Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy 29

W dniach 4-6 października 2023 roku uczniowie klas 6a i 6b, 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie w ramach realizacji projektu „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki zwiedzili Warszawę.

W trakcie wycieczki uczniowie zobaczyli Starówkę, Kolumnę Zygmunta, Trakt Królewski i Pałac Prezydencki. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieli okazję podziwiać zmianę Warty Honorowej.  Zwiedzając Starówkę, udało się również poznać historię Zamku Królewskiego i obejrzeć jego piękne wnętrza.

W Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi poznali zamierzchłą historię Ziemi oraz lokalizację Polski w odniesieniu do różnych epok w dziejach Ziemi. Zaciekawieni uczniowie słuchali wykładu o roślinach i zwierzętach naszego kraju w czasach prehistorycznych. Dowiedzieli się, że w Warszawie żyły nawet słonie!

Cmentarz Powązkowski był miejscem wyciszenia, poznania miejsc spoczynku bohaterskich osób zasłużonych dla Ojczyzny. Był okazją do odwiedzenia grobu Janka Bytnara – patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie i uczczenia jego pamięci.

Muzeum Neonów przeniosło uczniów do czasów kolorowych ulic socjalistycznej Polski. Dzieci odnalazły nawet neon pochodzący z Koszalina, który znajdował się na centrum handlowym Saturn. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie na nowo odkrywali swe zainteresowania naukami ścisłymi.

Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych wrażeń. Warszawa zachwyciła dzieci swym bogactwem kulturowym. Z miłą chęcią powrócimy do stolicy jeszcze raz!

Tekst i foto: Joanna Sosnowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Plakat turnieju 2024 aktualności

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – VIII Ogólnopolski Turniej Badmintona “ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ” Sianów 25-26.05.2024 r.

CELE:• Popularyzacja badmintona• Integracja środowiska seniorów• Propagowanie aktywnego wypoczynku• Promocja Gminy Sianów, Powiatu Koszalińskiego i ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokość kaucji – dot. “Projekt Mieszkanie dla Rozwoju”.

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi ...
więcej →
oplus 32 aktualności

Nowe EKOpunkty na terenie Gminy Sianów

Kolejne pojemniki półpodziemne pojawiły się na terenie naszej gminy.W ramach inwestycji pn. „Wyposażenie nieruchomości w ...
więcej →

Ułatwienia dostępu