SPIS LUDNOŚCI 2021

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

02-09-2021

Z trzech naszych klubów w grze pozostał KS SKIBNO

1 września 2021 r., rozegrane zostały mecze 3. rundy Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Do pucharowej rywalizacji przystąpiły  zespoły z Klasy Okręgowej, w tym nasza Victoria Sianów.

W zestawie par, oprócz meczu Victorii Sianów z Pomorzaninem Sławoborze, znalazły się pojedynki: KS Sieciemin z Astrą Ustronie Morskie i KS SKIBNO z Redłovią Redło. Dwaj pierwsi rywale naszych zespołów występują w grupie 1. Klasy Okręgowej, trzeci – w grupie 3.

Mecz w Sianowie rozpoczął się od szybkiego prowadzenia zespołu gości. W 8. minucie bramkę dla Pomorzanina strzelił Sebastian Wróbel. W 14. minucie, na 2:0 dla gości podwyższył Michał Dąbrowski.

Kiedy w 20. minucie bramkarz Pomorzanina musiał opuścić murawę za faul na Krystianie Jeglińskim, inicjatywę w grze przejęli piłkarze zespołu gospodarzy. Jej efektem były bramki strzelone przez Adriana Lecha (26.) i grającego trenera Victorii – Tomasza Nowaka (32.).

Druga połowa tego spotkania długo nie przynosiła rozstrzygnięcia. Kiedy wydawało się, że dojdzie do serii rzutów z linii 11 metrów, kontra gości w 86. minucie, zakończona skutecznym strzałem Michała Dąbrowskiego, dała zwycięstwo przyjezdnym 3:2.

Victoria: Piotr Koza (46. Mateusz Zochniak) – Jakub Aleksander (62. Jakub Szpak), Krzysztof Kulesza (55. Tobiasz Zacharewicz), Krystian Gniadek, Jacek Żuchowski, Krystian Jegliński, Maciej Gorgoń, Łukasz Walczak, Adrian Lech (69. Michał Rokicki), Tomasz Nowak (57. Tomasz Majerczak) i Filip Studziński (69. Maciej Zochniak). W rezerwie pozostawał Kacper Cyga.

Mecz dobrze dysponowanych – prowadzenie w grupie 8. Klasy A, po 1. kolejce spotkań – podopiecznych  trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta – Wojciecha Śniadeckiego i kierownika – Józefa Hryckowiana, rozpoczął się od sporej niespodzianki. Bramka Karola Pudzika w pierwszej połowie spotkania z Astrą Ustronie Morskie, okazała się jedyną strzeloną w pierwszych 45. minutach tego meczu.

Niestety, w drugich 45. minutach – skutecznie – strzelali tylko goście i ostatecznie, to oni, grać będą w kolejnej rundzie Pucharu Polski ZZPN. Przypomnijmy jednak, że siecieminianie pokonali wcześniej: Wieżę II Postomino 4:2 (1:1) i Wrzos Wrzosowo 4:1 (2:0).

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Artur Smieshko, Łukasz Michalak, Łukasz Cygan, Kamil Zbylut (68. Liwiusz Dobrzyński), Szymon Dobrzyński (23. Wojciech Śniadecki, a w 78., za niego Bartłomiej Szmajdziak), Damian Kowalski, Tomasz Hawryluk, Adam Nader i Parol Pudzik (72. Grzegorz Zabłocki).

Niestety nie doszło do konfrontacji KS SKIBNO z Redłovią Redłowo. Grający klasę wyżej goście nie stawili się na zawody!

Tym samym, podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika – Krzysztofa Karwata, po zwycięstwie walkowerem z Falą ABFrost Gąski i Saturnem Mielno 2:1 (2:0), grać będą – jako jedyni nasi reprezentanci – w 4. rundzie Pucharu Polski edycji ZZPN.

Teraz czas na panie, to jest na ¼ finału Pucharu Polski kobiet. Nasze piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów, które zostały – po wycofaniu z III ligi – zgłoszone do IV ligi grupy lubusko-zachodniopomorskiej, czeka mecz pucharowy z Energetykiem Juniorem Gryfino. Mecz 5 września 2021 r., o godz. 12.oo w Gryfinie. Początek gier w IV lidze – 18 września 2021 r.

W najbliższy weekend – 4/5 września 2021 r. – pozostałe nasze zespoły, grać będą:

- juniorzy Victorii: 4 września 2021 r., o godz. 13.oo – Liga Ósemek Koszalin, grupa 1 – na wyjeździe – z Astrą Ustronie Morskie,

- seniorzy Victorii: 4 września 2021 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Vimobilią Będzino,

- oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 4 września 2021 r., o godz. 18.oo – u siebie – z Oldbojami Iskra Białogard,

- KS Sieciemin: 5 września 2021 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Derby Gwiazdowo,

- KS SKIBNO: 5 września 2021 r., o godz. 13.oo – na wyjeździe – z Błękitnymi Stary Jarosław.

Tekst i zdjęcie z wyprowadzenia drużyn: Victorii Sianów i Pomorzanina Sławoborze przed meczem 3. rundy PP ZZPN w Sianowie – Ryszard Wątroba