Cittaslow
Unia Europejska

Odpady komunalne

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

14-02-2020

Zagrają o czwarte zwycięstwo w I lidze!

    Za nami trzynaście kolejek spotkań w I lidze tenisa stołowego mężczyzn. Absolutny beniaminek tej ligi – KS Darz Bór Karnieszewice – ma na koncie 11. punktów, na które złożyły się trzy zwycięstwa i pięć remisów!
    Na swoje pierwsze zwycięstwo karnieszewiczanom przyszło czekać prawie miesiąc od startu rozgrywek.
    26 października 2019 r., pozostającym – jako jedynym w tabeli – bez punktu, podopiecznym Prezesa Zbigniewa Kuszlewicza – przyszło zagrać z KS AZS AWFiS BALTA II Gdańsk.
    Mający na koncie – po czterech meczach – 3 punkty i minusową (- 4) różnicę setów gdańszczanie, ulegli beniaminkowi z Karnieszewic, aż 1:9, co uznano za ogromną niespodziankę!
    Podsumowując ten pojedynek, Prezes KS Darz Bór – Zbigniew Kuszlewicz, napisał w e-mailu:    
    Przy niezwykle wyrównanych pojedynkach, zdecydowanie lepsi okazali się nasi zawodnicy, odnosząc historyczne – bo pierwsze – zwycięstwo w I lidze!    
    Przełamanie bessy wreszcie nastąpiło, a jakość gry i jej skuteczność, przyniosły wielką radość nie tylko zawodnikom, ale także przeważającemu gronu naszych kibiców, pomimo meczu na wyjeździe!
    Na 9:1 dla nas, złożyły się punkty – alfabetycznie biorąc – Michała Krzyżanowskiego – 2,5, Marcina Marchlewskiego – 2,5, Bartosza Szarmacha – 2,5 i Tomasza Tabora – 1,5.
    KS AZS AWFiS BALTA II Gdańsk, to najbliższy przeciwnik KS Darz Bór Karnieszewice.
    Zapraszając na to spotkanie, Prezes – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:
    - Szanowni Państwo!
    Zapraszam na kolejny mecz I ligi tenisa stołowego, który zostanie rozegrany 15 lutego 2020 r., w Hali Sportowo-Widowiskowej SP Nr 2 w Sianowie, przy ul. Dworcowej 26a. Początek meczu o godz. 16.oo.
    (…) Zwyżka formy zawodników obu drużyn, zwiastuje dużą dawkę emocji!
    Ze sportowym pozdrowieniem!
    Prezes KS DBK
    Podrażnieni wynikiem pierwszego meczu, tenisiści stołowi KS AZS AWFiS BALTA II Gdańsk, z pewnością postawią się gospodarzom!
    Z kolei drużyna KS Darz Bór Karnieszewice – uhonorowana 11 lutego 2020 r. Sianowskim Rybogryfem, za historyczny awans do I ligi – poszuka czwartego zwycięstwa w lidze!
    Życzymy powodzenia karnieszewiczanom!
    Tekst – Ryszard Wątroba, foto – Waldemar Kosowski