23 listopada 2025 r. w Hali Sportowej MOSiR w Kamieniu Pomorskim rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym do II Grand Prix Polski.
Prawo startu miały/mieli kadetki i kadeci urodzone/urodzeni w roku 2011-2012 i później.
Znakomity występ w niedzielnych kwalifikacjach zanotowała reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy 96 Sucha Koszalińska – podopieczna trenerek Danieli Gazickiej i Marty Kocoń – Dorota Plonder!
Urodzona w 2013 r., zatem jeszcze młodziczka, Dorota – zaczynając od ćwierćfinału – wygrała wszystkie pojedynki, pokonując po drodze kolejno: kadetkę Martynę Makowczyńską 3:2 (-3,10,9,-7,6) z UKS Chrobry Międzyzdroje, młodziczkę Joannę Marcinkiewicz 3:1 (5,9,-7,5) z KTS Perła Połczyn Zdrój i w finale kadetkę Lenę Wawreńczuk 3:0 (3,9,8) z KTS Perła Połczyn Zdrój. Brawo!
Tym samym nasza młodziczka – którą w Kamieniu Pomorskim prowadziła Daniela Gazicka, będzie reprezentowała UKS 96 Sucha Koszalińska, Szkołę Podstawową w Suchej Koszalińskiej – w murach której klub funkcjonuje – oraz Gminę i Miasto Sianów w II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów, który rozegrany zostanie w Zielonej Górze, w terminie 12-14 grudnia 2025 r.
Gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w Zielonej Górze!
Dodać trzeba jeszcze, że w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym do II Grand Prix Polski w Kamieniu Pomorskim, występowali także nasi dwaj reprezentanci: kadet – Sebastian Podhorodecki i młodzik Filip Socha.
Reprezentujący UKS 96 Sucha Koszalińska: Sebastian i Filip, podzielili między sobą miejsca 19-20, na 40-tu uczestników!
Uwaga! Projekt współfinansowany ze środków Gminy Sianów.
Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia – Daniela Gazicka



