Boiskowe ligowe przełamanie seniorów Victorii

Victoria Wybrzeże (3)

Bieżący sezon rozpoczęli 12 sierpnia 2023 r., punktem zdobytym w meczu z Akademią Piłkarską Fenestra Kotwica Kołobrzeg.

Potem przyszło pięć kolejnych porażek, przerwanych zwycięstwem 2:0 (1:0) – w 3. rundzie Pucharu Polski ZZPN – z Pomorzaninem Sławoborze.

W 7. kolejce spotkań w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN, seniorzy Victorii – bo i nich mowa – zainkasowali pierwsze punkty. Punkty bez walki, ponieważ ich boiskowi rywale w Białogardzie, nie przystąpili do meczu. Arbiter odgwizdał walkower na korzyść naszej drużyny, ponieważ gospodarze – piłkarze miejscowej Iskry – nie zebrali odpowiedniej liczby zawodników, by spotkanie mogło się odbyć!

Prawdziwe – boiskowe – ligowe przełamanie przyszło w 8. kolejce, rozegranej 30 września 2023 r. Rywalem podopiecznych trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, byli piłkarze Wybrzeża Biesiekierz. Sianowianie wygrali u siebie 1:0 (1:0), po bramce strzelonej przez Daniela Wotawę.

Seniorzy Victorii: Mateusz Staciwa – Patryk Pomarański, Robert Maj (Bartosz Staciwa), Konrad Wagner (Kacper Szczepaniuk), Michał Rokicki, Karol Balcerek, Daniel Wotawa, Wojciech Sieradzki (Cerazy Pająk), Marcin Majewski, Patryk Palkowski (Dominik Chotkowski) i Łukasz Szczerba. W rezerwie pozostawał Maciej Fidór.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Długo czekaliśmy na pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. Uważam, że w tę sobotę odnieśliśmy je w pełni zasłużenie.

Od kilku meczy zmagamy się z brakiem nominalnego napastnika, co przekłada się na to, że mimo stwarzanych okazji, brakuje nam wykończenia pod bramką przeciwnika. W tej sytuacji ciągle szukamy rozwiązań. Tym razem w rolę “dziewiątki” wcielił się Michał Rokicki i pomimo tego, że bramki nie zdobył dobrze wywiązywał się ze swoich zadań.

Cieszy fakt, że mimo bardzo młodego składu (6 młodzieżowców w pierwszej “jedenastce” i kolejnych 4 na ławce rezerwowych), zagraliśmy bardzo dojrzale przeciwko bardziej doświadczonemu zespołowi z Biesiekierza. Konsekwentna gra i realizacja założeń przyniosła nam czyste konto po stronie strat i bramkę dającą zwycięstwo. 

Ligowy mecz seniorów Victorii, poprzedził III-ligowy mecz seniorek UKS Victoria SP 2 Sianów. Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego podejmowały u siebie piłkarki nożne Lechii Gdańsk.

Po bardzo sympatycznej ceremonii wyprowadzenia obu zespołów przez najmłodsze adeptki piłki nożnej sianowskiego klubu, rozpoczęło się spotkanie, które miejscowe przegrały 0:6 (0:4).

UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Wiktoria Ostróżka, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Majerczak, Natalia Noworolnik, Anastazja Żaczek, Monika Garbicz, (Maja Malczewska), Natalia Bryzek (Klaudia Rogowicz), Eliza Cichoń,  Zofia Kudłaczek (Katarzyna Rawłuszewicz) i Karolina Wieczorek.

 Poproszony o komentarz, trener Dariusz Majewski napisał:

– Mam bardzo młody zespół i potrzebujemy czasu, aby się zgrać. (…) Dziękuję dziewczynom za walkę do ostatniego gwizdka.

Trzeci seniorski pojedynek z udziałem naszego zespołu, rozgrywany był w Siecieminie. Przełożony – na prośbę zespołu gości – z niedzieli na sobotę, mecz KS Sieciemin z LZS Kowalewice, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1 (4:0). Bramki dla podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, strzelili: Łukasz Cygan, Gabriel Gołofit, Marcin Rogala i Marcel Wołoszyński.

KS Sieciemin: Łukasz Szmajdziak – Damian Janczyszyn,  Liwiusz Dobrzyński,  Dariusz Nowacki,  Tomasz Hawryluk,  Krystian Kruk (55. Kamil Zbylut), Łukasz Cygan, Marcin Rogala,  Damian Kowalski (55. Adam Nader), Marcel Wołoszyński (75. Marcel Hryckowian) i Gabriel Gołofit (55. Jacek Janczyszyn)

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Po porażce i remisie w dwóch ostatnich kolejkach, meczem z LZS Kowalewice chcieliśmy wrócić na ścieżkę zwycięstw.

Spotkanie rozpoczęło się po naszej myśli. Już w 2. minucie objęliśmy prowadzenie.  Sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Marcel Wołoszyński.  W 15. minucie, strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego, gola na 2:0 zdobył Gabriel Gołofit. Trzy minuty później goście mieli rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym, przez jednego z obrońców gospodarzy. Skuteczną obroną rzutu karnego popisał się bramkarz KS Sieciemin. W końcówce pierwszej połowy dołożyliśmy jeszcze dwa gole. Oba po wrzutkach z bocznego sektora boiska. Najpierw skutecznym strzałem głową, bramkę zdobył Łukasz Cygan, a chwilę później bezpośrednio z rzutu wolnego, gola na 4:0 zdobył Marcin Rogala.  Oprócz strzelonych goli, dobrych okazji na strzelenie kolejnych bramek nie wykorzystali Marcel Wołoszyński i Damian Kowalski. 

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Niewiele działo się pod obiema bramkami.  Najlepszej okazji do podwyższenia wyniku po stronie gospodarzy nie wykorzystał Adam Nader. W końcówce meczu piękną bramkę po strzale z dystansu zdobył grający trener gości,  Kamil Włodarczyk.

Sobotnie gry z udziałem naszego seniorskiego zespołu, zakończyli liderzy I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów – oldboje  Stowarzyszenia Victoria Sianów.

W przypadku tego spotkania doszło do zmiany miejsca rozegrania tego pojedynku. W rewanżu za przyjazd oldbojów Mirstalu Mirosławiec na obchody 75-lecia KS Victoria Sianów do Sianowa, sianowianie zrewanżowali się przyjazdem na ligowy mecz I ligi PLO z Mirstalem do Mirosławca. 

Podopieczni kierownika Krzysztofa Gorta, wygrali 7:4 (4:1), po bramkach strzelonych przez: Rafała Gotowałę – 3, Łukasza Podsiadłę i Michała Saganowskiego – po 2.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Tomasz Matysiak, Piotr Motyl, Adam Pietraszkiewicz, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Michał Saganowski, Bartłomiej Suchorski, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Mariusz Tuziemski i Robert Urban.

Piąty nasz seniorski zespół grał – zgodnie z terminarzem – w niedzielę. Victorii II/KS SKIBNO, przyszło grać z liderem tabeli grupy 7. Klasy A ZZPN – Darłovią II Darłowo.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, przegrali w Darłowie 2:5 (2:2). Bramki dla skibnian strzelili: Zbigniew Diminkiewicz i Marcin Woźniak.

Victoria II/KS SKIBNO: Jakub Lachowski (52. Bartłomiej Czekaj) – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak (46. Kacper Nowak), Mateusz Kalwas (46. Gracjan Polek), Patryk Pawlak, Maciej Gorgoń, Szymon Żeromski (60. Przemysław Winnicki), Norbert Gutkin (40. Damian Rybisz, 72. Jakub Kowalski), Łukasz Zawada, Zbigniew Dominkiewicz i Marcin Woźniak.

Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek napisał:

– Przegrana w Darłowie to potwierdzenie tego, że cały czas jesteśmy w fazie ogrywania młodych zawodników z ligą seniorów!  Dobre mecze przeplatamy słabszymi. Bo tak trzeba dzisiaj jasno powiedzieć. To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy statyczni w fazie odbioru piłki w środku pola, co przekładało się na dużo akcji kombinacyjnych prowadzonych przez przeciwnika. W ofensywie podejmowaliśmy złe decyzje. Za szybko szukaliśmy pozbycia się piłki. Nie działały dzisiaj nasze boki pomocy. 

Chociaż wszystko zaczęło się dobrze. 

W 14. minucie na indywidualny rajd z obrony zdecydował się Patryk Pawlak. Swoją determinacją znalazł się w polu karnym i oddał strzał który obronił bramkarz. Dobitka Zbyszka Dominkiewicza dała nam prowadzenie. Dziesięć minut później, sobie tylko znanym sposobem, Marcin Woźniak z narożnika boiska uderzył w taki sposób,  że piłka z lekką pomocą wiatru wpadła do bramki. 

Niestety od tego momentu strzelali już tylko gospodarze.  Pomimo tego, że taktycznie i techniczne zespół Darłovii II wyglądał lepiej, to bramki zdobywali po naszych karygodnych błędach, których można było uniknąć.

Jest też pozytyw płynący z tego meczu. W składzie wyjściowym znalazło się aż pięciu zawodników o statusie młodzieżowca, a razem ze zmianami zagrało ich dziewięciu. To będzie kiedyś procentować.

Trzy zwycięstwa – na cztery gry – zanotowały w tym czasie nasze zespoły dziecięce.

27 września 2023 r., zaległe spotkanie z 1. kolejki, rozegrali trampkarze sianowskiej Victorii.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, pokonali na wyjeździe Bajgla Będzino 9:4 (4:1). Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Gracjan Chotkowski, Michał Krawczyk, Dominik Majkowicz i Jakub Pudzik – po 2 oraz Mateusz Rakowicz.

Trampkarze Victorii: Mateusz Harasym,  Oliwier Michalski – Robert Kidacki,  Krzysztof Lewandowski,  Alan Jegliński,  Mateusz Rakowicz,  Gabriel Urycki,  Michał Krawczyk,  Jakub Pudzik,  Gracjan Chotkowski,  Dominik Majkowicz, Natan Szawurski,  Sebastian Szuplak,  Aleksander Pawlewicz,  Marcel Tuziemski i  Borys Małagowski. 

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Spotkanie było bardzo otwartym widowiskiem, stąd duża liczba strzelonych bramek. Goli mogło być jeszcze więcej,  ale dobrze spisywali się bramkarze obu zespołów.  Cieszy mnie ofensywna gra zespołu. Strzelamy dużo goli i stwarzamy sporo sytuacji na strzelenie kolejnych bramek.  Musimy popracować nad grą obronną,  bo w trzecim meczu z rzędu, a czwartym licząc sparing, tracimy cztery bramki.

30 września 2023 r., trampkarze Victorii, podejmowani byli przez rówieśników z Białego Boru. Miejscowy Hubertus nie sprostał podopiecznym trenera Łukasza Szmajdziaka, ulegając im 1:12.

Na dorobek sianowian, złożyły się bramki: Dominika Majkowicza – 4, Gracjana Chotkowskiego – 3, Jakuba Pudzika i Gabriela Uryckiego – po 2 oraz Michała Krawczyka.

Trampkarze Victorii: Mateusz Harasym,  Oliwier Michalski – Robert Kidacki,  Krzysztof Lewandowski,  Alan Jegliński,  Natan Szawurski,  Tymoteusz Tesmer,  Gabriel Urycki,  Michał Krawczyk,  Jakub Pudzik,  Gracjan Chotkowski i  Dominik Majkowicz.

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

– Już w 2. minucie meczu gospodarze zdobyli bramkę.  Po słabym początku spotkania,  z każdą kolejną minutą gra naszej drużyny wyglądała coraz lepiej. Zaczęliśmy stwarzać sytuację do zdobycia bramek i co najważniejsze strzelać gole. Przy stanie 1:2, Mateusz Harasym obronił rzut karny.

Druga połowa,  to już całkowita dominacja naszego zespołu. Strzeliliśmy w niej aż 8 bramek, a mogliśmy dużo więcej. 

Po raz kolejny pokazaliśmy dużą moc z przodu, ale mnie cieszy też lepsza gra w obronie.

30 września 2023 r., kolejny swój mecz w Lidze Młodzików rozegrali podopieczni trenera Grzegorza Dudy. Sianowianie przegrali w Zielenicy z miejscowym Strongiem 3:5.

Drugie zwycięstwo – w rywalizacji z chłopcami – odniosły podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz.

1 października 2023 r., sianowianki podejmowały młodzików Wiekowianki Wiekowo/Szkoła Dobiesław i wygrały 6:2 (4:1). Na dorobek zwyciężczyń złożyły się bramki strzelone przez: Martynę Ryncewicz – 4, Maję Jarosz i jeden gol samobójczy.

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów: Wiktoria Kwiatkowska – Julia Zdybicka, Zuzanna Perz, Julia Turowska, Julita Dobrzańska, Maja Jarosz, Hanna Grochowska, Kornelia Arabasz,  Martyna Ryncewicz,  Kaja Chojnowska, Maja Klekociuk, Roksana Markowska, Michalina Gurazda, Nadia Tomkowska, Katarzyna Cybul, Zuzanna Kaczorowska, Julia Kaczorowska i Julia Świsłowska.

W najbliższy weekend – 7/8 października 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodzicy: Victoria Sianów: 7 października 2023 r., o godz. 10.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – ze Zrywem Kretomino,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 7 października 2023 r., o godz. 14.oo – na wyjeździe – z JSS Toruń,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 7 października 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe – z Lechem Czaplinek,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 8 października 2023 r., o godz. 10.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodzikami Gwardii Koszalin,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 8 października 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z KS Sieciemin,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 8 października 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Victorią II/KS SKIBNO,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  8 października 2023 r., o godz. 13.oo – na wyjeździe – z  Pomorzaninem Sławoborze,

trampkarze: Victoria Sianów:11 października 2023 r., o godz. 18.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – u siebie – ze Zrywem Kretomino.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu seniorów Victorii z Wybrzeżem Biesiekierz – Aleksandra Rutkowska, zdjęcie młodziczek UKS Victoria SP 2 Sianów – Klaudia Majerczak.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu