Dobre gry Konrada Pyry i Doroty Plonder na Grand Prix Polski!

Dobre gry Konrada Pyry i Doroty Plonder na Grand Prix Polski! 11

Konrad Pyra, to podopieczny trenera Tomasza Tabora, wypożyczony do II-ligowego KTS Koszalinianin. Dzięki zwycięstwu w 2. Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów w Stepnicy, wywalczył sobie prawo gry w 2. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym w Krakowie.

W imprezie, która odbyła się w dniach 15 – 17 grudnia 2023 r., na drodze do awansu z grupy 11., Konradowi Pyrze stanęli: Dominik Soliło z ZKS Zielona Góra (zwycięzca kwalifikacji w województwie lubuskim), Jan Mrugała z KS Gorce Nowy Targ (zwycięzca kwalifikacji w województwie małopolskim) i Kamil Szczuka z UKS 75 Ósemka Białystok (z kwalifikacji dodatkowych).

Z pierwszym z nich, z tak zwaną „jedynką”, podopieczny trenera Tomasza Tabora, wygrał 3:2 (-9,3,-7,8,1). Z „dwójką” niestety przegrał 1:3 (-13,-3,7,-10), a z „czwórką” wygrał 3:2 (-8,12,10,-9,4).

W grupie 11. wygrał Jan Mrugała (z kompletem zwycięstw), przed Konradem Pyrą (dwa zwycięstwa), Dominikiem Soliło (jedno zwycięstwo) i Kamilem Szczuką).

W grze o awans do 32.-ki, Konrad Pyra przegrał 0:3, z 16-tym w rankingu Dawidem Chilickim z UKS Dojlidy Białystok.

W grze o miejsca 33-40., zawodnik KS Darz Bór Karnieszewice, wygrał z Konradem Grykiem z UKS Dojlidy Białystok 3:2 (8,-4,-3,8,9).

Podsumowując udział Konrada w kolejnym już Grand Prix Polski Juniorów, trener Tomasz Tabor napisał:

– Dobra gra Konrada, ale jeszcze dużo pracy przed nim. Wygrana z jedynką w grupie, ale po wyjściu z niej, porażka z zawodnikiem z Białegostoku.

Później została tylko gra o przedział. Ogólnie turniej można uznać za udany.

Zatem gratulujemy!

Dorota Plonder, to z kolei podopieczna trener Danieli Gazickiej. Dzięki zwycięstwu w 2. Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Żaczek w Bierzwniku, wywalczyła sobie prawo gry w 2. Grand Prix Polski Żaczek w tenisie stołowym w Świdwinie. Turniej odbył się w dniach 15-17 grudnia 2023 r.

O tym, że zawodniczka UKS 96 Sucha Koszalińska, znalazła się w 32.-ce najlepszych żaczek w Polsce, poinformowała nas trener Daniela Gazicka:

– Dorotka weszła do pierwszej 32-ki żaczek w Polsce, ostatecznie zajmując 29. miejsce.

Jest to duży sukces, patrząc na to, że w całym turnieju wzięły udział 64 zawodniczki.

Brawo!

Warto i należy poinformować, że:

2. Grand Prix Polski Juniorów i Juniorek w tenisie stołowym w Krakowie, zakończył się zwycięstwem Dawida Michny (Energa KTS Toruń) i Natalii Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński),

2. Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym w Świdwinie, wygrali: Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska) i Izabela Bobel (GKTS Wiązowna).

Gratulując udanego udziału Dorocie Plonder i Konradowi Pyrze, gratulując trenerom: Danieli Gazickiej i Tomaszowi Taborowi, życzymy kolejnych sukcesów ich podopiecznym.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2024!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia – Joanna Pyra i Daniela Gazicka

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu