Pomorski Szlak Jakubowy
15-03-2016

Wspólnie walczymy z handlem narkotykami

       Wspólne patrole  Sianowa  realizowane przez  straż miejską  i policję po raz kolejny przynoszą wymierne  efekty. W minioną sobotę strażnicy wspólnie z policjantami  w trakcie patrolowania jednego z osiedli zwrócili uwagę na zaparkowany w ustronnym miejscu samochód. Mężczyzna, który siedział za kierownicą pojazdu, na widok patrolu zaczął  impulsywnie  reagować.

      Kiedy mundurowi podeszli bliżej, zauważyli  jak 31-letni mieszkaniec naszego miasta  zażywa proszek koloru białego. To wyjaśniało jego nerwowe zachowanie. Ujęty mężczyzna chcąc zatrzeć ślady część  substancji  próbował rozsypać w samochodzie.  Funkcjonariusze przeszukali 31-latka i pojazd, w którym  on przebywał.  W trakcie tej czynności  znaleźli foliowe  zawiniątko wypełnione białą substancją.  Po zbadaniu i zważeniu  potwierdzono,  że  jest to  amfetamina o wadze około 14 gramów,  z której można było wytworzyć co najmniej kilkadziesiąt  tzw. „działek”.  Sprawca przestępstwa  został zatrzymany i osadzony w policyjnym  areszcie.

      W poniedziałek  przedstawiono mu  zarzut posiadania narkotyków zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności,  natomiast  zabezpieczona przy sprawcy amfetamina  nie  trafi już do  potencjalnych odbiorców.

Zdjęcie zabezpieczonych narkotyków