Jedni o utrzymanie, inni o awans, a jeszcze inni o poprawienie lokaty z ubiegłego sezonu!

Już w najbliższą, pierwszą sobotę i niedzielę marca 2023 r. – o ile pozwoli na to pogoda – rozpocznie się piłkarska wiosna na boiskach Klasy Okręgowej i Klasy A ZZPN. Tak naprawdę, będzie to dokończenie rundy jesiennej bieżącego sezonu! Przypomnijmy, że część spotkań z ostatniej, jesiennej kolejki KO i Klasy A, odwołano z powodu ataku zimy.

Jako pierwsi, bo 4 marca 2023 r., o godz. 12,oo, o ligowe/klasowe punkty w 2023 r., zagrają seniorzy sianowskiej Victorii. Ich wyjazdowym rywalem będzie – przedostatni w tabeli – Wrzos Wrześnica.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, zakończyli jesienne rozgrywki na 5. miejscu w tabeli grupy 3. KO ZZPN.

Poproszony o informację na temat przygotowań do rundy wiosennej, trener M. Lisztwan, napisał:

– Zacznę od transferów. Niestety jeszcze nie mamy ich dopiętych na 100%, więc nie mogę ich ogłosić. 

Dwa wydają się dogadane. To bramkarz Michał Turkacz oraz Cezary Pająk.

W okresie przygotowawczym, który rozpoczęliśmy 10-go stycznia2023 r., rozegraliśmy pięć gier kontrolnych. Kolejno: z GKS Manowo (5:4, bramki: Adam Ławro, Tobiasz Zacharewicz, Konrad Wagner, Tomasz Karpicz oraz zawodnik testowany), Sławą Sławno (4:1, bramki: Robert Maj, Adam Ławro – 2, Jakub Szpak), Mechanikiem Bobolice (0:2), Garbarnią Kępice (7:5, bramki: Tomasz Majerczak – 4, Tobiasz Zacharewicz, Adam Ławro, zawodnik testowany) oraz AP Kotwica Kołobrzeg (6:4, bramki: Tomasz Majerczak – 3, Konrad Wagner – 2 i Cezary Pająk).

Przepracowaliśmy ten okres na tyle, na ile mogliśmy. Nie jestem jednak w pełni zadowolony. Mieliśmy trochę problemów. Zawodników nie omijały urazy oraz choroby. Kadra zespołu generalnie nie zmieniła się mocno, jednak nie wszyscy zawodnicy byli dostępni podczas przygotowań. Mowa tu o Michale Saganowskim, Krystianie Jeglińskim i Adrianie Gołuchowskim, którzy z różnych przyczyn nie mogli wznowić treningów. Liczymy na ich możliwie, jak najszybszy powrót do treningów i gry. Jestem jednak dobrej myśli i uważam, że zespół będzie odpowiednio przygotowany do rozgrywek. 

Za cel stawiamy sobie ciągły progres. Poprawienie lokaty z zeszłego sezonu – mając na uwadze wyższy poziom ligowy niż ubiegłoroczny – będzie dla nas pozytywnym wynikiem. Chcemy jako klub rozwijać się, a jako zespół podnosić swój poziom gry.

Jako drudzy, 5 marca 2023 r., o godz. 13.oo, swoje zaległe spotkanie z Sokołem Karlino, rozegra beniaminek Klasy Okręgowej ZZPN – KS Sieciemin.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, zakończyli jesienne rozgrywki na 16. miejscu w tabeli grupy 3. KO ZZPN.

Poproszony o informację na temat przygotowań do rundy wiosennej, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Do gry po kontuzji wrócił Tomasz Hawryluk. W  trakcie załatwiania jest dwóch zawodników. Do końca tygodnia wyjaśni się, czy uda nam się załatwić formalności. Z kadry nikt nie ubył. 

Celem sportowym jest utrzymanie się w lidze. 

Przez okres zimowy walczyliśmy również o to, żeby w rundzie wiosennej móc występować jako gospodarz na boisku w Siecieminie. Dzięki zaangażowaniu zarządu klubu i pracy własnej, wykonanej przez zarząd i zawodników klubu, cel ten udało się nam zrealizować. Podziękowania należą się również Burmistrzowi Gminy i Miasta Sianów – Maciejowi Berlickiemu, który mocno nas wspierał w tych działaniach. Dzięki temu w rundzie rewanżowej, aż trzynaście meczów jako gospodarz rozegramy w Siecieminie.

Gry kontrolne: Darłovia II Darłowo – KS Sieciemin 3:4 (1:2). Bramki: Damian Kowalski – 3 i Łukasz Cygan. LZS Kowalewice – KS Sieciemin 1:3 (0:2) Bramki: Marcin Rogala – 2 i Jacek Janczyszyn. Wiekowianka Wiekowo – KS Sieciemin 3:1 (1:0). Bramka: zawodnik testowany.

Jako trzeci – chronologicznie biorąc – 5 marca 2023 r., o godz. 14.oo, zagra KS SKIBNO. Skibnian – trzeci zespół grupy 7. Klasy A ZZPN – czeka spotkanie z Falą Gąski w Gąskach.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, zakończyli jesienne rozgrywki na 3. miejscu w tabeli grupy 7. Klasy A ZZPN.

Poproszony o informację na temat przygotowań do rundy wiosennej, trener W. Piątek, napisał:

– W przerwie zimowej rozegraliśmy trzy, z czterech zaplanowanych gier kontrolnych. Ze względu na zalegający śnieg na sianowskim – ze sztuczną nawierzchnią – boisku, nie udało nam się zmierzyć z KS Sieciemin. Mecz miał się odbyć w ostatni weekend lutego, tuż przed inauguracją rundy wiosennej.

W rozegranych trzech sparingach ponieśliśmy jedną porażkę i dwa razy odnieśliśmy zwycięstwo:

11.03.2023 r.: KS SKIBNO – Wybrzeże Biesiekierz 1:6 (1:4). Bramka Marcin Woźniak,

19.03.2023 r.: Hajka Zegrze Pomorskie – KS SKIBNO 0:1 (0:0). Bramka Wojciech Fąfara,

23.03.2023 r.: Victoria Sianów junior starszy – KS SKIBNO 4:8 (3:1). Bramki Przemysław Winnicki i Zbigniew Dominikiewicz – po 3 oraz Wojciech Fąfara i Piotr Roman.

Jeżeli chodzi o transfery, to nasz zespół pozostał na tą chwilę w praktycznie niezmienionym składzie. Jedyne osłabienie, to brak Mateusza Rymarkiewicza, który z powodów rodzinnych – jak na razie – nie wznowił treningów.

Cel sportowy jest tylko jeden. Jak najwyższe miejsce na koniec rozgrywek! Nie ukrywam, że pierwsze miejsce jest w naszym zasięgu. Wygranie ligi w tym sezonie, kiedy poziom jest tak wyrównany, byłoby okazałym sukcesem.

Życzymy udanej finalizacji założonych celów!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia KS Victoria i KS Sieciemin (przed derbami) – Aleksandra Rutkowska, zdjęcie KS SKIBNO (przed meczem z Darłovią II) – Cezary Pająk

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców z podziałem na typy lokali (AKTUALIZACJA 04.10.2023 r.)

AKTUALIZACJA 04.10.2023 r. W pierwotnym zestawieniu pominięty został jeden z wnioskodawców, w związku z czym …

więcej →
Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin 4 sport

Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin

W dniach 29 września – 1 października br. w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie Kadry Polski …

więcej →
Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin sport

Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin

W dniach 17-22 września w Lublinie odbył się kurs instruktorów sportu karate organizowany przez Polski …

więcej →

Ułatwienia dostępu