POMOC DLA BEZDOMNYCH – STRAŻ MIEJSKA W SIANOWIE

Zima, choć jeszcze nie astronomiczna, a już nabiera mocy. Prognozy zapowiadają kolejne opady śniegu i duże mrozy. Nie są to dobre wiadomości dla osób bezdomnych. Mroźne dni sprawiają, że piwnice, klatki schodowe jak i przystanki stają się schronieniem dla osób bezdomnych. Strażnicy miejscy wraz z pracownikami MGOPS w Sianowie kontrolują możliwe miejsca ich przebywania. Podczas wspomnianych wizyt osoby potrzebujące rozpytywane są jakiej potrzebują pomocy. Każdy z odwiedzanych jest informowany o możliwych formach pomocy. Takie informacje w razie potrzeby będą mogły być przydatne, kiedy osoba bezdomna zdecyduje się na skorzystanie z noclegowni, ogrzewalni czy też schroniska. Przebywanie w zimowych warunkach w dużym stopniu może narazić na utratę zdrowia, czy nawet życia, dlatego Straż Miejska apeluje: gdy spotykasz osobę bezdomną, która może potrzebować pomocy, warto poinformować o tym odpowiednie służby.

Info: Gmina Sianów

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu