Gminne nieruchomości na sprzedaż i dzierżawy

14-09-2021

Zwycięski początek nowego sezonu

Karol Szarmach

11 września 2021 r., tenisistom stołowym KS Darz Bór Karnieszewice przyszło rywalizować u siebie, z KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk II,  Dodajmy, że z zespołem z Gdańska – w ubiegłym sezonie – przegraliśmy  w pierwszej rundzie 4:6, na wyjeździe i zremisowaliśmy w drugiej 5:5, u siebie.

Smaczku pierwszemu meczowi w nowym sezonie dodawał fakt przyjazdu do Sianowa, lidera  KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk II – Artura Daniela, który 26 maja 2019 r., wydatnie pomógł wprowadzić KS DARZ BÓR Karnieszewice do I ligi, grupy północnej.

Dodatkowego smaczku dodawał także fakt debiutu w drużynie gospodarzy – starszego o 2. minuty – brata bliźniaka, lidera naszego zespołu Bartosza Szarmacha – Karola. Karol Szarmach, bo o nim mowa, przegrał co prawda obie gry singlowe, ale w obu z nich, pokazał się z dobrej strony. W debiucie w Darz Borze, prowadził 10:8 w decydującym secie z Piotrem Ferencem, by przegrać 10:12. Nieźle wypadł także w grze z Arturem Danielem, przegrywając drugiego seta 11:13 i wygrywając trzeciego 11:5. Ostatecznie przegrał 1:3.

Pierwsze cztery gry pojedyncze, przyniosły gospodarzom tylko jedno zwycięstwo. Stało się to za przyczyną Marcina Marchlewskiego, który jak się to później okazało, był najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu.

Pogoń za wynikiem, rozpoczęła się od gier deblowych, po których zrobiło się 3:3.

Ponieważ drugie gry pojedyncze, przyniosły gospodarzom trzy zwycięstwa, to oni zostali zwycięzcami tego emocjonującego meczu. Na 6:4 dla KS Darz Bór Karnieszewice złożyły się punkty: Marcina Marchlewskiego – 2,5, Bartosza Szarmacha – 1,5, Marcina Woskowicza – 1,5 i Karola Szarmacha – 0,5. Punktowała – jak widać – cała drużyna! Brawo!

A oto wyniki poszczególnych pojedynków, według kolejności ich rozgrywania:

Bartosz Szarmach – Tomasz Filbrandt 1:3 (9:11, 11:7, 10:12, 10:12),

Karol Szarmach – Piotr Ferenc  2:3 (9:11, 11:6, 7:11, 11:7, 10:12),

Marcin Marchlewski – Jakub Krawczyk 3:0 (11:4, 11:6, 11:6),

Marcin Woskowicz – Artur Daniel 0:3 (6:11, 3:11, 4:11),

Bartosz Szarmach/Karol Szarmach – Tomasz Filbrandt/Piotr Ferenc 3:0 (13:11, 11:6, 11:7),

Marcin Marchlewski/Marcin Woskowicz – Artur Daniel/Jakub Krawczyk 3:0 (11:5, 11:8, 11:3),

Bartosz Szarmach – Jakub Krawczyk 3:2 (11:1, 12:14, 6:11, 13:11, 13:11).

Karol Szarmach – Artur Daniel 1:3 (9:11, 11:13, 11:5, 4:11).

Marcin Marchlewski – Tomasz Filbrandt 3:0 (13:11, 11:9, 11:9).

Marcin Woskowicz – Piotr Ferenc 3:0 (11:2, 11:9, 11:8).

9 października 2021 r., o godz. 16.oo, czeka nas spotkanie wyjazdowe. z ZKS PALMIARNIA Zielona Góra II.

Tydzień później – 16 października 2021 r. – podejmiemy u siebie KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk III.

Przypomnijmy, co powiedział przed rozpoczęciem nowego sezonu, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz:

- Plany naszego klubu na nowy sezon są bardzo ambitne. W poprzednim liczyliśmy  na minimum trzecią lokatę. Zabrakło do tego jednego punktu. Teraz celujemy w jedną z dwóch czołowych lokat, co zapewni nam udział w barażach o awans do Lotto Superligi.

Pierwszy krok do tego bardzo ambitnego celu zrobiony…