Komplet naszych drużyn w grze o ligowe punkty!

Od minionego weekendu, w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze zespoły.

Zaczynając od najmłodszych, mamy możliwość przyglądać się podopiecznym:  Grzegorza Dudy – trenera młodzików Victorii, Klaudii Majerczak – trenerki młodziczek UKS Victoria SP 2, rywalizujących w grupie młodzików z chłopcami, Łukasza Szmajdziaka – trenera trampkarzy Victorii i Wiktora Piątka – trenera Victorii II/KS SKIBNO (zespołu opartego w znacznej części na juniorach).

O dzieciach i młodzieży poniżej, na pierwszy ogień spójrzmy na mecze z udziałem seniorów i oldbojów.

16 września 2023 r., z uwagi na Dożynki Powiatowe w Sianowie, oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów zagrali swój mecz ze Zrywem Kretomino na boisku w Skibnie.

Podopieczni kierownika Krzysztofa Gorta, pokonali Zryw Kretomino 6:1 (5:0). Dodać należy, że Zryw przyjechał do Skibna jako nie pokonany lider I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów! Bramki dla sianowian strzelili: Łukasz Berkowski – 3, Bartłomiej Suchorski – 2 i Michał Saganowski.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Marek Kapała (Zbigniew Banasiak) – Łukasz Berkowski, Łukasz Chotkowski, Waldemar Grześczak, Piotr Motyl, Bartłomiej Mural, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Michał Saganowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Robert Urban i Mariusz Tuziemski.

Victoria Vimobilia
Victoria Vimobilia

Tego samego dnia grały także nasze panie. III-ligowe piłkarki nożne UKS Victoria SP 2, podejmowane były przez Wikęd GOSRiT Luzino.

Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego, przegrały 1:6 (1:2). Bramkę dla sianowianek strzeliła Klaudia Rogowicz.

UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Maja Malczewska (61. Oliwia Kwiecień), Wiktoria Ostróżka, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Majerczak, Wiktoria Huda, Natalia Noworolnik, Anastazja Żaczek, Monika Garbicz (75. Grub-Malinowska), Klaudia Rogowicz (67. Natalia Bryzek) i Katarzyna Rawłuszewicz.

Po meczu trener Dariusz Majewski napisał:

– Trzeci mecz z rzędu rozpoczynamy spotkanie, w którym na początku  bardzo szybko tracimy bramki. Już w 5’ faulujemy przed polem karnym. Strzał z wolnego z około 18 metrów okazuje się nie do obrony. Uderzona piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. Mija kilka minut i w 7’, błąd bramkarki przy rozegraniu i przegrywamy 2:0. W 11’, po stałym fragmencie z rzutu rożnego Klaudia Rogowicz strzela na  2:1.

W kolejnych minutach można było zobaczyć kilka bardzo ładnych akcji po obu stronach. Mecz do końca pierwszej połowy był bardzo wyrównany, chociaż zespół gospodyń powinien kończyć pierwszą połowę w dziesiątkę, po dwóch faulach jednej z defensorek (niestety nie ujrzała ani jednego upomnienia).

Druga połowa ponownie bardzo wyrównana, dużo walki i dużo sytuacji bramkowych. Dopiero po ładnej akcji w 65’ z prawej strony, wrzutka na krótki słupek i niestety przegrywamy  3:1.

Chwilę później, bo w 70’ w zamieszaniu pod naszą bramką, piłka ląduje w siatce i przegrywamy już 4:1. Gra się zaostrzyła, ale sędzia nadal nie upominał żółtym kartonikiem zespół gospodyń, które coraz ostrzej faulowały w efekcie czego to my otrzymujemy dwa upomnienia żółtym kartonikiem. Następnie w 80’ i 87’ tracimy kolejne bramki.

Do 70’ mecz był wyrównany, następnie zabrakło sił.

Trzy mecze z udziałem naszych seniorskich zespołów, zostały rozegrane niedzielę.

Niedosyt mogli czuć po meczu, podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, piłkarze Victorii II/KS SKIBNO, którzy do 70. minuty prowadzili 3:1, (do przerwy 2:1), by ostatecznie zremisować 3:3. Trzy bramki dla skibnian strzelił Marcin Woźniak.

Victoria II/KS SKIBNO: Nikodem Ratkowski – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Patryk Pawlak, Krzysztof Przydacz (46. Mateusz Bartosik), Jakub Szpak (46. Zbigniew Dominkiewicz), Szymon Żeromski (65. Gracjan Polek), Krzysztof Olczak (46. Damian Rybisz), Łukasz Zawada (70. Mateusz Kalwas), Kacper Nowak (46. Przemysław Winnicki) i Marcin Woźniak.

Victoria Vimobilia 3
Victoria Vimobilia 3

Po meczu trener Wiktor Piątek napisał:

– Niedosyt po meczu w Kłaninie pozostanie na pewno. Mieliśmy 3. punkty w garści, prowadząc już 3:1. Do tego było kilka szans na podwyższenie wyniku, jednak w ostatniej fazie akcji brakowało dobrych wyborów, aby je sfinalizować bramką.

Po naszych błędach indywidualnych w defensywie, przeciwnik zdołał doprowadzić do remisu. 

Staraliśmy się być aktywni w rozgrywaniu akcji ofensywnych, w odbiorze pracowaliśmy agresywnie, ale niestety tylko do około 70. minuty, kiedy to strzeliliśmy bramkę na 3:1. Później trochę zeszło z nas powietrze, chyba za wcześnie uwierzyliśmy w zwycięstwo.

Równolegle z opisanym wyżej spotkaniem, toczył się mecz w Darłowie. Tam naszpikowana piłkarzami pierwszego zespołu Darłovia Darłowo II, podejmowała KS Sieciemin.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali to spotkanie 0:4 (0:2).

KS Sieciemin: Robert Popławski – Liwiusz Dobrzyński (46. Filip Grześczak), Tomasz Hawryluk,  Dariusz Nowacki,  Damian Janczyszyn,  Kamil Zbylut (46. Łukasz Cygan), Marcin Rogala (78. Krystian Kruk), Gabriel Gołofit (57. Jacek Janczyszyn), Wojciech Fąfara,  Marcel Wołoszyński i  Adam Nader. 

Po meczu trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu drużyna gospodarzy okazała się dla nas zbyt mocnym rywalem.

Od początku spotkania darłowianie nadawali ton wydarzeń na boisku. Długo utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie kolejne sytuacje do strzelenia gola. Oprócz strzelonych goli,  gospodarze trzykrotnie obijali poprzeczkę naszej bramki.

My natomiast najlepsze okazje do strzelenia bramki mieliśmy po rzutach różnych. Dwukrotnie Tomasz Hawryluk nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali, będąc w doskonałych sytuacjach.  Natomiast strzał Marcina Rogali w dobrym stylu obronił Piotr Miranowicz.

Reasumując:  zasłużone zwycięstwo Darłovii, która w tym dniu okazała się zespołem lepszym piłkarsko.

Po meczach naszych A-klasowych zespołów, przyszło zagrać występującej w Klasie Okręgowej ZZPN – sianowskiej Victorii.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowali w Sianowie Vimobilię Będzino. Niestety, przegrali 0:3 (0:1).

Victoria Sianów: Mateusz Staciwa – Szymon Siarnecki, Eryk Pomarański, Robert Maj, Konrad Wagner (81. Wojciech Sieradzki), Jacek Żuchowski (46. Cezary Pająk), Michał Rokicki, Bartosz Staciwa (60. Mateusz Asman), Adam Ławro (67. Karol Balcerek), Daniel Wotawa (78. Kacper Szczepaniuk) i Łukasz Szczerba. W rezerwie pozostawali: Maciej Fidór, Michał Turkacz i Patryk Palkowski.

Po meczu trener Marcin Lisztwan napisał:

– Mocno zawiedliśmy w dzisiejszym meczu. Nie potrafiliśmy wykorzystać gry w przewadze przez 60. minut. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy mieliśmy kilka świetnych sytuacji, ale bramkarz zespołu z Będzina Ali Jolak, utrzymywał swój zespół przy jednobramowym prowadzeniu. Błąd indywidualny w drugiej połowie kosztował nas utratę gola. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na zdobycie kontaktowej bramki, a goście dołożyli jeszcze jedną po kontrataku.

Nie tłumaczy nas to, że przeciwnik bardzo dobrze się bronił przed własnym polem karnym, ani to, że nie wykorzystaliśmy sytuacji które stworzyliśmy. Grając w przewadze i mając tylko jedną bramkę do odrobienia przegrywamy mecz, co jest nie do zaakceptowania. Tego już nie cofniemy. Musimy się podnieść i powalczyć o punkty w kolejnym meczu. 

Nawiązując do drużyn dziecięco-młodzieżowych, stwierdzić należy, że cieszyć może pojawienie się drużyny trampkarzy w strukturach KS Victoria. Prowadzeni przez trenera Łukasza Szmajdziaka, zainaugurowali rozgrywki meczem z Żakami Sławno.

Grając w Sławnie, przegrali 3:4 (1:2). Bramki dla sianowian strzelili: Dominik Majkowicz 2 i Jakub Pudzik.

Trampkarze Victorii: Mateusz Harasym, Marcel Szmydt – Gracjan Chotkowski, Hubert Dikolenko, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Michał Krawczyk, Krzysztof Lewandowski, Dominik Majkowicz, Borys Małagowski, Aleksander Pawlewicz, Jakub Pudzik, Mateusz Rakowicz, Natan Szawurski, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer, Marcel Tuziemski i Gabriel Urycki.

Po meczu trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Mimo, że to gospodarze posiadali przewagę optyczną przez większą część meczu, to po spotkaniu w naszych szeregach był spory niedosyt. Przez całe spotkanie goniliśmy wynik i niewiele brakowało,  a udałoby się to nam. W końcówce meczu nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a po strzale jednego z naszych zawodników,  piłka trafiła w poprzeczkę. Niestety, zbyt łatwo traciliśmy bramki. Po niegroźnych sytuacjach sławnianie strzelali nam gole. 

Trzy mecze mają za sobą – rywalizujące z chłopcami – młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów.

Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, grały do tej pory z Rozwojem Koszalin 1:17 (1:8), bramka – Martyna Ryncewicz, z Victorią Sianów 5:1 (1:1), bramki: Aleksandra Jabłońska i Martyna Ryncewicz – po 2 oraz Hanna Grochowska, a także z Żakami Sławno 2:5 (0:2), bramki dla UKS-u – Maja Jarosz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Nadia Tomkowska-Matusiak – Kornelia Arabasz, Małgorzata Capar, Kaja Chojnowska, Lena Cybul, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Michalina Gurazda, Aleksandra Jabłońska, Maja Jarosz, Julia Kaczorowska, Zuzanna Kaczorowska, Maja Klekociuk, Julia Krakowiak, Oliwia Kulesza, Roksana Markowska, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Lena Sobieraj, Julia Świsłowska, Julia Turowska, Milena Waleńska i Julia Zdybicka.

Trzy mecze mają za sobą także młodzicy Victorii. Grali do tej pory z Gwardią Koszalin (1:13), z młodziczkami UKS Victoria SP 2 (1:5) i z Orlikiem Darłowo (1:6).

  W najbliższy weekend – 16/17 września 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 20 września 2023 r., o godz. 17.oo – u siebie – Oldbojami Iskra Białogard,

trampkarze: Victoria Sianów:21 września 2023 r., o godz. 17.3o – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – na wyjeździe – z Bajglem Będzino. Uwaga! Na prośbę gospodarzy po raz kolejny przełożony, tym razem, na 27 września 2023 r., na godz. 17.3o,

trampkarze: Victoria Sianów:23 września 2023 r., o godz. 11.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – na wyjeździe – z Mechanikiem Bobolice,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  23 września 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe – z  Iskrą Białogard,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 23 września 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – ze SKUP AUT RADZI-MIL OLDBOJE Tychowo,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 24 września 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z młodzikami Sławy Sławno,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 24 września 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – ze Strongiem Zielenica,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 24 września 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Passatem Bukowo Morskie,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 24 września 2023 r., o godz. 15.oo – na wyjeździe – z Medykiem III Konin,

młodzicy: Victoria Sianów: 24 września 2023 r., o godz. 17.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Wieżą Postomino,

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu seniorów Victorii Sianów z Vimobilią Będzino – Aleksandra Rutkowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu