Piąty sezon KS Darz Bór Karnieszewice w I lidze tenisa stołowego!

9 września 2023 r. ruszył kolejny sezon rozgrywek I ligi tenisa stołowego mężczyzn. Nasz przedstawiciel – KS Darz Bór Karnieszewice – zagra na tym szczeblu po raz piąty! Z rzędu!

Zagra, bowiem planowany na ten dzień mecz z rezerwami Mistrza Polski – o którym poniżej – został przełożony na przyszły miesiąc!

Zapowiadając go, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

– Nowy sezon rozgrywek ligowych w tenisie stołowym mieliśmy rozpocząć meczem z KS Dekorglass Działdowo II, 9 września, jednak z urzędu Wydział Rozgrywek PZTS, przełożył go na 8 października 2023 r.

Pierwszy pojedynek rozegramy zatem na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek I ligi grupy północnej Gryffin’s-Spin Szczecin już w tą sobotę, 16 września 2023 roku, a następnie 7 października w Koszalinie, gdyż nasza hala sportowo-widowiskowa w Sianowie została zarezerwowana przez Burmistrza. Dzień później zagramy wspomniany wcześniej mecz z Działdowem.

Do sezonu zawodnicy są w mojej ocenie dobrze przygotowani, co można było zaobserwować w trakcie sierpniowego zgrupowania przedsezonowego. Zapowiada się niezwykle emocjonujący sezon, o czym może świadczyć wzmocnienie naszej reprezentacji o dobrze rokującego Maksymiliana Miastowskiego.

Oczekuję na pierwszy sobotni sprawdzian.

Nawiązując do Maksymiliana Miastowskiego, pozyskanego z AZS AWFiS Balta Gdańsk, w miejsce Marcina Marchlewskiego, który reprezentował KS Darz Bór Karnieszewice od sezonu 2016/2017 do sezonu 2022/2023, to utalentowany 20-latek (rocznik 2003), który przywitał się z naszym klubem awansem do I turnieju Grand Prix Polski, który odbędzie się 22-24 września 2023 r. w Gliwicach! Przywitał się wygrywając pierwszy – w obecnym sezonie – Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny seniorów w Świdwinie. Uwaga! Premiowane były tylko pierwsze lokaty!

Korzystając z informacji przesłanych przez trenera Tomasza Tabora informujemy, że Maksymilian Miastowski, to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kategoriach: kadet, junior i młodzieżowiec.

Jako kadet był mistrzem i wicemistrzem kraju w grze podwójnej, mistrzem i brązowym medalistą w grze drużynowej oraz brązowym medalistą w grze pojedynczej.

Jako junior był mistrzem i wicemistrzem w grze podwójnej oraz  dwukrotnym brązowym medalistą w grze drużynowej i pojedynczej.

Jako młodzieżowiec był (a właściwie jest, bo to osiągnięcia z tego roku) dwukrotnym brązowym medalistą w grze podwójnej i drużynowej!

Zamykając skład I-ligowego KS Darz Bór Karnieszewice stwierdzić należy, że sześcioosobową ekipę karnieszewiczan tworzyć będą: Maksymilian Miastowski, Bartosz Szarmach, Karol Szarmach, Andrzej Świerczek, Tomasz Tabor i Marcin Woskowicz.

Zadbano też o sportowy rozwój braci Pyra. Obaj: Kacper i Konrad, zostali wypożyczeni do KTS Koszalinianin.

Zatem powodzenia w sobotę, 16 września 2023 r., w wyjazdowym meczu z beniaminkiem Gryffin’s-Spin Szczecin, który przegrał w 1. kolejce z Energą Morliny Ostróda 0:10.

Początek spotkania o godz. 16.oo.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcia – Tomasz Tabor  

Medalisci I WTK seniorow w Swidwinie
Medalisci I WTK seniorow w Swidwinie

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

komunikat ogłoszenia

Powołano obwodowe komisje wyborcze w Gminie Sianów

Uprzejmie zawiadamiam, że Postanowieniem Nr 250/2023 z dnia 21 września 2023 r. Komisarz Wyborczy w …

więcej →
plakat dzien seniora pomoc społeczna

Zapraszamy na Dzień Seniora

więcej →
Victoria Vimobilia (2) sport

Komplet naszych drużyn w grze o ligowe punkty!

Od minionego weekendu, w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze zespoły. Zaczynając od …

więcej →

Ułatwienia dostępu