GOSRiT Wikęd Luzino III Liga Kobiet mistrzyniami Kaszub!

W zorganizowanym przez trenera Sylwestra Piątka turnieju wzięło udział jedenaście zespołów z czterech województw. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć i sześć zespołów.

Grupa A: Strażak Przechowo Kobiety , GOSRiT Wikęd Luzino III Liga Kobiet, Stal Jezierzyce sekcja kobieca , Akademia MKS Chojniczanka 1930 Rumia Ladies Academy

Grupa B: Akademia Lechia Gdańsk, FC Pomeranian Ledies, UKS Victoria SP2 Sianów Awl WrocławKSP Wiślanka GrudziądzIch Własna Liga

Po niezwykle zaciętej rywalizacji grupowej, do półfinału awansowały cztery zespoły. W grupie A, aż trzy pierwsze zespoły miały po 8 punktów, dodatkowo we wszystkich bezpośrednich meczach zanotowały remisy. Najkorzystniejszy bilans bramkowy uzyskała drużyna Strażaka Przechowo. O awansie z drugiego miejsca zdecydowała jedna bramka, której zabrakło Chojniczance w zamykającym meczu z Rumią Ladies Academy (4:0 w meczu, 5:0 dałby awans). Tutaj należą się też słowa uznania za nowopowstały zespół z Rumi, który pomimo ostatniego miejsca w turnieju, postawił się wyżej klasyfikowanej drużynie z Chojnic. Z tego wyniku skorzystały zawodniczki z Luzina, które zameldowały się w półfinale.

W grupie B było nie mniej zacięcie. Pewny awans uzyskała Lechia Gdańsk, ale już o drugim miejscu ponownie zdecydowały bramki, tych więcej od AWL Wrocław strzeliły zawodniczki UKS Victorii SP2 Sianów. I to one obok Gdańszczanek dołączyły do najlepszej czwórki turnieju.

W meczu o IX miejsce Pomeranian Ladies wygrał po serii rzutów karnych (w meczu 0:0 k3:2) z Ich Własną Ligą. VII miejsce zdobyła Wiślanka Grudziądz, pokonując 1:0 Stal Jezierzyce. O V miejsce zagrały zawodniczki z Chojniczanki i AWL Wrocław. Zdecydowały rzuty karne, a te lepiej wykonywały piłkarki z Chojnic (w meczu 0:0 k. 3:2).

Przed meczami o miejsca X-V odbyły się półfinały: GOSRiT Luzino zmierzył się z Lechią Gdańsk i wygrał pewnie 2:0. Strażak Przechowo-Świecie zagrał z UKS Victoria SP2 Sianów i po jednej z ostatnich akcji meczu strzelił zwycięską bramkę na 2:1,medlując się w finale.

W przedostatnim meczu turnieju Gdańszczanki zachowały więcej zimnej krwi od piłkarek z Sianowa i po serii rzutów karnych (w meczu 1:1 k. 3:2) sięgnęły po medale za III miejsce.

Finał to powtórka meczu grupowego, w którym ponownie zmierzyły się piłkarki GOSRiT Luzino oraz Strażaka Przechowo (w pierwszym meczu (0:0). Po równie zaciętym meczu, tym razem zdecydowała jedna bramka, którą strzeliły podopieczne trenerów Karola i Sylwestra Piątka.

foto1

Pełna klasyfikacja turnieju:

 1. GOSRiT Wikęd Luzino
 2. Strażak Przechowo- Świecie
 3. Lechia Gdańsk
 4. UKS Victoria SP2 Sianów
 5. Chojniczanka Chojnice
 6. AWL Wrocław
 7. KSP Wiślanka Grudziądz
 8. Stal Jezierzyce
 9. Pomeranian Ladies
 10. Ich Własna Liga
 11. Rumia Ladies Academy

Wybrano “piątkę turnieju”

– Patrycja Cierocka (GOSRiT Wikęd Luzino)

– Weronika Kaczmarek (AWL Wrocław)

– Sara Strychalska (Lechia Gdańsk)

– Zofia Kudłaczek (UKS Victoria SP2 Sianów)

– Wiktoria Głuszko (Strażak Przechowo-Świecie)

ZADANIE PUBLICZNE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY I MIASTA SIANÓW

Test i foto: Dariusz Maciejewski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu