Konkurs pn. „Pszczele Hotele”!

Z okazji Światowego Dnia Pszczół, obchodzonego 20 maja, gmina Sianów zaprasza do udziału w konkursie pn. „Pszczele Hotele”!

Światowy Dzień Pszczół jest świętem na cześć wszystkich pszczół – owadów zapylających o nieocenionym znaczeniu dla naszego środowiska naturalnego, gospodarki i dobrobytu. Owadów, które zdaniem niektórych naukowców, należą do najważniejszych zwierząt na ziemi.

Dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Pszczół? Przede wszystkim po to, aby promować wiedzę na temat tych szalenie pożytecznych owadów. Pszczoły są owadami zapylającymi. Na procesie zapylania polega nawet 90% roślin kwitnących i przeszło 75% roślin uprawianych na potrzeby spożywcze. Światowy Dzień Pszczół to doskonała okazja, by rozmawiać o znaczeniu pszczół dla naszego środowiska naturalnego oraz uświadamiać społeczeństwo o zagrożeniach, jakie na nie czyhają.

Konkurs „Pszczele hotele” polegać będzie na wykonaniu domku dla pszczół i owadów do dnia 30 czerwca 2023r. Podpisane prace wraz z telefonem kontaktowym należy dostarczyć do Referatu Budownictwa, Nieruchomości i Ochrony Środowiska, znajdującego się w Urzędzie Gminy i Miasta w Sianowie, Budynek B, piętro I, pok. nr 2.

Prace zwycięzców oraz wyróżnionych przechodzą na własność gminy Sianów. Zwycięskie domki zostaną umieszczone na terenie miasta Sianów! Pozostałe prace na zgłoszenie uczestników będą zwrócone.

Materiały użyte do wykonania domku są dowolne, oceniamy prezentację domku oraz jego funkcjonalność! Prace należy wykonać indywidualnie.

Jednocześnie informujemy, iż konkurs ma na celu popularyzację ochrony środowiska w zakresie kreatywności indywidualnej mieszkańców. Wszelkie prace zgłoszone przez uczestników będą weryfikowane pod kątem ręcznej pracy zgłaszającego, natomiast w przypadku podejrzenia pracy „zakupionej”, komisja odrzuci zgłoszoną pracę.

Regulamin dostępny poniżej w załączeniu.

Kontakt z Organizatorem pod nr tel. 94 34 69 539 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: jmularczyk@sianow.pl

Więcej informacji na temat domków dla pszczół znaleźć można na stronach internetowych:

*https://poradnikogrodniczy.pl/pszczola-murarka-ogrodowa-hodowla-jak-zrobic-domek.php

*https://dzicyzapylacze.pl/jak-zrobic-domek-dla-owadow/

*https://www.portalpszczelarski.pl/artykul/878/domek_dla_pszczol_-_zrob_go_sam.html

*https://www.obi.pl/porady/ogrod-i-wypoczynek/domek-dla-owadow/

Info: Gmina Sianów

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

sesja 1 aktualności

Informuje, że w dniu 28.05.2024  r. o godz. 13:00 odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie.

Link do transmisji sesji TUTAJ
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów przed meczem z Oldbojami Tychowa aktualności

Kolejny dobry mecz w ich wykonaniu!

Trampkarzom sianowskiej Victorii – bo o nich mowa w tytule – przyszło rozegrać swoje weekendowe ...
więcej →
oplus 0 aktualności

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, Urząd Gminy i Miasta w Sianowie ...
więcej →

Ułatwienia dostępu