Nowe EKOpunkty na terenie Gminy Sianów

Kolejne pojemniki półpodziemne pojawiły się na terenie naszej gminy.
W ramach inwestycji pn. „Wyposażenie nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej na terenie Gminy i Miasta Sianów w pojemniki półpodziemne na odpady komunalne segregowane oraz zmieszane” zakupionych i zamontowanych zostało 28 szt. pojemników półpodziemnych. Pojemniki montowane są w tzw. EKOpunkty, tym razem powstało aż 6 nowych EKOpunktów – pięć w Sianowie przy ul. Słowackiego 4, ul. Słowackiego 8, ul. Spokojnej, ul. Dębowej i ul. Tylnej oraz jeden w miejscowości Skibno.
Koszt całkowity inwestycji: 467.523,00 zł
Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie: 233.761,50 zł
Pojemniki półpodziemne na odpady to wydajny, nowoczesny i przyjazny dla środowiska sposób na rozwiązanie problemu przepełnionych tradycyjnych koszy i wiat śmietnikowych, w których mieści się niewielka ilość odpadów.
System ten polega na zagłębieniu części zbiornika w gruncie, co pozwala wykorzystać niespożytkowaną wcześniej przestrzeń – jest to rozwiązanie ekonomiczne oraz estetyczne. Umieszczenie pojemnika w 60% pod ziemią sprawia, że gromadzone tam odpady wolniej ulegają procesowi rozkładu. Wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu hamują ponadto szczelne, dopasowane klapy. Czytelny i wyraźny system oznaczeń ułatwia mieszkańcom segregację odpadów.
Aktualnie na terenie Gminy i Miasta Sianów znajduję się łącznie 8 EKOpunktów.

Info: Gmina Sianów

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Plakat turnieju 2024 aktualności

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – VIII Ogólnopolski Turniej Badmintona “ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ” Sianów 25-26.05.2024 r.

CELE:• Popularyzacja badmintona• Integracja środowiska seniorów• Propagowanie aktywnego wypoczynku• Promocja Gminy Sianów, Powiatu Koszalińskiego i ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokość kaucji – dot. “Projekt Mieszkanie dla Rozwoju”.

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi ...
więcej →
oplus 32 aktualności

Nowe EKOpunkty na terenie Gminy Sianów

Kolejne pojemniki półpodziemne pojawiły się na terenie naszej gminy.W ramach inwestycji pn. „Wyposażenie nieruchomości w ...
więcej →

Ułatwienia dostępu