Dzienny Dom Seniora w Szczeglinie

Rządowy Program SENIOR + na dobre rozgościł się w Gminie Sianów. Z powodzeniem od 2018 roku funkcjonuje tu Dzienny Dom Seniora „Magnolia”, a od 2019 roku Klub Seniora. Tym razem zespół Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sianowie skutecznie aplikował o środki na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Seniora w Szczeglinie. Decyzję o lokalizacji podjęto w oparciu o dane demograficzne dla miejscowości: Szczeglino, Nowe Szczeglino, Mokre oraz możliwość wykorzystania części pomieszczeń po byłej szkole podstawowej. Budynek po przebudowie i modernizacji będzie miał 98,98 m² powierzchni użytkowej, co pozwoli na utworzenie dziennego domu dla 15 Seniorów. Łączna wartość zadania to 458.000,00 zł z czego 356.000,00 to dofinansowanie z Rządowego Programu SENIOR+. Termin realizacji zadania – grudzień 2023r. Więcej informacji o tym projekcie i innych programach na stronie: www.mgops.sianow.pl w zakładce „Projekty”.

Tekst: Elżbieta Ałtyn kierownik MGOPS w Sianowie

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu