Konrad Pyra blisko medalu…

Kadet Konrad Pyra (KS Darz Bór Karnieszewice) i Michał Kaźmierczak (KS Polonia Śmigiel), otarli się o medal w grze deblowej na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Zachodniopomorskie 2023 w tenisie stołowym, rozegranej w Świdwinie w dniach 11-14 maja 2023 r.

Jak poinformował nas trener Konrada, Tomasz Tabor:

– Po wygranych dwóch partiach, w ćwierćfinałowym meczu spotkali się z parą, rozstawioną w tym turnieju z nr 1: Mateusz Sakowicz (KS Dekorglass Działdowo)/Samuel Michna (UKS Lis Sierakowice). Prowadząc 2:1!, a więc mając medal na przysłowiowe wyciągnięcie ręki, przegrali 2:3, zajmując ostatecznie 5. miejsce.

W turnieju indywidualnym Konrad zajął 17. miejsce, przegrywając w grze o awans do 16-tki z Wojciechem Szymczakiem (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:4.

Zważywszy, że Konrad w ostatnim czasie zmagał się z urazem kolana, a jego występ w tym turnieju stał pod dużym znakiem zapytania, to przyznać trzeba, że zagrał na bardzo dobrym poziomie i możemy być zadowoleni z jego występu.

Warto przypomnieć, że 7 maja 2023 r., podczas Mistrzostw Województwa kadetek i kadetów, rozegranych w Stepnicy, Konrad Pyra zdobył srebrny medal w grze podwójnej kadetów, grając w parze z Marcelem Kulą (Technik Świdwin).

Niestety, we wspomnianym wyżej meczu finałowym, nabawił się kontuzji kolana i w dalszej części mistrzostw, czyli w mikście i grze pojedynczej już nie wystąpił!

Gdyby nie kontuzja, której nabawił się Konrad w Stepnicy, jego występ – zarówno w Stepnicy, jak i w Świdwinie – wypadłby zapewne jeszcze bardziej okazale!

I tak gratulujemy postawy. I medali!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia ze Świdwina – Tomasz Tabor

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu