Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

14-06-2022

XXV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUDO PAMIĘCI EWY LARYSY KRAUSE DĄBROWA 11.06.2022 r.

Już po raz dwudziesty piąty Uczniowski Klub Sportowy TORI oraz Szkoła Podstawowa w Dąbrowie, byli organizatorami Ogólnopolskiego Turnieju Judo. Turniej poświęcony jest pamięci Larysy Ewy Krause, tragicznie zmarłej judoczki, piątej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, współzałożycielki UKS „TORI” oraz patronki szkoły.

Patronat nad imprezą objęła Gmina Sianów, która zarówno współfinansowała wyżej wymienione zadanie.

Zawody rozegrane zostały na świeżym powietrzu, pod namiotem rozłożonym na szkolnym boisku. Pogoda jak zawsze dopisała, a dodatkowo temperaturę podnosiły ogromne emocje towarzyszące zmaganiom młodych adeptów judo oraz ich rodzicom i trenerom.

W turnieju wzięła udział rekordowa liczba dzieci z dwudziestu klubów Polski.

Młodzi judocy, dziewczęta i chłopcy, rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Łącznie rozegrano walki w 73. kategoriach wagowych. Dla wielu zawodniczek i zawodników był to pierwszy start w tak dużym turnieju judo.

W tym roku, ze względu na jubileusz, wszyscy startujący zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i nagrody.

Podczas trwania turnieju została przeprowadzona loteria fantowa zorganizowana przez wolontariuszy. Zebrana darowizna została przekazana na trwającą w dąbrowskiej szkole akcję charytatywną pod hasłem „Pomoc nie zna granic - dzisiaj pomagam ja, jutro ktoś pomoże mi”.

Wszystkim pracownikom szkoły dbającym o sprawny przebieg imprezy, rodzicom, wolontariuszom i darczyńcom bardzo dziękujemy. To dzięki Wam organizacja turnieju uznana została przez startujących zawodników, ich rodziców oraz zaproszonych gości za profesjonalną i sprawną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonali Radosław Brzostek oraz rodzice.