Coraz więcej naszych zespołów w grze o ligowe punkty!

Od 27 marca 2023 r., w grze o ligowe punkty jest już siedem naszych piłkarskich zespołów.

Po seniorach Victorii Sianów, KS Sieciemin, KS SKIBNO, następnie juniorkach U-15 UKS Victoria SP 2 Sianów, do gry przystąpiły seniorki i młodziczki UKS Victoria SP 2 oraz młodzicy Victorii.

W przedłużonym o poniedziałek piłkarskim weekendzie pauzowały sianowskie juniorki U-15.

25 marca 2023 r. – jako pierwsi – na murawę w Kretominie wyszli młodzicy Victorii. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, którego w tym meczu zastępował trener Grzegorz Duda, przegrali z miejscowym Zrywem 0:11 (0:6).

Młodzicy Victorii: Marcel Szmydt – Grzegorz Chotkowski, Robert Kidacki, Dominik Majkowicz, Jakub Pudzik, Natan Szawurski, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer i Marcel Tuziemski.

Komentując to spotkanie, trener G. Duda, napisał:

– Pojechaliśmy „gołą” 9-tką… Oczywiście nie oznaczało to poddania meczu bez walki. Nie załamujemy rąk. Porażki bardzo wiele uczą i dają dużo materiału do analizy wraz z zespołem.

Postaramy się już w piątek – 31 marca – zmazać plamę z silnym zespołem Sławy Sławno. Początek meczu o godz. 18.oo, na własnym boisku.

Jako kolejne – ale u siebie – rundę rewanżową rozpoczęły piłkarki nożne UKS Victoria SP 2.

Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, podejmowały w Sianowie KP Błękitni Stargard. Sianowianki pokonały przyjezdne 3:2 (2:1), robiąc pierwszy mały krok do utrzymania się w III lidze kobiet. Tym bardziej, że z rozgrywek – po rundzie jesiennej – wycofał się zespół środka tabeli KA 4 resPect Krobia. Bramki dla zwyciężczyń strzeliły: Natalia Bryzek, Dominika Kubsch i Pola Pasik.

Seniorki UKS Victoria SP 2: Otylia Gawlikowska – Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Natalia Bryzek, Iwona Gru-Malinowska, Nadia Łyszyk, Maja Gadomska, Dominika Kubsch, Klaudia Majerczak i Pola Pasik.

Komentując to spotkanie, trener J. Bielecki, napisał:

– Pomimo braku siedmiu zawodniczek, w tym pięciu z pierwszego składu, wygraliśmy to spotkanie. (…) Żadna z grających nie zawiodła.

Po meczu pań, na murawę w Sianowie, wyszli seniorzy miejscowej Victorii. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowali będzińską Vimobilię. Smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że w bramce gospodarzy debiutował – u siebie – były bramkarz gości Michał Turkacz.  Prowadzący od pierwszej minuty sianowianie, stracili bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, ostatecznie remisując 1:1 (1:0)!

Gola na wagę punktu strzelił najskuteczniejszy piłkarz zespołu gospodarzy Tomasz Majerczak.

Seniorzy Victorii: Micha Turkacz – Jacek Żuchowski (82. Fiodor Drewniak), Eryk Pomarański, Konrad Wagner (68. Adrian Gołuchowski), Cezary Pająk, Tomasz Karpicz (60. Kacper Szczepaniuk), Robert Maj (68. Michał Saganowski), Michał Rokicki, Daniel Wotawa (87. Damian Rybisz), Maciej Bachleda i Tomasz Majerczak. W rezerwie pozostawali: Piotr Koza i Tobiasz Zacharewicz.

Komentując to spotkanie, trener M. Lisztwan, napisał:

– Niestety, nie wygrywamy meczu w którym prowadziliśmy przez niemal całe spotkanie. Wydawało się, że szybko strzelona bramka pozwoli nam mieć kontrolę nad przebiegiem gry i osiągnąć korzystny wynik. Nie podwyższyliśmy jednak prowadzenia, mimo że były na to świetne okazje, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie. Goście ambitnie dążyli do wyrównania i udało im się to w doliczonym czasie gry.  

Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Te sytuacje, w których nie potrafiliśmy zdobyć drugiej bramki i okoliczności w jakich straciliśmy gola, powodują, że końcowy rezultat musimy ocenić jak stratę dwóch punktów. 

26 marca 2023 r., kolejne spotkanie u siebie, przyszło zagrać piłkarzom KS Sieciemin. Podopieczni nieobecnego z powodu choroby trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali z Iskrą Białogard 0:9 (0:5).

KS Sieciemin – Robert Popławski, Damian Janczyszyn, Radosław Kruk (75. Krystian Kruk), Kamil Zbylut (70. Michał Rokitka), Liwiusz Dobrzyński (80. Marcel Hryckowian), Damian Kowalski (75. Grzegorz Zabłocki), Łukasz Cygan, Marcin Rogala, Adam Nader, Jacek Janczyszyn i Tomasz Hawryluk (75. Karol Pudzik).

Tego samego dnia, swój ligowy mecz rozegrali także piłkarze KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowani byli przez Arkadię Malechowo. Skibnianie zremisowali 2:2 (0:2). Bramki dla nich strzelili: Marcin Woźniak i Wojciech Chabowski.

KS SKIBNO: Krzysztof Marcinek (46. Jakub Lachowski) – Rafał Kucab, Paweł Pietraszkiewicz, Dawid Rymarkiewicz (70. Eduard Chernik), Krzysztof Przydacz, Adam Pietraszkiewicz (46. Przemysław Winnicki), Mateusz Kalwas (46. Marcel Wołoszyński), Marcin Woźniak, Wojciech Fąfara, Wojciech Chabowski i Mateusz Rymarkiewicz.

Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

– W przerwie wydawało nam się, że ,,wyciągnięcie” wyniku na remis, będzie dla nas ciężkim zadaniem. Ale po końcowym gwizdku sędziego pozostał niedosyt.

Pierwsza połowa bardzo niemrawa w naszym wykonaniu. Oddaliśmy całkowicie środek pola przeciwnikowi, a nasze próby utrzymania się przy piłce, kończyły się częstymi stratami, po których przeciwnik szukał podania otwierającego sytuacje bramkowe. I dwukrotnie udało się to Arkadii. Dwa podania za linię obrony i statyczna postawa defensywy wyprowadziła gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie wprowadziliśmy małe korekty w ustawieniu i na boisko wyszedł jakby inny zespół. Już w pierwszej akcji, sprytnym strzałem z dalszej odległości bramkarza gospodarzy przechytrzył Marcin Woźniak. Kontakt jeszcze bardziej pozwolił nabrać nam pewności, że jesteśmy w stanie przechylić wynik meczu na naszą korzyść. Zarysowała się już całkowita nasza dominacja. Gdybyśmy wygrali to spotkanie przewagą 3. bramek, to nikt by nie powiedział, że niezasłużenie. Z 7-8 sytuacji bramkowych, tylko Wojciech Chabowski potrafił znaleźć piłce drogę do bramki.

Planowane na 26 marca 2023 r., spotkanie młodziczek UKS Victoria SP 2 z UKS Orlik Darłowo, sianowianki rozegrały dzień później. Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, w rywalizacji z chłopcami z Darłowa – nie ma bowiem ligi młodziczek – wygrały 5:4 (2:3). Bramki dla sianowianek strzeliły: Zofia Kudłaczek – 3 i Martyna Ryncewicz – 2. Brawo! To drugie zwycięstwo młodych piłkarek z Sianowa w bieżącym sezonie! I zapowiedź: Bójcie się nas chłopaki wiosną!

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Zuzanna Kaczorowska – Kornelia Arabasz, Kaja Chojnowska, Aleksandra Jabłońska, Julia Kaczorowska, Zofia Kudłaczek, Oliwia Kulesza, Zuzanna Perz, Zuzanna Rogacz, Martyna Ryncewicz i Milena Waleńska.

W najbliższy weekend – 1/2 kwietnia 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 29 marca 2023 r., o godz. 17.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z Gwardią Koszalin,

młodzicy: Victoria Sianów: 31 marca 2023 r., o godz. 18.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – ze Sławą Sławno,

CLJ U-15: juniorki UKS Victoria SP 2 Sianów: 1 kwietnia 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z AZS UAM Poznań,

III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  2 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – na wyjeździe – z Sportis KKP Bydgoszcz II,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  2 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – na wyjeździe – z GKS Manowo,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 2 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Głazem Tychowo,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 2 kwietnia 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z LZS Kowalewice.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu z Vimobilią Będzino w Sianowie – Aleksandra Rutkowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu