Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy 29

W dniach 4-6 października 2023 roku uczniowie klas 6a i 6b, 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie w ramach realizacji projektu „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki zwiedzili Warszawę.

W trakcie wycieczki uczniowie zobaczyli Starówkę, Kolumnę Zygmunta, Trakt Królewski i Pałac Prezydencki. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieli okazję podziwiać zmianę Warty Honorowej.  Zwiedzając Starówkę, udało się również poznać historię Zamku Królewskiego i obejrzeć jego piękne wnętrza.

W Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi poznali zamierzchłą historię Ziemi oraz lokalizację Polski w odniesieniu do różnych epok w dziejach Ziemi. Zaciekawieni uczniowie słuchali wykładu o roślinach i zwierzętach naszego kraju w czasach prehistorycznych. Dowiedzieli się, że w Warszawie żyły nawet słonie!

Cmentarz Powązkowski był miejscem wyciszenia, poznania miejsc spoczynku bohaterskich osób zasłużonych dla Ojczyzny. Był okazją do odwiedzenia grobu Janka Bytnara – patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie i uczczenia jego pamięci.

Muzeum Neonów przeniosło uczniów do czasów kolorowych ulic socjalistycznej Polski. Dzieci odnalazły nawet neon pochodzący z Koszalina, który znajdował się na centrum handlowym Saturn. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie na nowo odkrywali swe zainteresowania naukami ścisłymi.

Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych wrażeń. Warszawa zachwyciła dzieci swym bogactwem kulturowym. Z miłą chęcią powrócimy do stolicy jeszcze raz!

Tekst i foto: Joanna Sosnowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu