Spotkanie Wigilijne (aktualizacja wideo)

Spotkanie Wigilijne 36

W piątkowy wieczór na  Wigilijne zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odpowiedziało blisko 200 osób. W blasku świec, przy dźwiękach kolęd i pastorałek wyśpiewanych przez lokalne grupy artystyczne: Bursztyny, Duet Retro, Kwiat Paproci, Rosiczki, Wszystko ma swój czas i Dąbrowska Ferajna,  spędziliśmy kilka cudownych godzin. Nie było końca życzeniom… zdrowia, zgody, miłości i pogody ducha zarówno na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia jak i na kolejny 2024 rok. Do uczestników spotkania pięknymi słowami Pisma Świętego zwrócił się Proboszcz Parafii pw.św. Stanisława Kostki ks.Zbigniew Waszkiewicz. Nie mniej serdeczne życzenia zgromadzonym złożył Maciej Berlicki Burmistrz Gminy i Miasta Sianów. Ciepłych słów nie zabrakło także od Tomasza Tesmera W-ce Starosty Powiatu Koszalińskiego  i Janusza Machały Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sianowie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli zarówno Rady Miejskiej w Sianowie, jak i Rady Powiatu Koszalińskiego. Spotkanie Wigilijne ze swoją długoletnią tradycją, po trudnym okresie epidemii Covid-19 na szczęście wróciło do kalendarza lokalnych spotkań o charakterze integracyjnym. W tym roku po raz kolejny zostało zorganizowane przez: Rady Osiedli 1, 2, 3 w Sianowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy „Szansa” w Sianowie przy udziale  środków PFRON i zaangażowania zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie. Bogato zastawiony stół, to także zasługa sponsorów, bo dzięki nim  nie zabrakło smażonego pstrąga (dar Gospodarstwa Rybackiego –  DADOŃ), pysznych przekąsek wędzonych ryb (dar Wędzarni Ryb –  SIAN-RYB  Anny i Sylwestra Strojnowskich). To było wyjątkowe spotkanie, pełne ciepła, serdecznych życzeń i wiary w dobro. To czas przebaczania, radości i nadziei, że nadchodzący rok, będzie pełen miłości i rodzinnej więzi.

Tekst: zespół MGOPS

Foto: Marek Kamiński

Etiuda: Marek Jackowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu