Unia Europejska
Pomorski Szlak Jakubowy
03-09-2018

Zwycięski start naszych ligowych zespołów!

            Od 2 września 2018 r., w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze seniorskie zespoły. Do A-klasowej Victorii Sianów i B-klasowych: KS SKIBNO i KS Sieciemin, dołączyły: I-ligowe Stowarzyszenie Victoria Sianów i II-ligowy UKS Victoria SP 2 Sianów!

            Miniony piłkarski weekend, rozpoczęli seniorzy Victorii Sianów. W pucharowym spotkaniu 2. rundy piłkarskiego Pucharu Polski, edycji KOZPN w Koszalinie – rozegranym 29 sierpnia 2018 r. w Tychowie – przegrali z miejscowym A-klasowym Głazem 0:2 (0:1), odpadając z dalszych gier!

            Zdecydowanie lepiej – ba, bardzo dobrze – powiodło się naszym zespołom, w grze o ligowe punkty!

            Jako pierwsi, grali piłkarze Stowarzyszenia Victoria Sianów. Zwycięzcy minionej edycji I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, podejmowali beniaminka tej ligi – Mirstal Mirosławiec.

            Podopieczni Krzysztofa Gorta rozpoczęli z tupetem. Po 30. minutach prowadzili 2:0. Obie bramki były autorstwa Rafała Gotowały (11. i 30.). Ambitnie grający goście, odpowiedzieli tuż po przerwie. Dwa trafienia zanotował Michał Duda (46. i 49.).

            W 59. minucie, powinno być 3:2 dla Oldbojów z Sianowa. Niestety Rafał Gotowała nie wykorzystał rzutu karnego dla sianowian! Na szczęście w 84. minucie, przytomnie w polu karnym gości zachował się Piotr Kierzek i to gospodarze, rozpoczęli sezon od wygranej!

            Dodać trzeba, że obserwatorem sobotniego spotkania, był Prezes Pomorskiej Ligi Oldbojów – Andrzej Schneider! Przyjechał – między innymi – z pucharem za tytuł „króla strzelców” I ligi PLO - dla Krzysztofa Miętka oraz z odznaczeniem KOZPN w Koszalinie - dla Zbigniewa Banasiaka.

            Podobnie rozpoczęły ligowe zmagania piłkarki UKS Victoria SP 2 Sianów. W przełożonym o dzień - z soboty na niedzielę - spotkaniu z KS Lipno Stęszew, beniaminek z Sianowa, pokonał przyjezdne 6:4 (4:1). Bramki dla podopiecznych Jędrzeja Bieleckiego i Mariana Kuny (trenerzy) oraz Jacentego Życińskiego (kierownik), strzeliły: Malwina Grzelak – 4 oraz Marta Fil i Klaudia Saganowska.

            Po raz drugi w tym sezonie, punktowali piłkarze A-klasowej Victorii Sianów. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Majewskiego i kierownika Jerzego Piątka, pokonali na wyjeździe Resko Karcino 4:0 (2:0). Bramki dla sianowian, strzelili: Bartłomiej Mural – 2 oraz Damian Miętek i Konrad Wagner.

            Z kolei nasze B-klasowe zespoły, grały ze zmiennym szczęściem.

            Pierwsze – i to od razu trzy punkty – zainkasował KS SKIBNO, który wygrał w Gwiazdowie z miejscowym Derby 3:1 (2:1). Bramki dla podopiecznych trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, strzelił Mateusz Rymarkiewicz!

            Bez punktów wrócili z Wrześnicy, piłkarze KS Sieciemin. Podopieczni trenera Leszka Rogali i kierownika Józefa Hryckowiana, ulegli na trudnym terenie, Wrzosowi Wrześnica 2:4 (1:1). Bramki dla siecieminian, strzelili: Łukasz Cygan i Adam Nader.

            Najbliższy piłkarski weekend, znowu zacznie się we środę! 5 września 2018 r., o godz. 17.3o, na Stadionie Miejskim w Sianowie, rozpocznie się A-klasowy pojedynek miejscowej Victorii z Pomorzaninem Sławoborze. Zapraszamy!

            Pozostałe nasze zespoły grać będą:

            - 8 września 2018 r., o godz. 17.oo, Stowarzyszenie Victoria Sianów – na wyjeździe – z Amatorem Kołobrzeg, beniaminkiem I ligi PLO,

            - 9 września 2018 r., o godz. 17.oo, UKS Victoria SP 2 Sianów – na wyjeździe – z WAP Włocławek. Włocławianki, to pierwszy lider grupy kujawsko-pomorskiej II ligi piłki nożnej kobiet, która swoim zasięgiem obejmuje zespoły z województw: lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego,

            - 9 września 2018 r., o godz. 12.oo, B-klasowy KS SKIBNO, podejmie u siebie Darpol Barzowice, a B-klasowy KS Sieciemin – także u siebie – Jantar Korlino!

            Zapraszamy!

            Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia przed meczem i w trakcie meczu Stowarzyszenia Victoria Sianów z Mirstalem Mirosławiec – Waldemar Kosowski.