Karnieszewiczanie tuż za podium po pierwszej części sezonu!

Po meczu w Gdańsku

Niedzielnym meczem UKS Top Solec Kujawski – KTS Nowy Dwór Mazowiecki, zakończyła się 1. runda rozgrywek I ligi tenisa stołowego mężczyzn (grupy północnej).

Dzień wcześniej – 9 grudnia 2023 r. – starciem sąsiadów w tabeli, będący na czwartym miejscu karnieszewiczanie, pokonali 8:2, piątą w tabeli, Baltę KS AZS AWFiS Gdańsk II.

Na półmetku rozgrywek, podopiecznych trenera Tomasza Tabora, wyprzedzają tylko zespoły: rezerw drużynowego wicemistrza Polski – klubu Jakuba Dyjasa – Dekorglass-u Działdowo oraz spadkowicze z Lotto Superligi – Energa Manekin Toruń (w 2023 r.) i Energa Morliny Ostróda (w 2022 r.).

Gwoli sprawiedliwości dodać trzeba, że z wszystkimi trzema zespołami przegraliśmy. Z Dekorglass-em Działdowo II 3:7 (u siebie), z Energą Manekinem Toruń 2:8 i Energą Morlinami Ostróda 3:7 (na wyjeździe)!

Najbliżej punktu byliśmy w meczu z Dekorglass-em Działdowo II. Przypomnijmy. Na dziesięć rozegranych pojedynków, pięć rozstrzygnęło się po pięciu setach! Z pięciu, pięciosetowych gier, cztery zakończyły się zwycięstwem zespołu gości!

Wracając do wygranego 8:2 meczu z Baltą KS AZS AWFiS Gdańsk II, stwierdzić należy, że dzięki temu zwycięstwu, kończymy pierwszą część piątego sezonu w I lidze, tuż za podium. Z jednym punktem straty do działdowian, trzech do ostródzian i pięciu do torunian!

 A oto wyniki poszczególnych pojedynków, według kolejności ich rozgrywania:

Łukasz Kaproń – Bartosz Szarmach 2:3 (11:9, 8:11, 10:12, 11:9, 11:13),

Kamil Dziadek – Maksymilian Miastowski  0:3 (8:11, 12:14, 6:11),

Adam Dudzicz – Marcin Woskowicz 0:3 (8:11, 9:11, 9:11),

Kamil Kostyk – Karol Szarmach  3:1 (11:5, 11:8, 9:11, 11:7),

Łukasz Kaproń/Kamil Kostyk – Karol Szarmach/Bartosz Szarmach 2:3 (7:11, 12:10, 11:8, 8:11, 8:11),

Kamil Dziadek/Adam Dudzicz – Maksymilian Miastowski/Marcin Woskowicz 0:3 (8:11,6:11, 6:11),

Łukasz Kaproń – Marcin Woskowicz 1:3   (11:5, 2:11, 9:11, 5:11),

Kamil Dziadek – Karol Szarmach 0:3 (10:12, 6:11, 6:11),

Adam Dudzicz – Bartosz Szarmach 3:2 (11:9, 4:11, 13:11, 10:12. 11:7),

Kamil Kostyk– Maksymilian Miastowski 0:3 (3:11, 7:11, 3:11).    

Dla karnieszewiczan punktowali:  Maksymilian Miastowski i Marcin Woskowicz – po 2,5 oraz Bartosz Szarmach i Karol Szarmach – po 1,5 pkt. Dla gospodarzy punktowali: Adam Dudzicz i Kamil Kostyk – po 1 pkt.

Gratulujemy zwycięstwa – całemu zespołowi i trenerowi Tomaszowi Taborowi.

A teraz dwugłos przedstawicieli KS Darz Bór Karnieszewice:

Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz:

– Sobotni mecz  z Baltą KS AZS AWFiS Gdańsk II utwierdza mnie w przekonaniu, iż potencjał naszej drużyny jest większy, niż wskazują na to wyniki. Zwycięstwo 8:2 z klubem, który w rankingu PZTS jest tuż za nami, daje dużo do myślenia.

Śledziłem z uwagą każdy pojedynek, zwracając szczególną uwagę na stracone punkty, będące efektem niewymuszonych błędów. Nadal jest ich zdecydowanie za dużo. Jest to przestroga dla naszych zawodników, o której muszą pamiętać podczas przygotowań do drugiej rundy sezonu. Do trzeciego miejsca brakuje nam zaledwie dwóch punktów. Jest więc potencjał i jest o co walczyć.

Trener zespołu – Tomasz Tabor:

– Wygraną 8:2, w wyjazdowym meczu w Gdańsku, kończą nasi tenisiści pierwszą rundę I-ligowych rozgrywek. Tym samym utrzymujemy dobre 4. miejsce i kontakt z ligową czołówką.

Teraz naszą drużynę czeka przerwa świąteczna i czekamy już na ciekawie się zapowiadającą rundę rewanżową

Uwaga!

      – Przypominamy o bardzo dobrym występie Konrada Pyry w 2. Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorów w Stepnicy. Podopieczny trenera Tomasza Tabora zajął 1. miejsce i wywalczył awans na 2. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym (15-17 grudnia 2023 w Krakowie)!

– Przypominamy też o bardzo dobrym występie Doroty Plonder (z UKS 96 Sucha Koszalińska) w 2. Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaczek w Bierzwniku. Podopieczna trener Danieli Gazickiej zajęła 1. miejsce i wywalczyła awans na 2. Grand Prix Polski Żaczek w tenisie stołowym (15-17 grudnia 2023 w Świdwinie)! 

Gratulujemy! I życzymy powodzenia!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu i po meczu w Gdańsku – Tomasz Tabor

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Przetargi

BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
więcej →

Ułatwienia dostępu