Dobry występ sianowianek w Warnemunde

Turniej w Warnemunde 10

Młode piłkarki Victorii SP2 Sianów przygotowujące się do rozgrywek III ligi kobiet w ramach przygotowania do rozgrywek ligowych wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet OSTSEECUP 2023 w Warnemunde w Niemczech. Pomimo zajęcia ostatniego miejsca w gronie 10 bardzo dobrych zespołów z Niemiec, Szkocji i Polski piłkarki Victorii SP2 Sianów nie muszą wstydzić się swojego występu. Trafiły na bardzo trudną grupę, w której jak się na końcu okazało były zdobywczynie pierwszego i drugiego miejsca w turnieju. W swoim pierwszym meczu przegrały pechowo w ostatnich minutach meczu 0:1 z Charlottenburg. Był to bardzo wyrównany mecz, a o straconej bramce zdecydował niewielki błąd sianowskiej zawodniczki. W drugim meczu z TSV 1860 Stralsund, porażka 1:2 a bramkę uzyskała Zofia Kudłaczek. Gorzej pomimo niezłej gry poszło z Hannover 96 i porażka 0:5. Nie musiało być tak wysoko, bo pierwsza i ostatnia bramka padły po ewidentnych spalonych. Szczególnie pierwszy gol trochę podłamał dziewczyny i zrobiło się trochę nerwowo. W ostatnim meczu grupowym zmęczone intensywną grą sianowianki przegrały z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju Walddorfer SV 0:4.  W meczu o 9-10 miejsce Victoria SP2  przegrała karnymi z FSV Babelsberg 4:5.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła ekipa Walddorfer SV po remisie 0:0 i wygranej karnymi 4:2 z Hannover 96. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Kieler MTV, który w meczu o trzecie miejsce zremisował 1:1 i wygrał karnymi 4:2 z HSG Warnemunde. Piąta lokata to BSV G-W Neukolln  po remisowym meczu 1:1 i wygrana karnymi 4:3 z TSV 1860 Stralsund. W meczu o 7-8 miejsce St.Mirren Scotland zwyciężyła 3:1 SC Charlottenburg.

W sianowskiej drużynie debiutującego w roli trenera Dariusza Majewskiego wystąpiły: Otylia Gawlikowska, Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Natalia Noworolnik, Monika Garbicz, Maja Malczewska, Wiktoria Huda, Judyta Kłosowska, Martyna Ryncewicz, Zofia Kudłaczek, Anastazja Żaczek, Iwona Grub-Malinowska, Nikola Synówka, Zuzanna Perz, Natalia Bryzek, Maja Gadomska.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu