Nasze piłkarskie zespoły zakończyły rundę jesienną!

Ostatnimi meczami dla naszych seniorskich zespołów piłkarskich, były spotkania rozegrane 18 i 19 listopada 2023 r.

Jako pierwsi z naszych zespołów – na boisko Stadionu Miejskiego w Polanowie – wybiegli seniorzy sianowskiej Victorii. Niestety wyprawa podopiecznych trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka do miejscowego Gryfa, zakończyła się porażką sianowian 0:1 (0:1).

Victoria Sianów: Maciej Fidór – Eryk Pomarański, Konrad Wagner, Tomasz Majerczak, Michał Rokicki, Cezary Pająk (80. Bartosz Staciwa), Dominik Chotkowski, Karol Balcerek, Wojciech Sieradzki, Marcin Majewski i Kamil Makowski (29. Łukasz Szczerba). W rezerwie pozostawali: Mateusz Staciwa i Robert Maj.

Poproszony o komentarz trener Marcin Lisztwan napisał:

– Nie powiodło się nam w ostatnim spotkaniu tej rundy. Pierwsza połowa była wyrównana z sytuacjami z obu stron. Gospodarze zdobyli bramkę w 39. minucie i na przerwę schodziliśmy z jednobramkową stratą. Druga połowa to nasza całkowita dominacja. Przeważaliśmy w każdym aspekcie, stwarzaliśmy okazje strzeleckie, a mimo to, nie udało nam się skierować piłki do bramki, w czym ogromny udział miał bramkarz ekipy gospodarzy, kilkukrotnie ratując swój zespół przed utratą bramki. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Uważam, że z gry zasłużyliśmy na dużo więcej, a niestety nie przywozimy choćby jednego punktu. 

18 listopada 2023 r., przyszło zagrać także piłkarzom Victorii II/KS SKIBNO. Ich wyprawa do Mierzymia zakończyła się zwycięstwem 3:1 (0:0). Bramki dla podopiecznych trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, strzelili: Zbigniew Dominkiewicz – 2 i Marcin Woźniak.

Victoria II/KS SKIBNO: Nikodem Ratkowski (90. Bartłomiej Czekaj) – Sergiusz Pasternak, Adam Pietraszkiewicz, Patryk Pawlak, Gracjan Polek (70. Norbert Gutkin), Cezary Filasiak (55. Wojciech Chabowski), Szymon Żeromski (90. Damian Rybisz), Kacper Szcześniak (75. Przemysław Winnicki), Zbigniew Dominkiewicz, Marcin Woźniak i Łukasz Zawada.

Poproszony o komentarz trener Wiktor Piątek napisał:

– Udało się zrealizować cel o którym mówiłem kilka tygodni temu. Założyłem, że będziemy walczyć o trzecie miejsce na koniec rundy.  Do tego udało się  utrzymać kontakt z Darłovią II i KS Sieciemin, którzy byli moim zdaniem poza zasięgiem w tej części sezonu 2023/2024. 

Odnośnie meczu. Wszystko co najważniejsze, wydarzyło się pomiędzy 50., a 61. minutą. W 50. minucie zamieszanie i niezdecydowanie w polu karnym po rzucie rożnym, wykorzystał Zbyszek Dominkiewicz, który z bliskiej odległości dał nam prowadzenie. I tutaj znowu odezwały się nasze demony w postaci rozluźnienia i dekoncentracji po strzelonej bramce. Gospodarze wykorzystali to w 58. minucie,  strzelając nam bramkę głową, po indywidualnej akcji lewą stroną i dośrodkowaniu.

Szybko potrafiliśmy się po tym otrząsnąć, i już 2. minuty później, Marcin Woźniak uderzył do pustej bramki, po tym jak wysokim pressingiem zmusiliśmy defensywę do błędu w rozegraniu piłki w okolicy pola karnego. Minutę później jeszcze się Wicher nie zdążył otrząsnąć, a my zaatakowaliśmy po raz kolejny skutecznie.  Szymon Żeromski, który swoją szybkością zostawił obrońcę za plecami i w pełnym biegu wprowadził piłkę w pole karne, wyłożył ją Zbyszkowi, któremu nie pozostało nic więcej, jak dać nam dwubramkowe prowadzenie.

Ogólnie dobry mecz w naszym wykonaniu.  Skończyliśmy rundę tak jak chcieliśmy grać od początku. Ambitnie, agresywnie, kontrolując piłkę w strefie średniej, atakując bocznymi sektorami w których mamy profilowanych zawodników. 

Przed nami przerwa zimowa. Ale my będziemy tylko odpoczywać w okolicach świąt i  nowego roku. Mamy założenia treningowe i chcemy wykorzystać ten okres, aby popracować nad elementami w których wyglądaliśmy słabiej. 

Jako ostatni z naszych zespołów – już w zimowej aurze – zagrali piłkarze KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowani byli w Gąskach przez miejscową Falę. Siecieminianie wygrali 8:2 (3:1), po bramkach strzelonych przez Adama Nadera i Marcina Rogalę – po 2 oraz Wojciecha Fąfarę, Gabriela Gołofita, Tomasza i Jacka Janczyszyna.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Dariusz Nowacki,  Damian Janczyszyn,  Liwiusz Dobrzyński (70. Filip Grześczak), Tomasz Hawryluk,  Kamil Zbylut (46. Gabriel Gołofit), Łukasz Cygan,  Marcin Rogala,  Wojciech Fąfara (70. Grzegorz Zabłocki), Damian Kowalski (60. Bartosz Szmajdziak) i Adam Nader (58. Jacek Janczyszyn).

Poproszony o komentarz trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Na błotnistym i pokrytym śniegiem boisku przyszło nam się zmierzyć w Gąskach z miejscową Falą. Na domiar złego przez niemal cały mecz padał śnieg i deszcz.  Mimo fatalnych warunków atmosferycznych, udało się nam stworzyć ciekawe widowisko. 

Od początku spotkania zepchnęliśmy gospodarzy do obrony niskiej. Już w pierwszych minutach dwukrotnie, sytuacji sam na sam z bramkarzem Fali, nie wykorzystał Adam Nader.  W 6. minucie po rzucie różnym bramkę strzelił Tomasz Hawryluk.  Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla nas są kwestią czasu,  miejscowi niespodziewanie doprowadzili do remisu, strzelając bramkę po rzucie różnym. Nasza odpowiedzieć była natychmiastowa.  Po dwóch szybkich kontratakach Adam Nader dwukrotnie umieścił piłkę w bramce gospodarzy. 

Podobny przebieg miała druga połowa meczu. Spychając Falę do głębokiej obrony, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych. W 49. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Adam Nader,  strzelając nad bramką. Chwilę później, po strzale z rzutu wolnego z okolic pola karnego,  czwartą bramkę dla nas strzelił Gabriel Gołofit. Kolejne cztery bramki zdobyliśmy po strzałach z bliskiej odległości, po składnych akcjach całego zespołu. Oprócz bramek, słupek bramki gospodarzy obił Jacek Janczyszyn, a po strzale Wojtka Fąfary, piłka trafiła w poprzeczkę. W kilku sytuacjach zabrakło nam zimnej krwi w wykończeniu akcji. 

Była to udana runda w naszym wykonaniu.  Zajmujemy pierwsze miejsce z dorobkiem 30 punktów (9. zwycięstw, 3. remisy, 1. porażka). Do rozgrywek ligowych wrócimy 9/10 marca 2024 r.

Wysokie miejsca naszych A-klasowych zespołów: pierwsze siecieminian i trzecie skibnian, pozwalają mieć nadzieję, że przynajmniej jeden z nich awansuje do Klasy Okręgowej ZZPN.

Przyszły rok, to też szansa na awans do kolejnej rundy Pucharu Polski ZZPN.

Przypomnijmy, że 6 września 2023 r., seniorzy Victorii wygrali na wyjeździe w Sławoborzu z miejscowym Pomorzaninem 2:0 (1:0) i awansowali do 4. rundy rozgrywek PP ZZPN.

W planowanej do rozegrania w tym miesiącu 4. rundzie, sianowianie mieli grać z juniorami starszymi Gwardii Koszalin. Ponieważ zespół Gwardii się wycofał z rozgrywek, podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, bez gry awansują do 5. rundy!

Za tydzień podsumowanie rundy jesiennej naszych piłkarskich zespołów i zapowiedź grudniowych halowych turniejów: Charytatywnego dla oldbojów „Gramy dla Akademii Seniora w Sianowie” i Mikołajkowego dla dziewcząt z roczników: 2009-2010 oraz 2011 i młodszych!

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie KS Sieciemin – Łukasz Szmajdziak  

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Plakat turnieju 2024 aktualności

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – VIII Ogólnopolski Turniej Badmintona “ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ” Sianów 25-26.05.2024 r.

CELE:• Popularyzacja badmintona• Integracja środowiska seniorów• Propagowanie aktywnego wypoczynku• Promocja Gminy Sianów, Powiatu Koszalińskiego i ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokość kaucji – dot. “Projekt Mieszkanie dla Rozwoju”.

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi ...
więcej →
oplus 32 aktualności

Nowe EKOpunkty na terenie Gminy Sianów

Kolejne pojemniki półpodziemne pojawiły się na terenie naszej gminy.W ramach inwestycji pn. „Wyposażenie nieruchomości w ...
więcej →

Ułatwienia dostępu