Grad bramek w meczach z udziałem naszych zespołów!

Przyglądając się wynikom naszych zespołów w minionej kolejce rundy jesiennej, śmiało możemy stwierdzić, że towarzyszył im prawdziwy grad bramek.

Jedynym wyjątkiem był mecz oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów, rozegrany 14 października 2023 r. w Bobolicach, z oldbojami miejscowego Mechanika. Podopieczni przedstawiciela stowarzyszenia i kierownika zarazem – Krzysztofa Gorta, wygrali 2:0 (1:0). Bramki dla lidera I ligi, Pomorskiej Ligi Oldbojów, strzelili: Łukasz Berkowski i Rafał Gotowała.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Tomasz Matysiak, Bartłomiej Mural, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Mariusz Tuziemski i Robert Urban.

Sobotni mecz oldbojów Victorii, poprzedziły dwa inne mecze z udziałem naszego zespołu.

Już o godz. 11.3o, na głównej murawie Stadionu Miejskiego w Sianowie, seniorzy Victorii podejmowali sąsiada w tabeli grupy 3. Klasy Okręgowej  ZZPN – Wiekowiankę Wiekowo.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, zremisowali 3:3 (2:1). Bramki dla sianowian strzelili kolejno: Szymon Siarnecki, Cezary Pająk i Michał Rokicki. 

  Seniorzy Victorii: Mateusz Staciwa – Szymon Siarnecki (79. Mateusz Asman), Eryk Pomarański (79. Kacper Szczepaniuk), Konrad Wagner, Michał Rokicki, Cezary Pająk (79. Bartosz Staciwa), Karol Balcerek, Daniel Wotawa (75. Tomasz Majerczak), Patryk Palkowski (60. Dominik Chotkowski), Marcin Majewski i Kamil Makowski (60. Robert Maj). W rezerwie pozostawali: Michał Turkacz i Maciej Fidór.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Po sobotnim spotkaniu pozostał duży niedosyt i poczucie niewykorzystanej szansy na komplet punktów. Mecz, który przez prawie 85. minut mieliśmy pod kontrolą, w samej końcówce obrócił się na korzyść gości. Przy prowadzeniu 3:1 mieliśmy swoje sytuacje, mogliśmy zamknąć wynik i odnieść okazałe zwycięstwo.

Nie ma co gdybać, taka jest piłka – nie ma chwili na dekoncentrację. Pogubiliśmy się w ostatnich minutach i straciliśmy dwa punkty. Musimy się z tym pogodzić i odpowiednio przygotować do niedzielnego meczu z Astrą Ustronie Morskie, która bardzo dobrze punktuje na własnym boisku.

Tuż po meczu seniorów Victorii, na murawę w Sianowie, wyszły piłkarki nożne III-ligowego UKS Victoria SP 2 Sianów.

Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego sprawiły miłą niespodziankę, remisując 3:3 (1:3). Bramki dla sianowianek strzeliły: Monika Garbicz, Maja Malczewska i Klaudia Rogowicz. 

UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Natalia Bryzek (88. J. Wesołowska), Eliza Cichoń, Wiktoria Ostróżka, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Rogowicz, Monika Garbicz, Zofia Kudłaczek, Maja Malczewska (80. J. Kłosowska), Natalia Noworolnik i Anastazja Żaczek. W rezerwie pozostawała Nikola Synówka.

 Poproszony o komentarz, trener Dariusz Majewski napisał:

– Podejmowaliśmy zespół, który zajmował wysokie, trzecie miejsce w tabeli.
Mimo braku kilku zawodniczek wyszliśmy z wiarą w zwycięstwo.

Od pierwszych minut, oba zespoły próbowały szybko strzelić bramkę. Niestety, to przyjezdne już w 5. wykorzystały błąd naszej obrony i wyszły na prowadzenie. W 20., M. Garbicz, po ładnym rajdzie z lewej strony, pięknym strzałem zza pola karnego, strzela w górny róg bramki i mamy remis. W pierwszej połowie, to przyjezdne mają więcej sytuacji bramkowych i w 30. ponownie wychodzą na prowadzenie, po ładnym strzale z 16 metrów pod poprzeczkę. Przed końcowym gwizdkiem na przerwę, po składnej akcji prawą stroną, podwyższają wynik na 3:1.

W drugiej połowie, to my przyśpieszamy grę i już w 49. strzelamy na 2:3 (M. Malczewska). Po chwili mamy ponownie sytuację 2 na 1, ale bramkarka Chemika broni i piłka przelatuje obok słupka… W dalszym ciągu próbujemy wyrównać. Sytuacje na strzelenie bramki miały oba zespoły, jednak to my w 69. strzelamy na 3:3 (K. Rogowicz). Chemik mógł jeszcze strzelić na 4:3, jednak zawodniczka z około 5 metrów nie trafiła w światło bramki.

Mecz szybki, dużo ładnych akcji i ładnych bramek. Dziękuję dziewczynom za walkę do 94. minuty i myślę, że mecz mógł się podobać.

Pół godziny później od sianowianek, swój A-klasowy mecz w Kowalewicach, rozpoczęli piłkarze Victorii II/KS SKIBNO.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, zremisowali z miejscowym LZS Kowalewice 2:2. Bramki dla przyjezdnych strzelili kolejno: Łukasz Zawada i Marcin Woźniak.

Victoria II/KS SKIBNO: Bartłomiej Czekaj (55. Nikodem Ratkowski) – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Patryk Pawlak, Gracjan Polek (65. Damian Rybisz), Adam Pietraszkiewicz (40. Krzysztof Przydacz), Szymon Żeromski, Norbert Gutkin (46. Kacper Szcześniak), Łukasz Zawada, Marcin Woźniak i Kacper Nowak (46. Przemysław Winnicki).

Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek napisał:

– Oceniając nasz występ w sobotnim meczu z solidnym zespołem z Kowalewic, powiem, że zagraliśmy  poprawnie. Chcieliśmy tym meczem przełamać serię dwóch wysokich porażek. Można powiedzieć, że udało się to w połowie, ponieważ dwa razy prowadziliśmy, aby na koniec podzielić się punktami.

Rozpoczęliśmy już  w 15., kiedy to po podaniu Kacpra Nowaka, Łukasz Zawada zdecydował się na strzał z dalszej odległości, a piłka znalazła drogę do bramki. Szczelnie grająca obrona nie ustrzegła się jednak błędu i w 35., napastnik gospodarzy nie zmarnował sytuacji sam na sam z Bartkiem Czekajem. 

Druga połowa, to długa walka w środku pola i kilka sytuacji pod obiema bramkami. Dopiero w 80. na indywidualną akcję zdecydował się powracający po kontuzji Kacper Szcześniak, a jego akcję zakończył Marcin Woźniak, kierując piłkę do bramki. Wynik spotkania 4. później, ustalili gospodarze, strzelając nam bramkę po rzucie rożnym. 

Wynik z perspektywy meczu jest sprawiedliwy, lecz mały niedosyt pozostaje. Gdybyśmy zachowali koncentrację przy stałych fragmentach do końca meczu, mogliśmy nawet wywieźć komplet punktów. 

Myślę,  że odrobiliśmy pracę domową z ostatnich meczów i poprawiliśmy znacznie taktykę obrony. Było to widoczne już w tym spotkaniu. Zaczynamy powoli być stabilni w tej formacji.

15 października 2023 r., swój A-klasowy mecz rozgrywali piłkarze KS Sieciemin.

Walczący o powrót do Klasy Okręgowej ZZPN siecieminianie, nie zwalniają tempa. Dowodem tego, szóste już zwycięstwo, przy jednej porażce i jednym remisie.

Tym razem odprawili z bagażem sześciu bramek – przy jednej straconej – zespół Hajki Zegrze Pomorskie, prowadząc do przerwy 3:1. Bramki dla podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana strzelili: Łukasz Cygan – 3 oraz Wojciech Fąfara, Tomasz Hawryluk i Marcin Rogala.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn,  Liwiusz Dobrzyński (43. Adam Nader), Tomasz Hawryluk,  Dariusz Nowacki,  Łukasz Cygan,  Marcin Rogala,  Kamil Zbylut (65. Michał Rokitka), Damian Kowalski,  Wojciech Fąfara (65. Jacek Janczyszyn) i Marcel Wołoszyński (82. Grzegorz Zabłocki).

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

Mecz sąsiadów w tabeli (3 i 4 miejsce przed tą kolejką), zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy. 

Już w 10. minucie KS Sieciemin objął prowadzenie. Nieporozumienie bramkarza i obrońcy gości przy wyjściu do wrzutki, wykorzystał Tomek Hawryluk, strzelając do pustej bramki. Na kolejne bramki czekaliśmy do końcówki pierwszej połowy.  W 36. strzałem zza pola karnego, bramkarza Hajki pokonał Łukasz Cygan.  W 43. goście strzelili bramkę kontaktową,  po strzale z rzutu wolnego. Nasza odpowiedzieć była natychmiastowa i już minutę później, gola na 3:1 zdobył Wojciech Fąfara. 

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli goście. Dwukrotnie byli bliscy strzelenia gola kontaktowego. Raz od utraty gola uratował nas słupek,  a za drugim razem zawodnik Hajki będąc w dogodnej sytuacji bramkowej,  nie trafił w światło bramki. Jak to często w piłce nożnej bywa, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.  Podobnie było w dzisiejszym meczu. Strzelając w krótkim odstępie czasu dwie bramki,  odebraliśmy zawodnikom Hajki chęci do gry. Chwilę później goście grali w 10, po czerwonej kartce dla jednego z zawodników. W 88. wynik meczu po strzale głową,  po wrzutce z rzutu rożnego, zdobył Łukasz Cygan,  który zaliczył dzisiaj hat-tricka.

Reasumując: zasłużone zwycięstwo KS Sieciemin. Chociaż goście mieli swoje momenty w tym meczu (szczególnie na początku drugiej połowy),  to drużyna gospodarzy okazała się bardziej dojrzalsza piłkarsko. Goście zagrażali nam w tym meczu głównie po stałych fragmentach gry. Natomiast zawodnicy z Sieciemina, przeprowadzili w tym meczu wiele ciekawych,  wielopodaniowych akcji. Przy lepszej skuteczności, mecz mógł zakończyć się wyższym wynikiem.

Trzy porażki – na trzy gry – zanotowały w tym czasie nasze zespoły dziecięce.

10 października 2023 r., awansem spotkanie z 7. kolejki, rozegrali młodzicy sianowskiej Victorii. Podopieczni trenera Grzegorza Dudy, przegrali u siebie, z Bałtykiem Koszalin 0:10.

11 października 2023 r., przełożone z 7 października, spotkanie ze Zrywem Kretomino, rozegrali sianowscy trampkarze.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, przegrali u siebie ze Zrywem Kretomino 2:4 (1:1). Bramki dla gospodarzy strzelili: Dominik Majkowicz i Gabriel Urycki.

Trampkarze Victorii: Mateusz Harasym – Robert Kidacki,  Krzysztof Lewandowski,  Alan Jegliński,  Natan Szawurski, Tymoteusz Tesmer,  Gabriel Urycki,  Mateusz Rakowicz,  Dominik Majkowicz,  Jakub Pudzik,  Gracjan Chotkowski,  Marcel Szmydt,  Marcel Tuziemski,  Borys Małagowski,  Aleksander Pawlewicz i  Oliwier Michalski.

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Przez większość meczu zespół gości posiadał przewagę optyczną. Jednak akcje Zrywu kończyły się na dobrze dysponowanej obronie i naszym bramkarzu. W pierwszej połowie gol na 0:1 padł po strzale z dystansu.  My wyrównaliśmy strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. 

Bardzo dobrze dla nas rozpoczęła się druga połowa spotkania. Po indywidualnej akcji, gola na 2:1 zdobył Dominik Majkowicz.  Chwilę później Zryw wyrównał. W kolejnych minutach zmarnowaliśmy trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem gości. Na domiar złego, groźnej kontuzji kolana, nabawił się nasz czołowy zawodnik, Gabriel Urycki. Był to przełomowy moment tego meczu. W końcówce spotkania Zryw zdobył dwie bramki. 

14 października 2023 r., podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, przegrali w Polanowie z miejscowym Gryfem 1:6 (0:5). Bramkę dla przyjezdnych strzelił Gracjan Chotkowski.

Trampkarze Victorii: Mateusz Harasym, Marcel Szmydt – Robert Kidacki,  Krzysztof Lewandowski,  Mateusz Rakowicz,  Sebastian Szuplak,  Natan Szawurski,  Michał Krawczyk,  Tymoteusz Tesmer,  Jakub Pudzik,  Gracjan Chotkowski,  Dominik Majkowicz,  Aleksander Pawlewicz,  Marcel Tuziemski i Aleksander Kopciński. 

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Bardzo słaba w naszym wykonaniu pierwsza połowa meczu, zdecydowała o wysokiej porażce w Polanowie. Paradoksalne nasza gra nie wyglądała źle, ale traciliśmy kuriozalne bramki. 

Mimo wysokiego wyniku do przerwy, trzeba pochwalić naszych zawodników za postawę w drugiej połowie. Staraliśmy się odwrócić losy tego meczu,  ale udało się nam zdobyć tylko bramkę honorową. 

W najbliższy weekend – 21/22 października 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

 – młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 17 października 2023 r., o godz. 16.3oMłodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z młodzikami Orlika Darłowo,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 21 października 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodzikami Wieży Postomino,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 21 października 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe – z KS Perła Gmina Dygowo,

młodzicy: Victoria Sianów: 22 października 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z Wiekowianką Wiekowo/Szkołą Dobiesław,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 22 października 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Wrzosem Wrześnica,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 22 października 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – ze Strongiem Zielenica,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  22 października 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Astrą Ustronie Morskie,

trampkarze: Victoria Sianów:22 października 2023 r., o godz. 14.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – u siebie – z Arkadią Malechowo,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 22 października 2023 r., o godz. 15.oo – na wyjeździe – ze Słupczanką Słupca.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie seniorek UKS Victoria SP 2 Sianów – archiwum UKS Victoria SP 2 Sianów

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu