Na razie regularnie punktuje tylko KS Sieciemin!

W zdrowym ciele zdrowy duch

Z pięciu seniorskich zespołów piłkarskich, jakie reprezentują Gminę i Miasto Sianów w rozgrywkach ligowych, najlepiej – na razie – spisują się piłkarze A-klasowego KS Sieciemin.

Spadkowicz z Klasy Okręgowej ZZPN, odniósł 10 września 2023 r., trzecie kolejne zwycięstwo i – tylko gorszą różnicą bramek – ustępuje pierwszeństwa rezerwom IV-ligowej Darłovii Darłowo. Do bezpośredniej konfrontacji obu zespołów dojdzie w najbliższą niedzielę, 17 września 2023 r., o godz. 12.oo w Darłowie.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, w zwycięskim meczu 2:0 (0:0) Passatem Bukowo Morskie, grali w składzie:

Robert Popławski – Kamil Zbylut,  Damian Janczyszyn,  Liwiusz Dobrzyński ( 52. Marcel Wołoszyński), Tomasz Hawryluk,  Krystian Kruk (65. Jacek Janczyszyn), Marcin Rogala,  Gabriel Gołofit (87. Filip Grześczak), Damian Kowalski (80. Michał Rokitka ), Adam Nader (84. Karol Pudzik) i Wojciech Fąfara.

Poproszony o komentarz trener Łukasz Szmajdziak, napisał:

– Mecz niewykorzystanych okazji, tak w skrócie można opisać przebieg tego spotkania. 

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg,  jeśli chodzi o posiadanie piłki.  Jednak, to siecieminianie stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramek (między innymi, trzykrotnie sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Adam Nader). Przyjezdni w tej części meczu odpowiedzieli strzałem w słupek, a po rzucie wolnym piłka po uderzeniu Bartosza Dywana, minimalnie przeszła obok naszej bramki.

Do około 6. minuty drugiej połowy,  mecz miał podobny przebieg. Później z każdą kolejną minutą drużyna Passata zaczęła opadać z sił. Przełożyło się to na stwarzanie kolejnych znakomitych okazji na zdobycie gola. W 72. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał  Marcin Rogala. W kolejnych minutach mieliśmy sytuacje, żeby podwyższyć wynik. Jednak strzały Adama Nadera,  Wojtka Fąfary i Marcela Wołoszyńskiego, bronił dobrze dysponowany bramkarz gości. Dopiero w 85. minucie bramkę zamykającą mecz zdobył po strzale głową Gabriel Gołofit.  W końcówce dobrej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Filip Grześczak. Goście w tej części meczu nie byli już tak groźni pod naszą bramką, jak to miało miejsce w pierwszej połowie. 

Za tydzień mecz na szczycie.

Nie podwyższył swojego dorobku punktowego, mający na swoim koncie dwa kolejne zwycięstwa, A-klasowy zespół Victoria II/KS SKIBNO. 

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, przegrali – u siebie – z Błękitnymi Stary Jarosław 0:6 (0:2).

Victoria II/KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab (46. Maciej Gorgoń), Sergiusz Pasternak, Mateusz Bartosik (70. Gracjan Polek), Patryk Pawlak (46. Norbert Gutkin), Cezary Filasiak (13. Nikodem Ratkowski, zmiana wymuszona czerwona kartką dla bramkarza), Zbigniew Dominkiewicz, Łukasz Zawada, Damian Rybisz (46. Jakub Szpak), Kacper Nowak (35. Adam Pietraszkiewicz, (65. Przemysław Winnicki) i Marcin Woźniak.

Poproszony o komentarz trener Wiktor Piątek, napisał:

– Na pewno nie będę argumentował przyczyny srogiej porażki tym bardziej, że przez prawie 80. minut graliśmy w osłabieniu, po czerwonej kartce dla naszego bramkarza! Dziś jestem zawiedziony postawą zespołu! Mentalnie przeszliśmy obok meczu, a sytuacja z 13. minuty tylko to utrwaliła!

Byliśmy w stanie wyciągnąć więcej z tego spotkania, jesteśmy bowiem zespołem który jakością powinien załatać dziurę w ilości! Niestety ambicja i agresja piłkarska zostały dzisiaj w szatni! 

Pozwalaliśmy przeciwnikowi dzisiaj na wiele, a on skrupulatnie to wykorzystywał. Brakowało nam znowu dzisiaj agresywnego odbioru, nawet samego doskoku do zawodnika. Błękitni mieli bardzo dużo miejsca, a jeszcze więcej czasu na kreowanie sobie sytuacji. 

Zawsze w takiej sytuacji wracam do słów śp. Trenera Mariana Kuny ,,umiejętności i zdrowia może zabraknąć, serca i zaangażowania nigdy”. Mamy umiejętności i mamy zdrowie, niestety nie związaliśmy tego ambicjami! 

Mieliśmy też swoje szanse. W 12., minucie Marcin Woźniak znalazł się sam na sam z bramkarzem i kto wie, co by było, gdyby zakończył to bramką. Prawdopodobnie mecz ułożył by się inaczej, i do sytuacji która wydarzyła się minutę później by nie doszło.

W drugiej połowie przy stanie 0:2, Marcin po wypracowaniu sobie sytuacji, uderzył w poprzeczkę. Próbowaliśmy wielokrotnie strzałów z dystansu, które albo lądowały w rękach bramkarza, albo nikt z naszych ofensywnych zawodników nie doskakiwał do ,,dobitki”.

Teraz trzeba przyjąć zimny kubeł na głowę i w następnym meczu zagrać agresywniej!

9 września 2023 r., grały trzy pozostałe nasze seniorskie zespoły.

Jako pierwszym – na wyjeździe w Karlinie – przyszło zagrać występującym w Klasie Okręgowej ZZPN – piłkarzom sianowskiej Victorii.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, po wyrównanej grze, przegrali 1:2 (1:0).

Victoria Sianów:  Mateusz Staciwa – Szymon Siarnecki, Eryk Pomarański (62. Kamil Makowski), Konrad Wagner, Jacek Żuchowski (62. Robert Maj), Michał Rokicki, Kacper Szczepaniuk (62. Dominik Chotkowski), Bartosz Staciwa (72. Tobiasz Zacharewicz), Daniel Wotawa, Marcin Majewski i Łukasz Szczerba. W rezerwie pozostawali: Maciej Fidór, Mateusz Asman i Cezary Pająk.

Poproszony o komentarz trener Marcin Lisztwan, napisał:

– W mojej ocenie mecz był dość wyrównany, ze wskazaniem na nas w sytuacjach bramkowych. Mieliśmy ich więcej.

W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a my zdobyliśmy bramkę po akcji Konrada Wagnera i wygrywaliśmy do przerwy. Powinniśmy prowadzić wyżej bo były na to szanse. Bardzo blisko byli ponownie Konrad Wagner czy Szymon Siarnecki.

Błąd w defensywie na początku drugiej połowy kosztował nas utratę gola, a później w zamieszaniu pod bramką gospodarze wyszli na prowadzenie. Próbowaliśmy zdobyć kolejną bramkę ale próby między innymi: Michała Rokickiego, Bartosza Staciwy, Konrada Wagnera czy Szymona Siarneckiego okazywały się nieskuteczne. Tym sposobem nie udało nam się przywieźć punktów z Karlina.

Powalczymy o nie w kolejnym domowym meczu z Vimobillą Będzino.

Jako kolejne – w sobotę – grały piłkarki nożne III-ligowego UKS Victoria SP 2 Sianów.

Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego, uległy u siebie, Victorii Niemcz Osielsko 1:5 (0:2). Honorowe trafienie dla miejscowych było dziełem Anastazji Żaczek.

UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Maja Malczewska (39. Oliwia Kwiecień), Wiktoria Ostróżka, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Majerczak, Wiktoria Huda, Natalia Noworolnik, Anastazja Żaczek, Monika Garbicz, Klaudia Rogowicz (65. Grub-Malinowska) i Katarzyna Rawłuszewicz (46. Natalia Bryzek).

Poproszony o komentarz trener Dariusz Majewski, napisał:

– Mecz trzeciej kolejki przeciwko Victorii Niemcz  nie rozpoczął się po naszej myśli. Już w 6. szybka akcja prawą stroną, wrzutka na krótki słupek i przegrywamy 0:1. Następnie szybko tracimy bramkę po rzucie rożnym na 0;2 i wynik meczu do przerwy nie ulega zmianie, pomimo kilku sytuacji bramkowych.

Druga połowa rozpoczyna się bardzo dobrze, bo już w 49., Anastazja Żaczek wykorzystuje błąd bramkarki gości i jest 1:2. Niestety to było wszystko na co nas było stać w tym spotkaniu. Goście konsekwentnie do końca wykorzystywały nasze błędy i mecz zakończył się wynikiem 1:5.

Dziewczyny walczyły do samego końca i za to im dziękuję. 

Sobotnie granie naszych ligowych zespołów zakończyli oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów.

Wicemistrzowie poprzedniej edycji Pomorskiej Ligi Oldbojów – sianowianie – podejmowali trzeci zespół minionego sezonu – Oldbojów Bruskowa Wielkiego.

Do 84. minuty, nic nie zapowiadało, niespodziewanego, przedwczesnego zakończenia tego spotkania. Przy stanie 2:2 (1:2), sędzia zagwizdał faul na naszym zawodniku (Michale Saganowskim) i wskazał na rzut karny. No i zaczęło się…

Niezadowoleni z tego faktu goście zaczęli protestować w sposób, który sędzia kwitował trzema kolejnymi czerwonymi kartkami.  To z kolei spowodowało, że wielkobruskowianie postanowili zejść z boiska… W związku z powyższym, sędzia zakończył zawody.

Teraz sprawą zajmie się Organ prowadzący Pomorską Ligę Oldbojów.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Zbigniew Banasiak, Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Waldemar Grześczak, Marek Kapała, Bartłomiej Mural, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Michał Saganowski, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Janusz Szawurski i Tomasz Tesmer.

Najbliższy mecz w sobotę – z uwagi na Dożynki Powiatowe – w Skibnie. Przeciwnikiem – Zryw Kretomino.

Z naszych zespołów dziecięcych – pomijając skrzatów i orlików – nie zagrali jeszcze tylko nasi trampkarze.

O rozegranych meczach młodzików Victorii, młodziczek UKS Victoria SP 2 i trampkarzach Victorii, w osobnym tekście.

 W najbliższy weekend – 16/17 września 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodzicy: Victoria Sianów: 16 września 2023 r., o godz. 10.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z Orlikiem Darłowo,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 16 września 2023 r., o godz. 17.oo – w Skibnie – ze Zrywem Kretomino ,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 16 września 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Wikędem Luzino,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 17 września 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodzikami Żaków Sławno,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 1 września 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Darłovią II Darłowo,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 17 września 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Mechanikiem II Bobolice/Kłanino,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  17 września 2023 r., o godz. 16.oo – u siebie – z  Vimobilią Będzino,

trampkarze: Victoria Sianów:17 września 2023 r., o godz. 16.3o – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – na wyjeździe – z Żakami Sławno,

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów z Oldbojami Bruskowa Wielkiego – Waldemar Kosowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu