaliśmy obrazek z autografem.

Ci, którzy mają w sobie pierwiastek artysty mogli się spełnić na zajęciach plastycznych, na których robiliśmy „roślinne litografie” tzn. rośliny o różnych kształtach odbite na kartkę.

Świętowaliśmy także „Dzień Kropki”. To świetna inicjatywa, która ma celu pobudzać kreatywność, pomysłowość, zachęcać ich do tworzenia.

Dzieci serdecznie zapraszamy na zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego w Sianowie prowadzonej w ramach projektu „Dzieciak” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

 

Tekst i zdjęcia: Alicja Andrzejczyk