Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką”

ogolnopolski turniej seniorow badmintona zdazyc przed lotka 19

W dniu 27 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po raz siódmy w historii w Sianowie, Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką”. Głównym organizatorem i pomysłodawcą był Marcin Grzywacz, z ramienia Sianowskiego Stowarzyszenia Badmintona. Zaproszenie na zawody przyjęli zawodnicy z różnych stron Polski (przyjechali m.in. z takich miast jak: Warszawa, Gdańsk, Poznań, Olsztyn, Gdynia, Sopot, Koszalin, Bydgoszcz). Dużą niespodzianką był przyjazd zawodników z Niemiec. Podczas zawodów odbyła się loteria w której do wygrania było ponad 100 nagród przygotowana przez Zespół Caritas. Oprócz loterii można było kupić pyszne, domowe ciasta, kawę i herbatę. Zebrano łącznie 2.600 zł. Cały dochód został przeznaczony na cele statutowe Caritas. Bardzo smacznym dodatkiem do zawodów były pyszne i naturalne lody dla wszystkich uczestników ufundowane przez Pracownię Lodów z Koszalina. Dodatkową atrakcją było losowanie ponad 30 nagród pośród zgłoszonych zawodników. Podczas całych zawodów na 7 kortach  rozegrano 107 meczy w 18 kategoriach (11 podwójnych i 7 pojedynczych).Szczegółowe wyniki: https://ebadminton.pl/tournament/232#tab-scores 

Osoby, które stanęły na podium otrzymały wspaniałe medale, natomiast zwycięzcy  poszczególnych kategorii wyjechali z Sianowa z  pięknymi pucharami. Zorganizowanie i przeprowadzenie całego turnieju nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie i pomoc następujących instytucji i firm:

– Urząd Gminy i Miasta Sianów

– Starostwo Powiatowe w Koszalinie

– Urząd Marszałkowski w Szczecinie

– Ganz Izolacje Sp. z o.o. Piotr Szwoch

– Arka Sp. Jawna

– Moguntia Food Group

– Pracownia lodów Koszalin

– Matysz-Drew Jacek i Artur Matyszczuk

– Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wanda i Stanisław Grzywacz

– Yonex Warszawa Grzegorz Melion

– Tompak Tomasz Ogulewicz

– Makrowent Maciej Mazurek

– DEGA S.A. Karnieszewice

– Sian-Ryb Wędzarnia Ryb Anna i Sylwester Strojnowscy

– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ZIBA Zbigniew Zięba

– Bokaro Norbert Koselski

– PGK Koszalin

– IQ Consulting Tomasz Bieńkowski

– Minibrowar Kowal A. piątek i spółka z Koszalina

– Lauridsen Solutions Spółka z o.o.

– BUD-PROJEKT Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Szymański i Książkiewicz Spółka Jawna

– Biuro podatkowe Constans Bożena Pawłowska

– Sianowski zespół Caritas na czele z panią Heleną Kowalczyk

Organizator serdecznie dziękuje wszystkim w/w instytucjom i firmom oraz osobom, dzięki którym ten turniej został bardzo dobrze oceniony przez zawodników biorących w nim udział. Podziękowania w szczególności dla: Burmistrza Gminy i Miasta Sianów Macieja Berlickiego, Starostwa Powiatowego w Koszalinie, Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, Michała Komiencza, Piotra Holza,  Mariusza Kapuścińskiego, Radosława Szustera, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sianowie – z Dyrektor Katarzyną Budnik, Krzysztofa Gorta, Waldemara Kosowskiego i Leszka Rorata (sędzia główny) za bardzo sprawne przeprowadzenie całego turnieju. Wszyscy zawodnicy jednoznacznie stwierdzili, że VII Ogólnopolski Turniej Badmintona „Zdążyć przed lotką” był jednym z lepiej zorganizowanych turniejów w sezonie 2022/2023 i z chęcią za rok przyjadą w maju do Sianowa na VIII Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką”.

Organizator: Marcin Grzywacz

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu