Dwa zwycięstwa Victorii i awans do górnej połówki tabeli!

KS Sieciemin z Saturnem w Mielnie

Zwycięstwa: 5:0 (1:0) z Radwią Białogórzyno i 5:2 (2:1) z Głazem Tychowo – oba na wyjeździe – awansowały seniorów sianowskiej Victorii do górnej połówki tabeli grupy 3. Klasy Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej!

Czy podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka utrzymają 8. pozycję? Zadecyduje o tym mecz ostatniej, 30. kolejki spotkań, z piątym w tabeli, Gryfem Polanów!

Bardzo długi piłkarski weekend, rozpoczęli jednak młodzicy sianowskiej Victorii.

29 maja 2024 r., podopieczni trenera Grzegorza Dudy, przegrali na wyjeździe z Rozwojem Koszalin 0:5.

Dzień później – wspomniani wyżej – seniorzy sianowskiego klubu, pokonali Radew Białogórzyno, po 3. bramkach strzelonych przez Tomasza Majerczaka oraz golach Karola Balcerka i Wiktora Krawca.

Seniorzy Victorii: Mateusz Staciwa – Jacek Żuchowski (61. Konrad Wagner), Tomasz Majerczak (80. Adam Ławro), Marcin Woźniak (80. Wiktor Krawiec), Łukasz Szczerba, Daniel Wotawa, Cezary Pająk, Kacper Grygiel, Kacper Szczepaniuk (69. Robert Maj), Karol Balcerek i Wojciech Sieradzki (69. Szymon Siarnecki). W rezerwie pozostawał Maciej Fidór.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Po nieudanym meczu w Manowie, chcieliśmy wrócić do tego, co prezentowaliśmy w ostatnim czasie. Do dobrej, konsekwentnej gry, która dawała nam punkty. I tak się stało. Zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

Od początku meczu był w pełni skoncentrowany i dobrze zorganizowany na boisku. W pierwszej połowie meczu w zasadzie nie daliśmy rywalom stworzyć klarownej sytuacji. Bramkę dla naszego zespołu, pięknym strzałem z powietrza, po dośrodkowaniu Karola Balcerka, zdobył Tomek Majerczak. Mieliśmy szansę na podwyższenie wyniku, ale do przerwy rezultat już się nie zmienił.

Po zmianie stron odważnie ruszył zespół gospodarzy, ale świetnie w bramce spisywał się Mateusz Staciwa. Konsekwentnie dążyliśmy do strzelenia drugiej bramki, co uczynił ponownie strzałem z pola karnego T. Majerczak. Później grało się już łatwiej, w miarę upływu czasu gospodarze opadali z sił, natomiast my podkręcaliśmy tempo i zdobywaliśmy kolejne gole. Najpierw ponownie T. Majerczak, a następnie Karol Balcerek oraz Wiktor Krawiec. To jego debiutancka bramka w barwach Victorii. 

Cieszy pięć zdobytych bramek, chociaż niewykorzystanych sytuacji – niemal 100-procetowych – było jeszcze kilka. Dobra gra w defensywie przyniosła czyste konto po stronie strat.

Jestem zadowolony z tego, że wyglądaliśmy lepiej fizycznie. Bardzo ważne dla mnie było również to, że każdy zawodnik wchodzący z ławki podtrzymywał poziom drużyny. To zawsze jest wartość dodana zespołu, kiedy zmiennicy wchodząc na boisko wykonują dobrą robotę. 

Przed nami dwa ostatnie mecze, mamy szansę na zakończenie sezonu na ósmym miejscu. To najwyższa możliwa pozycja w tym momencie. Taki jest więc nasz cel i powalczymy do końca, aby go zrealizować.

1 czerwca 2024 r. – równolegle – grali oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów i piłkarze KS Sieciemin.

Grający – u siebie – sianowianie, podopieczni przedstawiciela Stowarzyszenia – Krzysztofa Gorta, pokonali oldbojów Lecha Czaplinek 5:2 (1:1), umacniając się na pozycji lidera I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów! Bramki dla gospodarzy strzelili: Łukasz Berkowski – 2 oraz Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek i Michał Saganowski.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Zbigniew Banasiak, Łukasz Berkowski, Łukasz Chotkowski, Robert Kowalczyk, Tomasz Matysiak, Adam Pietraszkiewicz, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Michał Saganowski, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Mariusz Tuziemski, i Marek Walker.

Grający – na wyjeździe – piłkarze KS Sieciemin, podejmowani byli w Mielnie przez miejscowego Saturna. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali 1:4 (0:1). Honorową bramkę dla siecieminian strzelił Damian Kowalski.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn,  Radosław Kruk,  Filip Grześczak,  Tomasz Hawryluk (46. Damian Kowalski), Marcel Hryckowian (52. Wojciech Fąfara), Marcin Rogala,  Gabriel Gołofit (46. Adam Nader), Bartosz Szmajdziak,  Bartłomiej Pawlewicz i  Jacek Janczyszyn. 

– Do meczu z Saturnem przystąpiliśmy ze sporymi zmianami kadrowymi w porównaniu do poprzednich meczów. Część zawodników była nieobecna, a wyjściowej jedenastce szansę gry dostali głównie Ci, którzy w poprzednich meczach grali mniej. 

Pierwsza połowa spotkania miała wyrównany przebieg. Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszym kwadransie tej części gry. W 7. minucie sytuacji, sam na sam, z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystał Jacek Janczyszyn. W 12. Saturn objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, skutecznym strzałem głową popisał się jeden z zawodników z Mielna.  

Druga połowa rozpoczęła się od podwyższenia prowadzenia przez gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie w kryciu, zawodnik Saturna zdobył gola po strzale z bliskiej odległości. Nasza odpowiedzieć była natychmiastowa. Już minutę później, zdobyliśmy bramkę kontaktową. Skutecznym strzałem z pola karnego popisał się Damian Kowalski. Kolejne minuty to optyczna przewaga naszego zespołu i próby kontrataków gospodarzy. Po jednej z naszych akcji sytuacji, sam na sam, z bramkarzem Saturna nie wykorzystał Bartłomiej Pawlewicz. Kilka razy kotłowało się w polu karnym zespołu z Mielna. Niestety, ale nie udało się nam doprowadzić do wyrównania. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce meczu. Po dwóch szybkich kontrach, gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie. W 88. mogliśmy skorygować wynik, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Radosław Kruk.

Z przebiegu spotkania i ilości stworzonych sytuacjach bramkowych, sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Jednak to gospodarze zagrali bardziej skutecznie i wygrali mecz. Gratulacje dla gospodarzy za determinację i waleczność, jaką zaprezentowali w tym meczu.

2 czerwca 2024 r., przyszło zagrać młodziczkom UKS Victoria SP 2 Sianów, piłkarzom Victorii II/ KS SKIBNO oraz seniorom Victorii Sianów.

Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowały młodzików Stronga Zielenica. Piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów, zremisowały z chłopcami 3:3 (0:1). Bramki dla sianowianek strzeliły: Martyna Ryncewicz – 2  i Adrianna Urbaniak.

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów: Wiktoria Kwiatkowska – Zuzanna Perz, Julia Kaczorowska, Zuzanna Kaczorowska, Julia Zdybicka, Milena Waleńska Martyna Ryncewicz, Adrianna Urbaniak,  Małgorzata Capar, Michalina Gurazda, Julia Krakowiak i Lena Pietraszewska. 

To trzynasty punkt dziewcząt w rywalizacji z chłopcami w bieżącym sezonie!

Grający – na wyjeździe – piłkarze Victorii II/ KS SKIBNO, podejmowani byli w Postominie przez rezerwy miejscowej, IV-ligowej Wieży. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, przegrali 0:7 (0:2).

Victoria II/KS SKIBNO:  Bartłomiej Czekaj  – Wojciech Chabowski, Patryk Pawlak, Gracjan Polek, Norbert Gutkin (15. Piotr Roman), Przemysław Winnicki, Cezary Filasiak, Kacper Nowak (46. Damian Rybisz), Szymon Żeromski, Piotr Wojtynek i Jakub Kowalski. 

Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek napisał:

– Ciężko podsumować to, co wydarzyło się w Postominie. Jakby tak spojrzeć obiektywnie, to w sumie nic się nie wydarzyło. Przyjechaliśmy na mecz, większość zawodników przestała na boisku 90. minut. Wieża odbyła trening strzelecki i wróciliśmy do domu. Tak w skrócie można opisać to, co w naszym wykonaniu nie było meczem. 

Zawiedziony jestem postawą niektórych zawodników. Bez zaangażowania, bez ambicji i wewnętrznej woli podjęcia walki wyszli na boisko. Niestety bardzo krótka ławka rezerwowych, nie dała mi możliwości reagowania. 

Jednak nie chciałbym wrzucać wszystkich do jednego worka. Przemek Winnicki i Czarek Filasiak, próbowali pociągnąć wózek w tym meczu. Byli aktywni w każdym sektorze boiska i agresywni w destrukcji. Na wyróżnienie zasługuje tutaj na pewno Piotrek Roman. Od samego wejścia na boisko wyróżniał się walecznością, co „okrasił” kontuzją mięśnia dwugłowego uda. Jednak widząc, że na ławce rezerwowych nie ma już zmian, nie zszedł z boiska, i ostatnie 20. grał z bólem, aby nie osłabić zespołu. I nadal był wyróżniającym się zawodnikiem. 

Trudno jest znaleźć złoty środek na stabilność gry tego młodego zespołu. Mamy mecze pełne waleczności i agresji, które dają wyniki jak, np. z rezerwami Darłovii, czy  z Wrzosem tydzień temu. Następnie jedziemy do bardzo przeciętnego Postomina, a nawet bym powiedział, że był to najmniej wymagający przeciwnik jak do tej pory, i my oddajemy całkowicie mecz. 

Do końca sezonu został jeden mecz. Później musimy poszukać wzmocnień w postaci 2-3 doświadczonych zawodników, którzy będą potrafili ustabilizować naszą grę.

2 czerwca 2024 r., przyszło zagrać ponownie – po dwóch dniach przerwy –seniorom sianowskiej Victorii. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, wygrali z Głazem Tychowo 5:2 (2:1).

Seniorzy Victorii Sianów: Mateusz Staciwa – Łukasz Szczerba, Kacper Grygiel, Wojciech Sieradzki, Daniel Wotawa, Karol Balcerek, Michał Rokicki, Szymon Siarnecki (67. Wiktor Krawiec), Konrad Wagner, Marcin Woźniak i Tomasz Majerczak.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Z różnych przyczyn jechaliśmy do Tychowa w zaledwie 12-osobowym składzie. Cel, o czym wspominałem w poprzedniej wypowiedzi był jasny. Chcieliśmy wygrać i poprawić pozycję w tabeli.

Od początku spotkania, inicjatywa była po naszej stronie. Bardzo ambitnie grający gospodarze próbowali kontrataków. Mecz dobrze się ułożył. W 18. minucie, po dośrodkowaniu Tomka Majerczaka, bramkę zdobył Marcin Woźniak. Gospodarze wyrównali, ale jeszcze przed przerwą zdobyliśmy drugiego gola. Tym razem to T. Majerczak wykorzystał dośrodkowanie Szymona Siarneckiego.

Po zmianie stron drużyna Głazu ponownie doprowadziła do remisu, ale podziałało to na nasz zespół motywująco. Po 60. podkręciliśmy tempo, co przełożyło się na kolejne bramki. Po ładnej akcji Konrada Wagnera, celnie uderzył T. Majerczak, a chwilę później, do siatki trafił Kacper Grygiel. W ostatniej minucie meczu, po strzale M. Woźniaka, piłkę do bramki skierował jeden z zawodników gospodarzy.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale nasz zespół konsekwentnie dążył do wygranej. Cieszy duża liczba zdobytych bramek. Nasi ofensywni zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Szkoda straconych bramek, ale jeśli jesteśmy skuteczni w ataku, to rekompensuje nam straty. Przez dłuższą część sezonu mieliśmy z tym problem, tym bardziej cieszy, że poprawiliśmy się w tym elemencie w ostatnim czasie. 

Przed nami ostatnie spotkanie, przed własną publicznością. Podejmiemy piąty zespół ligi Gryfa Polanów. Chcemy zaliczyć udany występ i zdobyć 3. punkty na zakończenie sezonu. 

2 czerwca 2024 r., nie doszło do rozegrania przedostatniego meczu tego sezonu w grupie II, trzeciej ligi kobiet: Chemik Bydgoszcz – UKS Victoria SP 2 Sianów.

Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego oddały punkty walkowerem!

 Zespół – trampkarzy Victorii – podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka, pauzował!

W najbliższy, długi weekend, 4 – 8 czerwca 2024 r., nasze zespoły grać będą:

I liga Pomorskiej Ligi Oldbojów: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 4 czerwca 2024 r., o godz. 18.3o – u siebie – z KS Perła Gmina Dygowo (mecz z 15 czerwca tego roku, rozgrywany awansem),

młodzicy: Victoria Sianów: 5 czerwca 2024 r., o godz. 18.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Wiekowianką Wiekowo/Szkołą Dobiesław,

młodzicy: Victoria Sianów: 7 czerwca 2024 r., o godz. 17.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Żakami Sławno,

trampkarze: Victoria Sianów:8 czerwca 2024 r., o godz. 11.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – u siebie – z Gwardią Koszalin,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 8 czerwca 2024 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z młodzikami Zrywa Kretomino,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  8 czerwca 2024 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Gryfem Polanów,

I liga Pomorskiej Ligi Oldbojów: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 8 czerwca 2024 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Mechanikiem Bobolice,

Uwaga! Ponieważ dublują się w dacie, miejscu i godzinie mecze seniorów i oldbojów, decyzje co do zmian(y) mają zapaść 4 czerwca – wieczorem!

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 9 czerwca 2024 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Falą Gąski,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 9 czerwca 2024 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Wichrem Mierzym,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 9 czerwca 2024 r., o godz. 16.oo – u siebie – ze Słupczanką Słupca, liderem tabeli grupy II, III ligi kobiet!

Tekst: Ryszard Wątroba. Zdjęcie seniorów Victorii w dniu meczu z Arkadią Malechowo w Sianowie – Zbigniew Zięba, zdjęcia z meczu piłkarzy KS Sieciemin z Saturnem w Mielnie – Łukasz Szmajdziak.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu