Naszych zawodników stać na wyrównaną grę z każdym rywalem!

Za nimi trudne – wyjazdowe – spotkanie Energą Morliny Ostróda. Rywale I-ligowych tenisistów KS Darz Bór Karnieszewice, zajmowali przed tym spotkaniem czwarte miejsce w grupie północnej, z punktem przewagi nad karnieszewiczaninami.

W „Rankingu indywidualnym” grupy północnej, tenisiści stołowi gospodarzy zajmowali miejsca: 4. Michał Małachowski, 5. Łukasz Sokołowski, 12. Kuba Kwapiś i 13. Kacper Petaś. Goście z Karnieszewic plasowali się na miejscach: 14. i powyżej!

Ugranie zatem trzech punktów – i to na wyjeździe – uznać należy, za podjęcie walki z wyżej notowanym przeciwnikiem!

Na szczególne słowa uznania zasłużyli: Karol Szarmach i Maksymilian Miastowski, którzy w pojedynkach indywidualnych, pokonali odpowiednio: ostródzką „jedynkę” 3:1 i ostródzką „dwójkę” 3:2! Znakomicie pokazała się też para: Maksymilian Miastowski/Marcin Woskowicz, która pokonała parę: Michał Małachowski/Łukasz Sokołowski 3:1.

Ponadto, Maksymilian Miastowski, był bardzo bliski urwania dwóch setów, a być może odniesienia zwycięstwa w pierwszym swoim pojedynku indywidualnym. Jego rywal Michał Małachowski wygrał co prawda 3:0, ale dwa sety na przewagi: 12:10 i 14:12!  

A oto wyniki poszczególnych pojedynków, według kolejności ich rozgrywania:

Kacper Petaś – Marcin Woskowicz 3:1 (11:8, 11:2, 10:12, 11:7),

Łukasz Sokołowski –Karol Szarmach  3:0 (11:9, 11:4, 11:3),

Kuba Kwapiś – Bartosz Szarmach 3:1 (11:6, 12:10, 7:11, 11:9),

Michał Małachowski – Maksymilian Miastowski  3:0 (12:10, 11:3, 14:12),

Kacper Petaś/Kuba Kwapiś – Karol Szarmach/Bartosz Szarmach 3:0 (11:9, 12:10, 11:7),

Łukasz Sokołowski/Michał Małachowski – Maksymilian Miastowski/Marcin Woskowicz 1:3 (11:8, 12:14, 9:11, 8:11),

Kacper Petaś – Bartosz Szarmach 3:1 (11:8, 5:11, 11:8, 11:1),

Łukasz Sokołowski – Maksymilian Miastowski 2:3 (11:8, 8:11, 9:11, 11:9, 6:11),

Kuba Kwapiś – Marcin Woskowicz 3:1 (11:6, 11:8, 8:11, 11:7),

Michał Małachowski– Karol Szarmach 1:3 (11:13, 11:6, 10:12, 9:11).      

Poproszony o komentarz, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

– Mój 4-letni wnuk powiedział mi ostatnio, że trzeba nauczyć się przegrywać. Dużo w tym racji, choć boli wyjątkowo mocno, gdy możliwości nie są w pełni wykorzystane w trakcie rywalizacji. Naszych zawodników stać jest na wyrównaną grę z każdym przeciwnikiem, jednak brakuje często tej przysłowiowej “kropki nad i”. Tak też było podczas sobotniego meczu. Kto śledził zmagania naszych zawodników zapewne to potwierdzi.

Energa Morliny Ostroda KS Darz Bor Karnieszewice 2
Energa Morliny Ostroda KS Darz Bor Karnieszewice 2

Dla podopiecznych trenera Tomasza Tabora punktowali: Maksymilian Miastowski – 1,5, Karol Szarmach – 1 i Marcin Woskowicz – 0,5 pkt. Dla gospodarzy: Kacper Petaś i Kuba Kwapiś – po 2,5 oraz Michał Małachowski i Łukasz Sokołowski – po 1 pkt.

Po 6. kolejkach drużyna KS Darz Bór Karnieszewice, zajmuje 6. miejsce (z 6.-cioma punktami), w 10-ciozespołowej grupie północnej I ligi.

Prowadzi KS Dekorglass Działdowo II (11. pkt), przed Energą Manekin Toruń (9. pkt, przy jednym spotkaniu rozegranym mniej),  Energą Morliny Ostróda (9. pkt) i ZKS Zielona Góra II (9. pkt, przy jednym spotkaniu rozegranym więcej) i Baltą KS AZS AWFiS Gdańsk II – (7. pkt, przy jednym spotkaniu rozegranym mniej).

Najbliższy mecz rozegramy 18 listopada 2023 r., o godz. 16.oo, z KTS Nowy Dwór Mazowiecki – w Hali Widowiskowo-Sportowej SP Nr 2 w Sianowie.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia ze spotkania w Ostródzie – Tomasz Tabor

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu