Inauguracja nowego sezonu za nami!

Duża liczba nowych zespołów, a także układ terytorialny spowodowały, że we wszystkich czterech grupach Klasy Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej doszło do zmian. Możliwość spotkania się z nowymi przeciwnikami, to zawsze dodatkowy bodziec pobudzający do rywalizacji i chęci sprawdzenia się na tle innego rywala.

Teoretycznie najmniejsze zmiany dotknęły 3. grupę Klasy Okręgowej ZZPN.

W tekście, który ukazał się na stronie ZZPN, zatytułowanym: „Rusza Klasa Okręgowa – zapowiedź”, jego autor – Łukasz Czerwiński pyta, czy takie zespoły jak AP Fenestra Kotwica Kołobrzeg, Astra Ustronie Morskie i Pomorzanin Sławoborze, które ostatnie dwa sezony spędziły w grupie pierwszej i tylko jeden beniaminek, są w stanie namieszać w ligowej czołówce?

Patrząc na wyniki 1. kolejki spotkań nowego sezonu, z wymienionej czwórki, nie zapunktował tylko beniaminek z Malechowa. Malechowianie przegrali z – rywalem zza miedzy – Gryfem Polanów 0:5. Pozostała trójka zapunktowała!

12 sierpnia 2023 r., piłkarzom Victorii Sianów przyszło zainaugurować sezon 2023/2024 z Akademią Piłkarską Fenestra Kotwica Kołobrzeg.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, zremisowali z kołobrzeżanami 1:1 (0:1). Bramkę dla gości strzelił Michał Michurski, po rzucie rożnym w – nomen omen – 13. minucie spotkania. Gospodarze wyrównali stan meczu w 75. minucie, po strzale Konrada Wagnera, któremu asystował Michał Rokicki.

Mecz Vuctorii z AP Fenestra Kotwica Kołobrzeg (2)
Mecz Vuctorii z AP Fenestra Kotwica Kołobrzeg (2)

Victoria Sianów: Mateusz StaciwaSzymon Siarnecki (84. Tobiasz Zacharewicz), Wojciech Sieradzki (54. Cezary Pająk), Konrad Wagner, Michał Rokicki, Mateusz Asman (60. Robert Maj), Dominik Chotkowski, Karol Balcerek (70. Marcin Majewski), Adrian Gołuchowski (70. Adam Ławro), Kamil Makowski i Łukasz Szczerba. W rezerwie pozostawali: Eryk Pomarański, Michał Turkacz i Jacek Żuchowski.

Uwaga!Wytłuszczonym drukiem podano zawodników pozyskanych na zasadzie transferu definitywnego, bądź wypożyczonych na bieżący sezon!

Z zespołu odeszli: Fiodor Drewniak (zakończenie kariery) i Sergiusz Błoniewski (transfer definitywny), Maciej Bachleda i Tomasz Karpicz (koniec wypożyczenia). Dziękujemy za reprezentowanie barw sianowskiej Victorii.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Punkt wywalczony po ciężkim meczu. Przegrywaliśmy po bramce straconej po rzucie różnym i mieliśmy trochę problemów w pierwszej połowie, mimo to stworzyliśmy trzy bardzo dobre sytuacje bramkowe. Najbliżej był Wojciech Sieradzki, którego strzał z kilku metrów obronił bramkarz AP Fenestra Kotwica. 

W drugiej połowie, to my mieliśmy więcej z gry i z dużą determinacją dążyliśmy do wyrównania. Udało się to w 75. minucie, po bardzo dobrym podaniu Michała Rokickiego do Konrada Wagnera, który mocnym strzałem doprowadził do remisu. Piłkę meczową miał Adam Ławro, jednak znowu na przeszkodzie stanął bramkarz gości. 

Uważam, że trzeba szanować ten punkt, bo zespół AP Kotwicy pokazał, że jest wymagającym rywalem, mającym swój sposób na grę. My natomiast rozkręcaliśmy się i w miarę upływu czasu nasza gra wyglądała coraz płynniej. Mieliśmy swoje sytuacje z których mogliśmy wyciągnąć więcej. 

Przyznam, że dla nas ten mecz był niewiadomą, bo mieliśmy mało czasu na zgrywanie zespołu w którym nastąpiło sporo zmian kadrowych. Wiedziałem, że w tym aspekcie zespół AP Kotwica będzie miał nad nami przewagę. Uważam jednak, że wypadliśmy nie najgorzej, a cały mecz stał na dobrym poziomie z obu stron.

13 sierpnia 2023 r., naszym zespołom A-klasowym, przyszło zagrać w 1. rundzie Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Jako pierwsi na murawę w Postominie, wyszli piłkarze KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowani byli przez rezerwy IV-ligowej Wieży Postomino.

Siecieminianie przegrali z gospodarzami, ale po rzutach karnych (2:4)! W regulaminowym czasie był remis 2:2. Do przerwy było 2:1 dla miejscowych. Bramki dla przyjezdnych strzelili Gabriel Gołofit i Damian Janczyszyn.

KS Sieciemin: Robert Popławski: Damian Janczyszyn, Tomasz Hawryluk, Michał Rokitka (46. Łukasz Szmajdziak), Liwiusz Dobrzyński (46. Paweł Świeboda), Marcel Hryckowian (46. Krystian Kruk), Damian Kowalski, Jacek Janczyszyn, Marcin Rogala, Wojciech Fąfara i Gabriel Gołofit.

 Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Pierwsza połowa toczyła się przy optycznej przewadze grających z wiatrem gospodarzy. W tej części meczu popełniliśmy sporo błędów indywidualnych,  które wykorzystali zawodnicy Wieży, strzelając dwie bramki. 

Po zmianach zrobionych w przerwie meczu, druga połowa miała już inne oblicze. To my byliśmy stroną dominującą,  stwarzając sobie kilka świetnych okazji do strzelenia gola. Niestety, tylko raz udało się nam znaleźć drogę do bramki gospodarzy, którzy w tej części meczu nie oddali żadnego strzału na bramkę KS Sieciemin. W zawsze loteryjnych rzutach karnych, lepsi okazali się miejscowi. 

Uwaga! Do zespołu dołączyli: Wojciech Fąfara, Gabriel Gołofit i Dariusz Nowacki. Drużynę opuścił Wojciech Śniadecki. Dziękujemy za reprezentowanie barw KS Sieciemin.

Z powodu kontuzji, w tej rundzie raczej nie zagrają: Łukasz Cygan i Adam Nader, a z powodów osobistych – Radosław Kruk. 

Jako drugim przyszło zagrać piłkarzom Victorii II/KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowani byli na boisku w Strzekęcinie, przez Hajkę Zegrze Pomorskie. Przegrali 0:3 (0:1).

Victoria II/KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Patryk Pawlak, Mateusz Kalwas (46. Mateusz Bartosik), Krzysztof Olczak (46. Jakub Szpak), Kacper Szczęśniak (70. Jakub Kowalski), Damian Rybisz (46. Szymon Żeromski), Zbigniew Dominkiewicz, Kacper Nowak (46. Maciej Zochniak) i Norbert Gutkin (65. Przemysław Winnicki).

Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątej napisał:

–  Przegraliśmy ten mecz brakiem doświadczenia! Spodziewałem się że ciężko będzie z boiska w Strzekęcinie wywieźć zwycięstwo. Trochę ten wynik jest za wysoki, niestety bramki traciliśmy po błędach, które nie powinny się zdarzyć. Pierwsza bramka wpadła po próbie założenia wysokiej pułapki ofsajdowej. Dwie kolejne, po zamieszaniu pod bramką i braku zdecydowania w doskoku do zawodnika z piłką. Mieliśmy swoje sytuacje, zabrakło szczęścia. 

Ja ogólnie jestem zadowolony. Cały czas realizujemy plan, który patrzy daleko w przyszłość. Z każdego kolejnego meczu chcemy wyciągać lekcje. Młodzi zawodnicy, których wprowadzamy do zespołu, potrzebują ogrania z seniorską piłką, która jak  mieli okazję się przekonać, wymaga dużego zaangażowania indywidualnego w trakcie meczu. 

Pisząc o transferach i celach na sezon 2023/2024, trener dodał:

– W przerwie letniej dokonaliśmy przewrotu w zespole. W związku z problemami kadrowymi, jakie zaczęły nas dotykać w rundzie jesiennej, klub nawiązał swego rodzaju współpracę z Victorią Sianów. Za moją namową, przejęliśmy zawodników, którzy w zeszłym sezonie występowali w okręgowej lidze juniora starszego. 

Podjęliśmy się dalszego szkolenia młodych zawodników, ale przede wszystkim ogrywania ich w zespole na poziomie seniorskiej piłki. W związku z tym, diametralnie zmieniły nam się priorytety i cele na ten sezon! 

Najważniejszym priorytetem w tym sezonie jest rozwój indywidualny każdego zawodnika, w szczególności o statusie młodzieżowca, których mamy w kadrze aż 12!  Może zabrzmi to trochę nieprofesjonalnie, ale wynik, przynajmniej w tej rundzie, będzie dla mnie drugorzędną sprawą. Nie mamy żadnego ,,ciśnienia” na miejsce w tabeli. Mamy raczej plan długoterminowy. 

Na treningach pracujemy nad długim utrzymywaniem się przy piłce, co samo w sobie wymaga umiejętności indywidualnych na dobrym poziomie. Chcę aby gra nas cieszyła. Wiem, że nas na to stać. 

W najbliższy weekend – 19/20 sierpnia 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

Klasa Okręgowa, gr. 3.: Victoria Sianów: 19 sierpnia 2023 r., o godz. 15.oo – u siebie – z Arkadią Malechowo,

Klasa A, gr. 7: KS Sieciemin: 20 sierpnia 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – sparing – z Victorią II/KS SKIBNO.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu seniorów Victorii z AP Fenestra Kotwica Kołobrzeg w Sianowie – Janusz Fajczak – Pivot Fotografia Sportowa i Eventowa

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Przetargi

BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
więcej →

Ułatwienia dostępu