Nie awansowali do 6. rundy Pucharu Polski ZZPN.

  Piłkarze sianowskiej Victorii jako jedyni – z naszych zespołów – do 3 kwietnia bieżącego roku pozostawali w grze o Puchar Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej!

Zmagania w obecnej edycji, sianowianie rozpoczęli 6 września 2023 r., od 3. rundy. Pokonali w niej Pomorzanina Sławoborze 2:0 (1:0), po bramkach strzelonych przez Konrada Wagnera.

 W planowanej do rozegrania w ubiegłym roku 4. rundzie, sianowianie mieli grać z juniorami starszymi Gwardii Koszalin. Ponieważ zespół Gwardii wycofał się z rozgrywek, podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, bez gry, awansowali do 5. rundy!

3 kwietnia 2024 r., rywalem seniorów Victorii była IV-ligowa Wieża Postomino.

Do tej daty, mocno przebudowany w zimowej przerwie skład Wieży, nie był w stanie sprawić niespodzianki, ani w zaległym, przegranym meczu z 14. kolejki 0:3 (0:2) z zespołem z czołówki tabeli, Kluczevią Stargard, ani w meczu 18. kolejki, z Bałtykiem Koszalin 0:5 (0:3), ani w meczu 19. kolejki z Gwardią Koszalin 0:3 (0:0). Postawił się – i owszem – liderowi tabeli IV ligi w meczu 20. kolejki – Wybrzeżu Rewalskiemu Rewal 3:4 (2:2), by przegrać tydzień później z rezerwami Błękitnych Stargard 0:3 (0:1)!

30 marca 2024 r., piłkarze Wieży, przegrali mecz z 22. kolejki z Iskierką Mirand Szczecin 1:2 (0:1)! To sześć porażek z rzędu!

Przyznać jednak trzeba, że postominianie grali z drużynami z górnej połówki tabeli!

A sianowianie?

9 marca 2024 r., przegrali – na wyjeździe – z Akademią Piłkarską Fenestra Kotwica Kołobrzeg 0:2 (0:0). Następnie – u siebie – 16 marca, pokonali Arkadię Malechowo 4:1 (2:1), a 23 marca, przegrali ze Sławą Sławno 0:3 (0:1) i 30 marca – na wyjeździe – ze Zrywem Kretomino 2:6 (0:2)!

Rozegrany 3 kwietnia 2024 r., mecz – 5. rundy PP ZZPN – Victorii Sianów z Wieżą Postomino, zakończył się zwycięstwem gości 5:1 (1:0). Honorową bramkę dla sianowian strzelił Tomasz Majerczak.

Victoria: Maciej Fidór – Robert Maj, Konrad Wagner, Jacek Żuchowski (Eryk Pomarański), Tomasz Majerczak, Marcin Woźniak, Cezary Pająk, Karol Balcerek, Bartosz Staciwa (Dawid Kalinowski), Adam Ławro (Łukasz Szczerba) i Kacper Grygiel.

Poproszony o komentarz po meczu, trener Marcin Lisztwan napisał: 

– To był dla nas ciężki mecz z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej. W dodatku przystępowaliśmy do niego w mocno okrojonym składzie, z zaledwie dwoma zawodnikami z pola na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa wyglądała dość dobrze. Więcej z gry mieli goście, ale my mądrze broniliśmy i próbowaliśmy swoich szans z kontrataku. Straciliśmy jedną bramkę i w zasadzie nie było więcej stuprocentowych sytuacji pod naszą bramką. Blisko zdobycia gola był Adam Ławro, ale nie trafił w dogodnej sytuacji.

Druga część była już bardziej otwarta. Mieliśmy szybko sytuację sam na sam Konrada Wagnera. Niewykorzystaną. W zamian Wieża zdobyła drugiego gola. Odpowiedzieliśmy wykorzystanym rzutem karnym przez Tomka Majerczaka, po faulu na Czarku Pająku. Jeszcze jedną stuprocentową sytuację miał T. Majerczak, ale później znowu strzelili goście. Prowadziliśmy otwartą grę bo chcieliśmy spróbować zdobyć kontaktową bramkę, jednak bez skutku.

Przegraliśmy spotkanie i odpadliśmy z rozgrywek pucharowych, ale to nie one były tu priorytetem. Dla nas najważniejsze będzie każde kolejne spotkanie ligowe.

Mimo porażki chciałbym pochwalić zespół za podjęcie walki, zaangażowanie i zdrowie zostawione na boisku. Mając z tyłu głowy najbliższe sobotnie spotkanie z Sokołem Karlino, chłopacy nie kalkulowali i zostawili sporo sił i serducha na boisku. Skupimy się na wyeliminowaniu błędów, które ostatnio nam się przytrafiały w lidze i przygotujemy się jak najlepiej do sobotniego meczu.

Losowanie par 6. rundy odbędzie się 4 kwietnia 2024 r., o godz. 17.oo w siedzibie ZZPN w Szczecinie. Dokona go gość specjalny – selekcjoner reprezentacji Polski – Michał Probierz. W losowaniu udział weźmie 21 zwycięzców 5. rundy. Utworzą oni 10 par, a jeden zespół otrzyma wolny los do 1/8 finału. Termin rozegrania meczów 6. rundy, to 10 kwietnia 2024 r.

Przed naszymi zespołami, piłkarski weekend z udziałem niemal wszystkich naszych zespołów.

W najbliższy weekend – 6/7 kwietnia 2024 r. – nasze zespoły, grać będą:

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 6 kwietnia 2024 r., o godz.11.oou siebie– Oldbojami Światowida 63 Łobez,

trampkarze: Victoria Sianów:6 kwietnia 2024 r., o godz. 11.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – u siebie – z Bajglem Będzino.

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 6 kwietnia 2024 r., o godz. 11.3o – na wyjeździe – z Pszczółkami Potok,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  6 kwietnia 2024 r., o godz. 13.3o – u siebie – z  Sokołem Karlino,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 6 kwietnia 2024 r., o godz. 14.3o – u siebie – z Darłovią II Darłowo,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 7 kwietnia 2024 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Mechanikiem II Bobolice/Iskrą Kłanino,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 9 kwietnia 2024 r., o godz. 17.3oMłodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z młodzikami Victorii Sianów,

młodzicy: Victoria Sianów: 9 kwietnia 2024 r., o godz. 17.3oMłodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodziczkami UKS Victoria SP 2 Sianów.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie Victorii Sianów przed meczem z Arkadią Malechowo w Sianowie – Zbigniew Zięba

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Plakat turnieju 2024 aktualności

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – VIII Ogólnopolski Turniej Badmintona “ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ” Sianów 25-26.05.2024 r.

CELE:• Popularyzacja badmintona• Integracja środowiska seniorów• Propagowanie aktywnego wypoczynku• Promocja Gminy Sianów, Powiatu Koszalińskiego i ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokość kaucji – dot. “Projekt Mieszkanie dla Rozwoju”.

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi ...
więcej →
oplus 32 aktualności

Nowe EKOpunkty na terenie Gminy Sianów

Kolejne pojemniki półpodziemne pojawiły się na terenie naszej gminy.W ramach inwestycji pn. „Wyposażenie nieruchomości w ...
więcej →

Ułatwienia dostępu