Pomorski Szlak Jakubowy
09-08-2017

Wyprawa do Gdańska

Dnia 2 sierpnia2017 r. dzieci ze świetlic z Iwięcina, Dąbrowy i  Skwierzynki  wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Gdańska. Wyruszyliśmy skoro świt. Pierwszym punktem wycieczki była wystawa klocków lego. Niesamowite budowle ich wielkość  i precyzja wykonania wprawiły nas w zachwyt. Po wystawie udaliśmy się do sali obok na zabawę i też spróbowaliśmy swoich sił w tworzeniu niesamowitych rzeczy z plastikowych czworokątów.

Po wystawie udaliśmy się do Manufaktury Ciu Ciu na starym rynku. Tam poznaliśmy tajniki tworzenia cukierków i mogliśmy samodzielnie wykonać swoje lizaki… i przyszedł czas na pamiątki J Mieliśmy szczęście bo udało nam trafić na Jarmark  św. Dominika. Kolorowe stoiska wprawiły nas w zachwyt i każdy znalazł coś dla siebie.

 Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Rodzinnego Centrum Rozrywki  „Loopy’s  World”. Szaleństwom nie było końca, 3000 m2 placu zabaw, po mega wariacjach posililiśmy się pysznymi  frytkami  i lemoniadą.

 Kolejny i myślę, że najważniejszym  punktem  naszej wycieczki, było WESTERPLATTE. Pani Sylwia opowiedziała wszystkim co to za miejsce i dlaczego się tu znajdujemy. Na cmentarzu obrońców gdzie znajduje się 15 krzyży z nieśmiertelnikami, które symbolizują żołnierzy bohatersko walczących i poległych w obronie półwyspu pomodliliśmy się i zapaliliśmy znicze. Następnie poszliśmy pod pomnik upamiętniający polskich obrońców wybrzeża we wrześniu 1939 r. z monumentem o wysokości 25 metrów, gdzie mogliśmy podziwiać pięknie zachodzące słońce.

 Ok. godz.21.00 dotarliśmy do „Ogrodów oliwskich” , niestety ze względu na późną porę nie spędziliśmy tam za dużo czasu.L

… i przyszła pora na powrót. Takiej ciszy w autokarze nie było nigdy, wszyscy umęczeni dniem pełnym wrażeń spaliśmy jak susły J Do domu wróciliśmy o 1.30 w nocy… Myślę, że wszyscy są zadowoleni z wycieczki, nawet pan Roman – kierowca stwierdził, że jeszcze z żadną grupą nie jeździł po takich miejscach w Gdańsku… J

Wszystko co dobre, szybko się kończy… czekamy do przyszłego roku J

Tekst i foto: Agnieszka Madej