Aż dziewięć spotkań z udziałem naszego zespołu!

Było w czym wybierać. Dziewięć spotkań w ciągu czterech dni. Z tego pięć u siebie.

Chronologicznie biorąc, jako pierwsze grały młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów.

25 maja 2023 r., podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, podejmowały młodzików Bałtyku Koszalin. W rywalizacji z chłopcami – nie ma bowiem ligi młodziczek – przegrały 0:4 (0:2). Był to mecz z 22 kwietnia 2023 r.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Aleksandra Jabłońska – Zuzanna Perz, Oliwia Kulesza Nadia Tomkowska-Matusiak, Julita Dobrzańska, Roksana Markowska, Hanna Grochowska, Kornelia Arabasz, Kaja Chojnowska, Martyna Ryncewicz, Julia Kaczorowska, Zuzanna Kaczorowska i Małgorzata Capar.

Dzień później grali młodzicy Victorii. Ich rywalem był drugi zespół koszalińskiego Bałtyku.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, wygrali – u siebie – z koszalinianinami 4:0 (1:0). Trzy bramki dla sianowian strzelili Gracjan Chotkowski. Czwartą – Dominik Majkowicz.

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym, Marcel Szmydt – Szymon Cichocki, Gracjan Chotkowski, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Michał Krawczyk, Dominik Majkowicz, Jakub Pruś, Jakub Pudzik, Natan Szawurski, Sebastian Szuplak i Tymoteusz Tesmer.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Po słabszym występie w Postominie, gdzie zawiodła przede wszystkim skuteczność, w meczu z Bałtykiem chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Mecz miał wyrównany przebieg. Akcje gości zatrzymywały się na dobrze dysponowanej tego dnia obronie Victorii lub wspaniale interweniującym  naszym bramkarzu, Mateuszu Harasymie. Obrona Bałtyku miała też duży problem z zatrzymaniem Gracjana Chotkowskiego, który ustrzelił hat-tricka.

27 maja 2023 r., grały cztery nasze zespoły.

Jako pierwsi, na murawę Stadionu Miejskiego w Złocieńcu, wyszli juniorzy Victorii.

 Podopieczni trenera Wiktora Piątka, przegrali w ligowym spotkaniu z miejscowym MKS Olimp Złocieciec 1:2 (0:2). Bramkę dla sianowian strzelił Maciej Zochniak.

Juniorzy Victorii: Oskar Arcisz – Bartłomiej Czekaj, Cezary Filasiak, Maciej Gorgoń, Filip Grześczak, Norbert Gutkin, Kacper Nowak, Patryk Pawlak, Dawid Pawlikowski, Gracjan Polek, Kacper Szczęśniak, Maciej Zochniak i Szymon Żeromski. 

Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

– Pomimo wyjazdowej porażki, kolejny raz jestem zadowolony z postawy zespołu! Olimp okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Szybko zdobyte dwie bramki, pozwoliły gospodarzom kontrolować przebieg meczu. My musieliśmy się otrząsnąć i zdecydowaniej zaatakować! Próba zmiany wyniku przed przerwą prawie się udała, lecz Bartek Czekaj, nasz bramkarz, który w tym meczu wystąpił na pozycji napastnika, z najbliższej odległości nie trafił do pustej bramki!

To, co nie udało się w pierwszej części, dopięliśmy swego w drugiej. Bardzo dobrze dysponowany w tym meczu, wracający po rocznej przerwie Maciek Zochniak, odebrał piłkę na 20 metrze i przymierzył pod poprzeczkę.

 Do końca spotkania zespół ofiarnie walczył o chociaż jeden punkt w tym meczu. Jednak dobrze ułożona taktycznie defensywa gospodarzy i niezachowanie, tak zwanej zimnej krwi w kilku sytuacjach u nas, na to nie pozwoliły! 

Jako drudzy – tego dnia – grali seniorzy Victorii. Mecz z czwartym zespołem w tabeli, zapowiadał się interesująco i taki był.

 Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, zremisowali, u siebie, 2:2 (0:1). Bramki dla sianowian strzelili kolejno: Cezary Pająk i Daniel Wotawa.

Victoria Sianów: Michał Turkacz – Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Robert Maj,  Krystian Mural, Cezary Pająk, Fiodor Drewniak, Kacper Szczepaniuk, Adrian Gołuchowski, Adam Ławro (75. Maciej Gorgoń) i Tobiasz Zacharewicz (86. Kacper Szczęśniak). W rezerwie pozostawali: Kacper Cyga, Maciej Bachleda, Kacper Nowak, Patryk Pawlak i Damian Rybisz.

Komentując to spotkanie, trener, M. Lisztwan, napisał:

– Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Oprócz bramki zdobytej z rzutu karnego przez gości, mieli oni jeszcze jedną bardzo dobrą sytuację, ale znakomicie interweniował Michał Turkacz.

Na drugą połowę, mimo jednobramkowej straty, wyszliśmy z pozytywnym nastawieniem. Szybko zdobyliśmy bramkę, ale chwilę później nie ustrzegliśmy się błędu i było 1-2. Dążyliśmy jednak konsekwentnie do kolejnych sytuacji. Za to należą się zespołowi słowa uznania. Po doprowadzeniu do wyrównania, mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Byliśmy bardzo blisko trzeciej bramki. Zabrakło skuteczności i zimnej krwi po bramką przeciwnika. 

Uważam, że z gry i sytuacji bramkowych zasłużyliśmy na trochę więcej. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że dwukrotnie goniliśmy wynik, musimy uszanować ten jeden punkt. 

Jako trzeci – bezpośrednio po seniorach Victorii – grały seniorki UKS Victoria SP 2.

Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, podejmowały liderki III ligi kobiet, grupy II, Junę-Trans Stare Oborzyska. Przegrały 0:18 (0:5).

Seniorki UKS Victoria SP2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Judyta Kłosowska, Eliza Cichoń (grała do 70.), Klaudia Rogowicz (grała do 65.), Klaudia Majerczak (grała 45.), Maja Gadomska, Aleksandra Małolepszy, Iwona Grub-Malinowska, Natalia Bryzek, Monika Garbicz i Wiktoria Huda.

Komentując to spotkanie, trener, Jędrzej Bielecki, napisał:

– Tak naprawdę graliśmy dobrze 35 minut. Dalej było już nieciekawie, szczególnie po zejściu trzech zawodniczek w drugiej połowie. Gra w ósemkę przeciwko liderowi tak musiała się skończyć. Szkoda nam było tych naszych dziewczyn, które dzielnie walczyły, ale była to nierówna konfrontacja. Musimy to przemyśleć i podjąć odpowiednie kroki, żebyśmy więcej nie mieli takich sytuacji.

Gratulujemy piłkarkom Juna-Trans ze Starych Oborzysk awansu do II ligi i życzymy powodzenia.

Sobotnie gry z udziałem naszego zespołu, zakończyli oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów.

Podopieczni przedstawiciela stowarzyszenia, zarazem trenera i kierownika – Krzysztofa Gorta, pokonali Czaplinku oldbojów miejscowego Lecha 3:0 (1:0). Bramki dla sianowian strzelił Piotr Kierzek.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Chotkowski, Maciej Berlicki, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Robert Kowalczyk, Krzysztof Miętek, Piotr Motyl, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Tomasz Tesmer i Sebastian Wroński.

28 maja 2023 r., zagrały trzy nasze zespoły: piłkarze KS SKIBNO i KS Sieciemin oraz po raz drugi w opisywanym okresie – młodziczki UKS Victoria SP 2.

Jako pierwsi, u siebie, grali piłkarze KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowali Passat Bukowo Morskie.

Skibnianie zremisowali 1:1 (1:1). Bramkę dla miejscowych strzelił Sergiusz Pasternak

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab (46. Przemysław Winnicki), Paweł Pietraszkiewicz, Sergiusz Pasternak, Eduard Chernik (25. Krzysztof Przydacz), Adam Pietraszkiewicz, Wojciech Chabowski, Zbigniew Dominkiewicz, Wojciech Fąfara, Marcel Wołoszyński, Marcin Woźniak.

 Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek napisał: 

– Ostatnie porażki sprawiły że walka o najwyższe cele w tym sezonie odeszła już w zapomnienie. 

Chyba presja wyniku zeszła z drużyny i wydać to było we wczorajszym meczu. Spokój w rozegraniu nie dał być niezauważalny. Dużo kombinacyjnej gry, przewaga w centralnej strefie boiska i walka o każdą piłkę sprawiły, że był to jeden z lepszych, jak nie najlepszy mecz w naszym wykonaniu w rundzie wiosennej!

Może wynik nie jest do końca zadowalający, ale trzeba wspomnieć, że tylko dzięki postawie Kuby Lachowskiego w bramce, który przy stanie 1:1 obronił rzut karny, nie zeszliśmy z boiska jako pokonani.

Jako kolejne, na wyjeździe, grały podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz. Sianowianki podejmowane były przez wicelidera grupy – Zryw Kretomino.

Dziewczęta nie sprostały chłopcom z Osiedla Kretomino, przegrywając 0:8 (0:4).

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Aleksandra Jabłońska – Zuzanna Perz, Oliwia Kulesza, Milena Waleńska,  Nadia Tomkowska-Matusiak, Małgorzata Capar, Kaja Chojnowska, Martyna Ryncewicz, Julita Dobrzańska, Roksana Markowska, Hanna Grochowska, Katarzyna Cybul i Kornalia Arabasz.

Jako ostatni tego dnia, na wyjeździe, grali piłkarze KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowani byli przez trzeci zespół tabeli grupy 3. – Sławę Sławno. Przegrali 1:2 (0:0). Honorową bramkę dla przyjezdnych strzelił Tomasz Hawryluk.

Komentując to spotkanie, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

– Po raz kolejny zagraliśmy przyzwoity mecz, gdzie była z naszej strony walka, zaangażowanie i determinacja. Niestety,  ale znów nie przełożyło się to na zdobycz punktową. 

Do 70 minuty niewiele działo się pod bramkami obu zespołów. Obie drużyny oddały po jednym celnym strzale.

Dużo emocji dostarczyło ostatnie 20 minut meczu. Po błędzie środkowych obrońców, Sława objęła  prowadzenie. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Tomasz Hawryluk.  W 83 minucie gospodarze wyszli po raz drugi na prowadzenie. Mimo ambitnej postawie w końcówce meczu,  nie udało się nam doprowadzić do remisu.

W doliczonym czasie gry gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Dobrą interwencją popisał się Marcel Hryckowian,  który zastąpił między słupkami ukaranego chwilę wcześniej czerwoną kartką Roberta Popławskiego.

W najbliższy weekend – 3/4 czerwca 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

Uwaga!

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 31 maja 2023 r., o godz. 18.oo – u siebie – ze Zrywem Kretomino,

 – III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2:  miały grać z zespołem KA 4 resPect Krobia, ale po wycofaniu się tego zespołu z rozgrywek po 12. kolejkach, zainkasują 3. punkty bez gry!

Wcześniej, po 6. kolejce wycofał się zespół KKP Chełmża! Tak więc następny mecz i to być może decydujący o pozostaniu w III lidze, sianowianki rozegrają 10 czerwca 2023 r., o godz.15.oo, z UKS Górnicza Konin. W pierwszym meczu w Koninie padł remis 1:1 (1:0).

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 3 czerwca 2023 r., o godz. 12.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z liderem grupy – Sławą Sławno,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 3 czerwca 2023 r., o godz. 15.oo – na wyjeździe – ze Strongiem Zielenica,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  3 czerwca 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z liderem grupy Darłovią Darłowo,

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 3 czerwca 2023 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Amatorem/Kotwicą Kołobrzeg,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 4 czerwca 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Zawiszą Grzmiąca,

młodzicy: Victoria Sianów: 4 czerwca 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z Gwardią II Koszalin,

juniorzy: Victoria Sianów: 4 czerwca 2023 r., o godz. 11.oo – II klasa juniorówKoszalin, gr. 5 – na wyjeździe – z Koroną Człopa.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu seniorów Victorii Sianów z Wiekowianką Wiekowo w Sianowie – Aleksandra Rutkowska.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ułatwienia dostępu