Dwa kolejne nasze zespoły zakończyły rundę jesienną!

Po piłkarkach nożnych III-ligowego UKS Victoria SP 2 Sianów, rundę jesienną sezonu 2023/2024 zakończyli, występujący w I lidze Pomorskiej Ligi Oldbojów – oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów i grający w tzw. koszalińskiej grupie 7.  Trampkarzy – trampkarze sianowskiej Victorii.

Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego, zakończyły rundę jesienną na 9. miejscu, 10-zespołowej grupy II, z dorobkiem 7. punktów i stosunkiem bramek 8-42.

Podopieczni przedstawiciela Stowarzyszenia Victoria Sianów i zarazem kierownika – Krzysztofa Gorta, zakończyli rundę jesienną 4 listopada 2023 r., wyjazdową porażką z wiceliderem I ligi PLO – Pogonią Oldboy”s Połczyn Zdrój 1:3 (1:1). Honorowe trafienie dla lidera tabeli, było dziełem Roberta Urbana.

Sianowianie przewodzą 13-zespołowej I lidze Pomorskiej Ligi Oldbojów z dorobkiem 30. punktów i stosunkiem bramek 45-20.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Zbigniew Banasiak, Łukasz Berkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Bartłomiej Mural, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer i Robert Urban.

Gratulujemy tytułu Mistrza Jesieni!

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka – trampkarze Victorii Sianów – zakończyli rundę jesienną 4 listopada 2023 r., porażką u siebie z trampkarzami Orlika Darłowo 1:6 (1:3). Bramkę dla sianowian strzelił Dominik Majkowicz.

Sianowianie zajmują 6. miejsce w 10-zespołowej grupie 7., z dorobkiem 12. punktów i stosunkiem bramek 44-32. Tyle samo punktów, co nasz zespół, ma piąty – Gryf Polanów i siódmy – Bajgiel Będzino. O kolejności miejsc zadecydowała tabela uwzględniająca wyniki pomiędzy zainteresowanymi zespołami!

Trampkarze Victorii – Oliwier Michalski, Mateusz Harasym,  Robert Kidacki,  Sebastian Szuplak,  Natan Szawurski,  Michał Krawczyk,  Tymoteusz Tesmer,  Mateusz Rakowicz,  Krzysztof Lewandowski,  Gracjan Chotkowski,  Jakub Pudzik,  Dominik Majkowicz,  Aleksander Kopciński i Borys Małagowski.

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

– Zasłużone zwycięstwo gości. Tak w skrócie można opisać mecz z Orlikiem Darłowo.

Już w pierwszej minucie objęliśmy prowadzenie. W kolejnych minutach,  to zespół gości kontrolował spotkanie.  My natomiast graliśmy bardzo apatycznie. Notowaliśmy sporo strat. W obronie byliśmy za daleko od przeciwnika, co skutkowało stratą trzech goli do przerwy.

Po przerwie goście strzelili jeszcze trzy gole, wykorzystując grę w przewadze liczebnej (czerwona kartka dla Mateusza Harasyma).

Był to nasz ostatni mecz w rundzie jesiennej, którą kończymy z bilansem 12. punktów (cztery zwycięstwa i pięć porażek). Daje nam to szóste miejsce w tabeli.

Do 22 grudnia będziemy nadal trenowali i grali sparingi.

4 listopada 2023 r., grały jeszcze zespoły młodzików Victorii i młodziczek UKS Victoria SP 2 oraz grająca w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN sianowska Victoria i A-klasowy KS Sieciemin.

Grający na wyjeździe młodzicy sianowskiej Victorii, podopieczni trenera Grzegorza Dudy, przegrali w Sławnie z miejscowymi Żakami 0:11.

Grające u siebie – rywalizujące z chłopcami – sianowskie młodziczki, przegrały z młodzikami Zrywu Kretomino 2:4 (0:3). Bramki dla podopiecznych trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, strzeliła Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów: Nadia Tomkowska – Zuzanna Perz, Kornelia Arabasz, Julita Dobrzańska, Martyna Ryncewicz, Milena Waleńska, Zuzanna Kaczorowska, Kaja Chojnowska, Roksana Markowska, Maja Klekociuk, Hanna Grochowska i Iga Slabska.

 Sobotnie mecze seniorów Victorii z Radwią Białogórzyno w Sianowie i KS Sieciemin z Wichrem Mierzym w Strzekęcinie, zakończyły się zwycięstwami zespołów z Gminy Sianów 4:0 (1:0)!

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, wygrali po bramkach strzelonych przez Tomasza Majerczaka – 2 oraz Dominika Chotkowskiego i Wojciecha Sieradzkiego.

Victoria: Mateusz Staciwa – Szymon Siarnecki, Robert Maj (55. Konrad Wagner), Tomasz Majerczak (65. Mateusz Asman), Michał Rokicki, Dominik Chotkowski (69. Kacper Szczepaniuk), Karol Balcerek, Daniel Wotawa (65. Wojciech Sieradzki), Patryk Palkowski (73. Eryk Pomarański), Marcin Majewski i Łukasz Szczerba (55. Cezary Pająk). W rezerwie pozostawał Maciej Fidór.

Mecz Victoria Radew Białogórzyno (2)
Mecz Victoria Radew Białogórzyno (2)

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał: 

– Dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Za wyjątkiem jednej sytuacji gości, w której przed utratą bramki uratował nas Mateusz Staciwa, przez całe spotkanie mieliśmy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 20. minucie objęliśmy prowadzenie i w miarę upływu czasu stwarzaliśmy coraz więcej sytuacji bramkowych.

Po przerwie zdobyliśmy kolejne gole i konsekwentną grą, nie pozwalaliśmy gościom stworzyć zagrożenia pod naszą bramką. Przy większej skuteczności można było się pokusić o jeszcze wyższy rezultat, ale najważniejsze jest to, że dopisaliśmy 3. punkty do naszego dorobku. Cieszy również czyste konto po stronie strat.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, wygrali po bramkach strzelonych przez Gabriela Gołofita – 2 oraz Wojciecha Fąfarę i Marcina Rogalę.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Dariusz Nowacki,  Kamil Zbylut,  Damian Kowalski (72. Michał Rokitka), Tomasz Hawryluk, Marcel Wołoszyński (77. Filip Grześczak), Wojciech Fąfara (72. Grzegorz Zabłocki), Łukasz Cygan,  Marcin Rogala,  Gabriel Gołofit (72. Marcel Hryckowian) i Jacek Janczyszyn (55. Adam Nader).

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał: 

– Jadąc na mecz do Strzekęcina spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Raz, że gospodarze plasują się w czołówce ligi, a dwa, że murawa na stadionie pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście nasze obawy okazały się bezpodstawne. Od początku do końca mieliśmy mecz pod kontrolą, nie pozwalając na wiele gospodarzom.

W pierwszej połowie gola dającego nam prowadzenie zdobył, po strzale z dystansu, Marcin Rogala. Oprócz bramki poprzeczkę bramki rywali obił (po strzale głową) Jacek Janczyszyn, a Gabriel Gołofit, po strzale bezpośrednio z rzutu rożnego trafił w słupek. Bardzo dobre zawody rozgrywał bramkarz miejscowych.  Dzięki jego interwencjom na przerwę schodziliśmy tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

Bardzo dobrze rozpoczęła się dla nas druga połowa meczu. Szybko zdobyliśmy trzy bramki, zamykając spotkanie. Dwukrotnie po strzałach z bliskiej odległości trafił Gabriel Gołofit. Czwartego gola zdobył Wojtek Fąfara. Chcąc wrzucić piłkę w pole karne, zaskoczył bramkarza gospodarzy strzałem po krótkim rogu. Mimo jeszcze kilku okazji do podwyższenia rezultatu, wynik meczu nie uległ zmianie. 

Z przebiegu meczu, zwycięstwo KS Sieciemin jest w pełni zasłużone. Wicher grał dzisiaj głównie długie piłki, z którymi radzili sobie, dobrze grający nasi obrońcy. Mimo nierównej murawy udało się nam zagrać kilka ciekawych akcji.

5 listopada 2023 r., swoje ligowe spotkanie rozegrali piłkarze Victorii II/KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowali Wrzos Wrześnica. Wygrali 3:2 (1:1), po bramkach strzelonych przez Szymona Żeromskiego, Zbigniewa Dominkiewicza i Jakuba Szpaka.

Victoria II/KS SKIBNO: Nikodem Ratkowski (70. Bartłomiej Czekaj) – Rafał Kucab, Paweł Pietraszkiewicz, Gracjan Polek, Patryk Pawlak, Adam Pietraszkiewicz (43. Damian Rybisz, 85. Piotr Roman), Wojciech Chabowski (55. Cezary Filasiak), Szymon Żeromski (65. Kacper Nowak), Zbigniew Dominkiewicz (65. Jakub Szpak), Marcin Woźniak i Jakub Kowalski (46. Norbert Gutkin).

 Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek napisał: 

– Pomimo zwycięstwa, to był słaby mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy statyczni w działaniach defensywnych w środkowej strefie. Ofensywa w tym sektorze też zawodziła. Nie podejmowaliśmy prób dłuższego utrzymywania się przy piłce, co pomogło by nam w tworzeniu akcji kombinacyjnych. Atak skupiliśmy w większości na umiejętnościach indywidualnych. W obronie byliśmy raczej skuteczni, o czym świadczą bramki, które straciliśmy wyłącznie po stałych fragmentach gry. W 15. minucie, bezpośrednio z rzutu wolnego, a w 73., z rzutu wolnego, po strzale głową.

Trochę w tym meczu ,,zostaliśmy w szatni”. Tak jakbyśmy dopisali sobie 3. punkty już przed meczem, wiedząc, że gramy z zespołem, który nie może się podnieść i otrząsnąć po spadku z Klasy Okręgowej. A rzeczywistość była inna. To Wrzos mądrzej utrzymywał się przy piłce i szukał gry kombinacyjnej. 

Teraz już skupiamy się na dwóch ostatnich meczach, które będą wymagały od nas pełnego zaangażowania, jeżeli chcemy nadal utrzymać kontakt z czołówką ligi.

W najbliższy weekend – 11/12 Listopada 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodzicy: Victoria Sianów: 8 listopada 2023 r., o godz. 18.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Rozwojem Koszalin.

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 8 listopada 2023 r., o godz. 16.3o – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z młodzikami Bałtyku Koszalin,

młodzicy: Victoria Sianów: 11 Listopada 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Żakami Sławno,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  11 Listopada 2023 r., o godz. 13.oo – u siebie – z Głazem Tychowo,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 12 listopada 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Saturnem Mielno,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 12 listopada 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Wieżą II Postomino,

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu z Radwią Białogórzyno w Sianowie – Aleksandra Rutkowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu