Historyczne zwycięstwo Victorii SP2 Sianów w CLJ

Pierwszy wygrany mecz zanotowały piłkarki Victorii SP2 Sianów w meczu inauguracyjnym CLJ U15. Pokonały zespół MUKS PS Kostrzyn n/O w stosunku 3:2 (1:1), który w zeszłym sezonie był w pierwszej czwórce naszej grupy i walczył o medale. Nasz zespół zakończył mecze eliminacyjne CLJ U15 na ósmym miejscu. Teraz przyszedł czas na rewanż.

Mecz rozpoczął się od przewagi sianowianek. Piłkarki Victorii SP2 w pierwszych minutach stworzyły dwie bardzo dobre sytuacje ale nie wykorzystała ich Martyna Ryncewicz, podobnie w ósmej minucie świetną okazję z bliska zmarnowała Natalia Noworolnik. W 16 minucie Martyna Ryncewicz minęła już bramkarkę ale w ostatniej chwili piłkę wybiły jej powracające obrończynie.

W tym momencie dziewczyny powinny były już prowadzić przynajmniej 2-3 bramkami ale zawiodła skuteczność. Za to w 24 minucie kontra rywalek i było 0:1. Błąd bramkarki, trochę spóźniła się z wyjściem do nadlatującej piłki, uderzyła ją ale tak niefortunnie że trafiła w nadbiegającą piłkarkę Kostrzyna Aleksandrę Pisarską i piłka wolno wtoczyła się do bramki zespołu z Sianowa. W 36 minucie bardzo ładnie indywidualnie zagrała Aleksandra Jabłońska podała do Martyny Ryncewicz i ta nie dała szans bramkarce gości. Było 1:1. Jeszcze w 38 minucie bardzo groźną akcją popisała się Martyna Ryncewicz ale skończyło się na strachu dla drużyny przyjezdnej.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczął zespół z Sianowa. W 44 minucie obroną Kostrzyna zakręciła Aleksandra Jabłońska, a jej akcję zakończyła bardzo dobrze grająca Klaudia Żubryj wyprowadzając drużynę na prowadzenie 2:1. W 47 minucie jeszcze świętujące sianowianki o mało co nie tracą bramki. Błąd obrony naprawia bramkarka Sianowa Nikola Synówka, wygrywając pojedynek jeden na jeden. W 50 minucie po raz drugi błysnęła Klaudia Żubryj i po indywidualnej akcji podwyższa na 3:1. W tym okresie meczu zawodniczki są lepsze i mają szansę jeszcze poprawić wynik. Niestety nie udaje się to. W 60 minucie Klaudia Tichow strzela kontaktową bramkę na 2:3 i robi się nerwowo w wyniku czego trener Jędrzej Bielecki dostaje żółtą kartkę za krytykowanie orzeczeń sędziego asystenta.  Piłkarki MUKS PS Kostrzyn próbują jeszcze zmienić losy meczu, nawet mają sytuację sam na sam ale kapitalnie broni Nikola Synówka rewanżując się za wpadkę na 0:1 w 24 minucie. Ostatecznie spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem Victorii SP2 Sianów 3:2.

Skład Victorii SP2 Sianów: Nikola Synówka, Oliwia Kulesza, Klaudia Żubryj, Alicja Kosowska, Zuzanna Perz, Małgorzata Capar ( 41 Hanna Steblińska), Aleksandra Jabłońska ( 66 Zuzanna Kolczyńska), Emilia Adamus (78 Milena Waleńska), Natalia Noworolnik, Zofia Kudłaczek ( 80+3 Kaja Chojnowska), Martyna Ryncewicz.

W rezerwie jeszcze pozostały : Kornela Arabasz, Zuzanna Rogacz, Zuzanna Kaczorowska.

Następny mecz z Pogonią Szczecin zaplanowany na 26 marca został przeniesiony na 6 kwietnia.W związku z tym Victoria SP2 Sianów najbliższy mecz zagra 1 kwietnia o 17.00 w Poznaniu z AZS UAM.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu