Pierwsza zdobycz Konrada Pyry w I lidze!

Czterech pojedynków indywidualnych w I lidze tenisa stołowego potrzebował 15-letni Konrad Pyra, aby zanotować pierwszy – na razie – setowy sukces w karierze, na tym poziomie rozgrywkowym!

Konrad, który swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w klubie MSZS Świdwin, zadebiutował w I lidze, w grupie północnej, w wyjazdowym meczu z OSSM Gdańsk (28.10.2022 r.). Drugi jego występ, przypadł na mecz z ZKS Zielona Góra II (17.12.2022 r.).  Trzeci indywidualny pojedynek, rozegrał w meczu z rezerwami Energii Morliny Ostróda (21.01.2023 r.). W  pierwszym singlowym pojedynku w I lidze, Konrad uległ Dawidowi Jadamowi, w drugim – Mateuszowi Żelengowskiemu, a w trzecim –  Robertowi Czerneckiemu.

15 kwietnia 2023 r., przy wyniku 6:2, w meczu: KS Darz Bór Karnieszewice – Energa Manekin Toruń II, pozyskany na początku tego sezonu z II-ligowego Visonex-u LUKS Top Wierzbięcin, Konrad Pyra, stanął do pojedynku z 16-letnim Kacprem Szurlejem, który miał już na koncie 32. gry pojedyncze w I lidze, z tego 8. wygranych!

Po przegranym pierwszym secie 5:11, przyszedł zwycięski 11:7 set drugi, a następnie – bardzo emocjonujący set trzeci, przegrany na przewagi 13:15 i niestety, decydujący o wyniku pojedynku, przegrany 5:11, set czwarty. Konrad przegrał, ale pokazał, że potrafi grać i wygrywać.

Zgromadzeni w Hali Sportowo-Widowiskowej SP Nr 2 w Sianowie kibice, mieli okazję zobaczyć młode rezerwy, grającej w LOTTO Superlidze, Energii Manekina Toruń, które przypomnijmy, sprawiły karnieszewiczanom sporo kłopotów, 8 grudnia ubiegłego roku w Toruniu, prowadząc po siedmiu pojedynkach 4:3! Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Tabora wygrali 6:4.

Tym razem po siedmiu grach było 5:2, a po ośmiu 6:2 i zwycięstwo gospodarzy stało się faktem, nawet przy ewentualnej porażce w dwóch ostatnich pojedynkach! Ostatecznie, ostatnimi dwoma punktami drużyny podzieliły się po równo.

Z poszczególnych gier, na plan pierwszy wysunęła się gra deblowa braci Bartosza i Karola Szarmachów z Dawidem Michną i Konradem Staszczykiem. Na pięć rozegranych setów, aż cztery zakończyły się grą na przewagi. W tym set decydujący o wyniku tego pojedynku!

Warto też zauważyć, że po długiej przerwie zagrał Tomasz Tabor. Wygrywając swoją grę indywidualną i grę deblową, grając z Marcinem Woskowiczem, dał piękny przykład swojemu młodemu podopiecznemu Konradowi Pyrze!    

A oto wyniki poszczególnych pojedynków, według kolejności ich rozgrywania:

Marcin Woskowicz – Dawid Michna 1:3 (9:11, 11:7, 8:11, 7:11),

Karol Szarmach – Kacper Szurlej 3:0 (11:4, 11:6, 11:8),

Bartosz Szarmach – Konrad Staszczyk 3:2 (11:5, 13:11, 8:11, 7:11, 11:7),

Tomasz Tabor – Tomasz Kurtyka  3:0 (11:7, 15:13, 10:2),

Karol Szarmach/Bartosz Szarmach – Dawid Michna/Konrad Staszczyk 2:3 (16:18, 13:11, 11:13, 11:2, 11:13),

Marcin Woskowicz/Tomasz Tabor – Kacper Szurlej/Tomasz Kurtyka 3:0 (11:8, 11:9, 11:5),

Marcin Woskowicz – Konrad Staszczyk 3:0 (12:10, 11:2, 11:5),

Karol Szarmach – Tomasz Kurtyka 3:1 (11:5, 11:5, 9:11, 11:3),

Bartosz Szarmach – Dawid Michna 3:0 (11:9, 11:8, 11:7),

Konrad Pyra – Kacper Szurlej 1:3 (5:11, 11:7, 13:15, 5:11).

Gratulujemy.

 Dla gospodarzy punktowali: Bartosz Szarmach i Karol Szarmach – po 2 oraz Tomasz Tabor i Marcin Woskowicz – po 1,5 pkt. Dla gości: Dawid Michna – 1,5, Kacper Szurlej – 1 i Konrad Staszczyk – 0.5 pkt.

Komentując rozegrane spotkanie, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

– Sobotni mecz obnażył pewną słabość niektórych naszych zawodników, a szczególnie Konrada Pyry, który rozegrał mecz ze swoim rówieśnikiem z Torunia. Pomimo wygranego jednego seta, bardzo wyraźnie zauważalny był brak wiary w swoje możliwości, co przekłada się w brak wiary w zwycięstwo. Pomimo tego pokazał, że tkwi w nim potencjał, który – mam  nadzieję – uwidoczni się w kolejnym sezonie. Wygrana 7:3 sprawiedliwie ocenia poziom gry obu drużyn.

Kolejny mecz już za tydzień z młodzieżową ekipą z Gdańska. Możemy liczyć na niemałe emocje, gdyż skuteczność gry u gdańszczan nieustannie rośnie.

22 kwietnia 2023 r., zagramy z Ośrodkiem Szkolenia Sportowego Młodzieży Gdańsk.

Sezon zakończymy, 6 maja 2023 r., meczem z aktualnym liderem: ZKS Zielona Góra II.

Oba mecze w Hali Sportowo-Widowiskowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sianowie. Początek obu spotkań o godz. 16.oo.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie(a) Radosława Zmudzińskiego

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

konkurs eko zwierzak kultura

Przypominamy!

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada na 4 października, Urząd Gminy i Miasta w …

więcej →
UKS Victoria SP 2 Sianów przed meczem z Victorią Niemcz Osielsko sport

To był udany piłkarski weekend naszych seniorskich drużyn!

Nieczęsto zdarza się tak udany piłkarski weekend w wykonaniu naszych drużyn. Tym bardziej, że był …

więcej →
M. Miastowski na 1. GPP Seniorów w Gliwicach sport

Bardzo dobry występ Maksymiliana Miastowskiego w 1. GPP!

Zwycięstwem Katarzyny Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Marka Badowskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), zakończył się …

więcej →

Ułatwienia dostępu