Aktywny czas sianowskich seniorów

Aktywny czas sianowskich seniorów 2

Blisko 150 seniorów z Gminy Sianów bierze udział w projektach społecznych prowadzonych przez lokalne organizacje pozarządowe. Możliwość taką daje wieloletni program na rzecz osób starszych „Aktywni +” na lata 2021 – 2025!

Stowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora, Fundacja Projekt Senior oraz Stowarzyszenie Victoria Sianów w bieżącym roku zostali laureatami konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Projekty sianowskich organizacji znalazły się wśród 300 najlepszych projektów w Polsce. Duża w tym zasługa Tomasza Tesmera, obecnego Wicestarostę Koszalińskiego, który współtworzył każdy z 3 programów.

Aktywni+ logo

Stowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora wdraża projekt „Aktywna Akademia Seniora”, który zakłada aktywizację społeczną osób w wieku 60+. W ramach programu prowadzone są między innymi zajęcia zdrowego kręgosłupa, rekreacyjne, jogi, plastyczne, rękodzielnicze czy kulinarne. Seniorzy wyjechali na wycieczki do Jastrzębiej Góry oraz Borów Tucholskich. Mieli możliwość uczestniczenia w wyjściach kulturalnych do koszalińskich teatrów oraz filharmonii. Seniorzy, dzięki założeniom projektu, sprawdzili się także podczas akcji społecznych tj. ciasto dla Antosia i morze mleka dla Hospicjum.

Stowarzyszenie Victoria Sianów działania projektu pn. „Fabryka Formy” skierowało przede wszystkim na podniesienie sprawności fizycznej osób w wieku 60+. Zgodnie z założeniami projektowymi 20-osobowa grupa bierze cykliczny udział w zajęciach basenowych, organizowanych w koszalińskim Parku Wodnym oraz spacerach nordic walking. W tym celu wszyscy uczestnicy zadania wyposażeni zostali między innymi w kardiowatch, monitorujący funkcje życiowe.

Fundacja Projekt Senior skierowała swoje działania do 45 osób. Przedsięwzięcie „Wspieramy seniorów od stóp do głów” zakłada między innymi organizację zajęć ćwiczeniowych z zakresu języka niemieckiego, rękodzieła, obsługi komputera, jogi czy gier planszowych. Seniorzy udali się także na wycieczki do Łodzi i Ustki. Dodatkowo korzystają z oferty sianowskiego kina Zorza oraz koszalińskiej filharmonii. Uzupełnieniem oferty są spotkania pod hasłem „Bezpieczny Senior”, prowadzone przez przedstawicieli Policji, banków oraz Rzecznika Praw Konsumenta.

Info: Tomasz Tesmer

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu