Jedni zakończyli sezon, inni jeszcze grają!

Jedni zakończyli sezon, inni jeszcze grają! 7

8 czerwca 2024 r., był dniem zakończenia sezonu 2023/2024 dla seniorów sianowskiej Victorii. 9 czerwca – dla piłkarzy KS Sieciemin, Victorii II/KS SKIBNO oraz piłkarek nożnych UKS Victoria SP 2 Sianów.

Niebawem rozgrywki zakończą: młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów oraz młodzicy i trampkarze sianowskiej Victorii. Do 29 czerwca 2024 r., grać będą oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów!

Minioną kolejkę z udziałem naszych zespołów, rozpoczęli młodzicy sianowskiej Victorii.

7 czerwca 2024 r., podopieczni trenera Grzegorza Dudy, przegrali u siebie, z 7. w tabeli, Żakami Sławno.

Dzień później – równolegle – ale na różnych obiektach grali sianowscy trampkarze i sianowskie młodziczki.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, trampkarze Victorii, podejmowali 2. w tabeli Gwardię Koszalin i wygrali 4:3 (3:3). Bramki dla zwycięzców strzelili: Jakub Pudzik – 2 oraz Dominik Ludwicki i Aleksander Pawlewicz. Warto przypomnieć, że jesienią sianowianie ulegli Gwardii 0:3 (0:1)!

Jeżeli w ostatnim meczu wygrają, rewanżując się za porażkę jesienią,  z Orlikiem w Darłowie, zajmą 3. miejsce w tabeli. W przypadku remisu lub porażki, zajmą 4. miejsce!

Trampkarze Victorii Sianów:  Oliwier Michalski – Krzysztof Lewandowski, Mateusz Rakowicz, Tymoteusz Tesmer, Marceli Bobis, Gabriel Urycki, Michał Krawczyk, Jakub Pudzik, Dominik Ludwicki, Gracjan Chotkowski i Aleksander Pawlewicz. Na zmiany wchodzili: Sebastian Szuplak, Nikodem Kostrzewa, Jakub Kostrzewa i Alan Jegliński.

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Wygrywamy po meczu pełnym emocji i trzymającym w napięciu do końca. Oba zespoły zagrały bardzo ofensywie. Dużo działo się pod obiema bramkami. Były piękne bramki zdobyte z dystansu, kombinacyjne, wielopodaniowe akcje, jak i parady bramkarskie.  Wynik zmieniał się na korzyść jednej i drugiej drużyny. 

Finalnie, to my okazaliśmy się skuteczniejsi o jedną bramkę.  Brawa dla chłopaków za waleczność, determinację i wiarę w końcowy sukces w meczu z trudnym przeciwnikiem.

Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowane były przez 3. w tabeli, młodzików Zrywu Kretomino. Piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów, przegrały z chłopcami 0:6 (0:2).

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów: Zuzanna Kaczorowska – Zuzanna Perz, Hanna Lach, Julia Zdybicka, Julia Świsłowska, Milena Waleńska, Małgorzata Capar, Martyna Ryncewicz i Adrianna Urbaniak. 

8 czerwca 2024 r. – późnym popołudniem – ligowy sezon zakończyli seniorzy Victorii.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowali 5. zespół tabeli – Gryfa Polanów.

Walczący o utrzymanie 8. pozycji sianowianie, przegrali 0:1 (0:0). Na szczęście mogący ich „przeskoczyć” będzinianie, przegrali z Wiekowianką Wiekowo, utrzymując sianowian w górnej ósemce tabeli!

Seniorzy Victorii Sianów: Mateusz Staciwa – Jacek Żuchowski (65. Kacper Szczepaniuk), Karol Balcerek, Łukasz Szczerba, Kacper Grygiel, Daniel Wotawa, Michał Rokicki, Konrad Wagner (35. Wiktor Krawiec, 77. Robert Maj), Wojciech Sieradzki (65. Eryk Pomarański), Szymon Siarnecki i Tomasz Majerczak. W rezerwie pozostawał Maciej Fidór.

Komentując to spotkanie, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Spotkanie z przebiegu gry było dość wyrównane. Bardzo dobre pierwsze pół godziny meczu z naszej strony. Gra nam się kleiła, stwarzaliśmy sobie okazje strzeleckie. Blisko trafienia byli między innymi: Jacek Żuchowski i Tomasz Majerczak. Niestety wymuszona kontuzją zmiana Konrada Wagnera, trochę nas wybiła z rytmu.

Po przerwie straciliśmy bramkę i sytuacja się jeszcze bardziej skomplikowała. Dążyliśmy do wyrównania ale jednak bez skutku. Zabrakło nam konkretów w okolicach pola karnego gości. Dokładniejszego ostatniego podania, lepszego strzału.

Szkoda, że pomimo niezłego meczu nie zapunktowaliśmy. Przed nami okres roztrenowania. Także czas na przeprowadzenie analizy i wniosków z obecnych rozgrywek, a później przygotowania do kolejnego sezonu, które rozpoczniemy około połowy lipca.

Mecz seniorów w Sianowie, uatrakcyjnił swoją obecnością na trybunach, 17-letni Adrian Przyborek, który pierwsze piłkarskie kroki na boisku stawiał w nieistniejącej już Sianowskiej Akademii Sportu, przejętej przez Victorię Sianów,  a potem – wyróżniając się dosłownie w każdym piłkarskim elemencie – poprzez Bałtyk Koszalin, trafił do Akademii Piłkarskiej, ekstraklasowej Pogoni Szczecin.

Po grze w juniorach szczecińskiego klubu, grze w jego trzecioligowych rezerwach, a następnie w juniorskich reprezentacjach Polski, trener Jens Gustafsson, wprowadził go do pierwszego zespołu Pogoni.

Siedemnastoletni, młody piłkarz z Sianowa, zadebiutował w PKO BP Ekstraklasie 18 lutego 2023 r., zmieniając największą gwiazdę zespołu Kamila Grosickiego. Była to 78. minuta meczu, pomiędzy Pogonią Szczecin a Wartą Poznań.

Miło było zobaczyć i porozmawiać z „Przyborem”, który w rundzie wiosennej minionego sezonu stał się piłkarzem wyjściowego składu Pogoni! Z jednym golem, strzelonym 12 kwietnia 2024 r. Ruchowi Chorzów (asysta Kamil Grosicki) i trzema asystami!

Mecz w Sianowie – na prośbę gości – był też okazją do okazałego podziękowania, kończącemu piłkarską karierę, Łukaszowi Miklasińskiemu, wychowankowi Gryfa Polanów.

W swojej długiej przygodzie z piłką, Ł. Miklasiński występował, między innymi, w Bałtyku Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg.

Bezpośrednio po meczu sianowian z polanowianinami, grali oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów z oldbojami Mechanika Bobolice.

Po emocjonującej grze, podopieczni Krzysztofa Gorta, przedstawiciela Stowarzyszenia zremisowali 3:3 (1:2).

Dwie bramki dla gospodarzy strzelił – najlepszy w historii występów sianowian w Pomorskiej Lidze Oldbojów – Krzysztof Miętek. Jego aktualny dorobek to 266 bramek! Drugi jest Rafał Gotowała, który ma na koncie 125 goli. Na trzecim miejscu w tej klasyfikacji, jest Łukasz Berkowski, który ma 104 trafienia, w tym jedno w meczu z Mechanikiem!

W pogoni do Klubu „100”, są: Piotr Kierzek – 70 bramek i autor tej ciekawostki – Tomasz Tesmer, z 38 trafieniami!

Stowarzyszenie Victoria Sianów:  Marek Kapała, Arkadiusz Borak – Zbigniew Banasiak, Łukasz Berkowski, Rafał Gotowała, Piotr Kierzek, Tomasz Matysiak, Krzysztof Miętek, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Michał Saganowski, Tomasz Skupiński, Tomasz Tesmer, Mariusz Tuziemski, Robert Urban i Marek Walker.

9 czerwca 2024 r., o godz. 16.oo, ostatnie mecze w tym sezonie rozegrali(ły): piłkarze KS Sieciemin i Victorii II/KS SKIBNO oraz piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowali Falę Gąski.

Powracający – po rocznej nieobecności – do grupy 3. Klasy Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, siecieminianie, wygrali to spotkanie 4:2 (4:1), po bramkach strzelonych przez: Gabriela Gołofita – 2, Damiana Kowalskiego i Marcina Rogalę.

KS Sieciemin: Marcel Hryckowian – Dariusz Nowacki,  Radosław Kruk,  Bartosz Szmajdziak,  Filip Grześczak,  Marcin Rogala  (46. Kamil Zbylut), Adam Nader,  Gabriel Gołofit, Damian Kowalski  (55. Damian Janczyszyn), Bartłomiej Pawlewicz i Wojciech Fąfara.

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

– Do meczu z Falą – podobnie jak do spotkania w Mielnie – przystąpiliśmy w zmienionym składzie, w porównaniu do wcześniejszych spotkań. W wyjściowej jedenastce mecz rozpoczęło czterech młodzieżowców. 

Od początku spotkania uzyskaliśmy przewagę optyczną i już po sześciu minutach prowadziliśmy 2:0. W kolejnych minutach mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramek. Wykorzystaliśmy dwie z nich. Goście gola zdobyli po strzale z dystansu i błędzie naszego bramkarza. 

Druga połowa była słabsza w naszym wykonaniu. W ofensywie raziliśmy nieporadnością, czasami w bardzo prostych sytuacjach. Widząc to, zespół gości śmielej zaatakował i po jednym z kontrataków zdobył drugą bramkę. I miał szansę na kolejne. My natomiast mając kilka dogodnych sytuacji bramkowych, w tej cześć gry nie zdołaliśmy pokonać bramkarza z Gąsek. 

Mimo słabszej drugiej połowy, to zwycięstwo gospodarzy jest zasłużone. Byliśmy lepsi piłkarsko i stworzyliśmy dużo więcej sytuacji bramkowych niż nasz rywal.

Gratulujemy zwycięstwa w meczu z Falą Gąski i awansu do KO ZZPN!

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowali Wicher Mierzym.

7. w tabeli Victoria II/KS SKIBNO zremisowała 4:4 (3:1). Bramki dla skibnian strzelili: Maciej Zochniak – 2 oraz Kacper Nowak i Przemysław Winnicki.

Victoria II/KS SKIBNO: Jakub Kowalski (60. Bartłomiej Czekaj) – Adam Pietraszkiewicz, Kacper Miętek, Patryk Pawlak (46. Kacper Nowak), Gracjan Polek, Wojciech Chabowski (80. Piotr Roman), Przemysław Winnicki (46. Damian Rybisz), Cezary Filasiak, Piotr Wojtynek (65. Krzysztof Olczak), Szymon Żeromski i Maciej Zochniak (70. Mateusz Zochniak).

Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek napisał:

– Za szybko objęliśmy wysokie prowadzenie. Już w 20. prowadziliśmy 3:0, nadal mieliśmy sytuacje na podwyższenie wyniku, lecz brakowało postawienia „kropki nad i”. Za to chwilę dekoncentracji przy stałym fragmencie gry wykorzystali goście i zdobyli bramkę na 3:1.

W drugiej połowie mecz trochę się wyrównał, a zespół z Mierzymia zaczął odważniej atakować, co narażało ich na kontry z naszej strony. Po jednej z nich znowu wyszliśmy na 3-bramkowe prowadzenie. I to niestety uśpiło naszą koncentrację. Zespół chyba uwierzył, że tego meczu nie da się przegrać. Trzy sytuacje Wichra – i trzy nasze błędy w obronie –doprowadziły do remisu. 

Pomimo wyniku, był to poprawny mecz w naszym wykonaniu. W ofensywie zespół gości pozwalał nam na dużo, a my potrafiliśmy to wykorzystać, co dało efekt 4 bramek. Wszystkie te bramki wpadły po szybkich akcjach kombinacyjnych. Przy kilku sytuacjach zabrakło nam skutecznej finalizacji. 

Siódme miejsce na koniec sezonu nie jest zadowalające, ale cel w tym sezonie, jakim było postawienie na młodzież, został chyba osiągnięty. Większość zespołu, zwłaszcza w rundzie wiosennej, stanowili zawodnicy o statusie młodzieżowca, czyli rocznik 2004 i młodsi. W każdym meczu w składzie wyjściowym takich zawodników było 6-8!

Na pewno brak doświadczenia, którego mieli w tym sezonie nabrać młodzi zawodnicy i niestabilność formy w każdym meczu, były głównymi czynnikami naszego ostatecznego miejsca w tabeli. 

Jestem jednak przekonany, że ten sezon zbudował fundamenty pod ciekawy zespół. Na pewno potrzebujemy wzmocnienia zawodnikami z doświadczeniem ligowym. I w tym kierunku będziemy się rozglądać. Trzech, może czterech takich zawodników wprowadziło by, do tego bardzo młodego zespołu stabilność i podniosło wartość w obszarze mentalnym, którego w wielu meczach  zabrakło w tym sezonie. 

Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego, piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów, podejmowały lidera grupy II, III ligi kobiet – piłkarki nożne Kobiecego Klubu Piłkarskiego Słupczanka Słupca.

 „Grające do jednej bramki, Dziewczyny ze Słupczanki” – jak można było przeczytać – na wywieszonym przez nie, przed meczem, nośniku reklamowym, rzeczywiście pokazały, że przyjechały do Sianowa, aby z przytupem awansować do II ligi kobiet!

Sianowianki przegrały to spotkanie 0:6 (0:3), ale utrzymały się w III lidze kobiet, bowiem ich bezpośrednie rywalki – w walce o utrzymanie – KS Potok Pszczółki, przegrały w Szczecinie z miejscową LFA 0:11! Z którą nasze piłkarki zremisowały – u siebie – 14 kwietnia 2024 r., 0:0!

Seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  Otylia Gawlikowska – Eliza Cichoń, Aleksandra Małolepszy, Aleksandra Hutman,  Monika Garbicz , Natalia Noworolnik, Zofia Kudłaczek (30. Katarzyna Rawłuszewicz), Dagmara Petrus, Klaudia Majerczak (72. Natalia Bryzek), Marta Fil i Maja Malczewska (55. Hanna Lach) Rezerwa: Zofia Stanaszek, Jagoda Wesołowska i Wiktoria Kaszyńska.

Komentując to spotkanie, trener Dariusz Majewski napisał:

– Słupczanka, jak na lidera III ligi przystało, grała wysokim pressingiem i miała dużą przewagę na boisku. Było widać przede wszystkim doświadczenie. My, chociaż przegrywaliśmy 0-6, nie odstawialiśmy nogi, graliśmy do samego końca, do ostatniego gwizdka sędziego.

Mamy bardzo młody zespół, który jest cały czas jeszcze budowany. Dużo jeszcze pracy przed nami i mam nadzieję, że po przepracowaniu dobrze okresu przygotowawczego do nowej rundy, będzie już tylko lepiej.

Gratuluję awansu Słupczance Słupca i bardzo dziękuję swoim dziewczynom za cały sezon, który rozegraliśmy w III lidze. Za zaangażowanie  w każdym meczu i grę do ostatniej minuty.

I my, również dziękujemy!

Przed nami jeszcze kilka spotkań:

– Już dzisiaj – 11 czerwca 2024 r. – o godz. 16.oo, na Stadionie Miejskim w Sianowie, finałowy mecz o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-18: UKS Victoria SP 2 Sianów – KKS Lech Poznań!

12 czerwca 2024 r. – o godz. 17.3o, na Stadionie w Sianowie, mecz młodziczek UKS Victoria SP 2 Sianów z młodzikami Bałtyku Koszalin,

12 czerwca 2024 r. – o godz. 18.15, na Stadionie w Sianowie, mecz młodzików Victorii Sianów z młodzikami Wiekowianki Wiekowo/Szkoła Dobiesław,

12 czerwca 2024 r. – o godz. 18.3o, na Stadionie w Mirosławcu, mecz oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów z oldbojami miejscowego Mirstalu,

– W piątek – 14 czerwca 2024 r. – o godz. 16.oo, na Stadionie Miejskim w Sianowie (na sztucznej murawie), tradycyjny mecz: URZĘDNICY – RZEMIEŚLNICY w ramach obchodów 36. DNI ZIEMI SIANOWSKIEJ! 

– W piątek – 14 czerwca 2024 r. – o godz. 18.oo, na Stadionie Miejskim w Darłowie, mecz trampkarzy Victorii Sianów z trampkarzami miejscowego Orlika.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu seniorów Victorii z Gryfem Polanów – Zbigniew Zięba

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu