Cittaslow
Unia Europejska

Czyste powietrze | Sianów - Łazy

Mieszkanie plus

Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

04-01-2022

Zamkną fazę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli!

Zamkną fazę zasadniczą na drugim miejscu w tabeli!

            Trzeci sezon w I lidze tenisa stołowego mężczyzn i kolejny – historyczny – sukces w dotychczasowej historii klubu.

            11 grudnia 2021 r. – karnieszewiczanie – bo o nich mowa, zwyciężając z rezerwami aktualnego drużynowego mistrza Polski, DEKORGLASS Działdowo, awansowali na drugie miejsce tabeli I ligi grupy północnej. Jeżeli 8 stycznia 2022 r., wygrają z rezerwami – zajmującej trzecie miejsce w grupie mistrzowskiej LOTTO Superligi – ENERGII MANEKIN Toruń, doskoczą na jeden punkt, do prowadzącego w tabeli ZKS PALMIARNIA Zielona Góra I.

            Drugie miejsce tenisistów stołowych KS DARZ BÓR Karnieszewice w tabeli I ligi, po fazie zasadniczej, to kolejny – historyczny – sukces w dotychczasowej, blisko czternastoletniej, historii klubu.

            Trzeba przyznać, że ENERGA MANEKIN Toruń II, „leży” karnieszewiczanom. Na poziomie I ligi, KS DARZ BÓR Karnieszewice wygrywał z nią: 8:2 (7 marca 2020 – na wyjeździe), 6:4 (28 listopada 2020 r. – u siebie) i 6:4 (10 kwietnia 2021 r. – na wyjeździe). Jeden raz padł remis 5:5 (9 listopada 2019 r. – u siebie).

            Jak będzie 8 stycznia 2022 r., przekonamy się już niebawem. Miejsca zawodników obu zespołów w „Rankingu indywidualnym” wskazują, że należy oczekiwać ciekawego pojedynku. Na 7. miejscu jest nasz Marcin Woskowicz (pozyskany po sezonie 2019/2020 z KTS ENERGIA MANEKIN II Toruń), na 10. – kolejny karnieszewiczanin – Marcin Marchlewski. Miejsca 12.-14. zajmują kolejno zawodnicy z Torunia: Konrad Staszczyk, Dawid Michna i Michał Małachowski. 15. jest nasz Bartosz Szarmach, a 28. – jego brat Karol. 33. – jest czwarty zawodnik ENERGII MANEKIN Toruń II – Bartosz Czerwiński. Piąty nasz tenisista stołowy – Tomasz Tabor – jest na 43. miejscu.

            Dodajmy, że mecz w Toruniu rozpocznie się o godz. 14.oo.

            Przypomnijmy! To ostatni mecz fazy zasadniczej dla 2. w tabeli KS DARZ BÓR KARNIESZEWICE i aspirującej do 3. miejsca – 5. w tabeli ENERGII MANEKIN Toruń II.

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Marcina Marchlewskiego – Waldemar Kosowski