Rusza III liga kobiet i Klasa A!

Dla seniorów Victorii Sianów, miniony weekend był drugim w walce o punkty w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN. Dla piłkarzy nożnych A-klasowego KS Sieciemin i A-klasowej Victorii II/KS SKIBNO, okazją do gry kontrolnej pomiędzy sobą, po odpadnięciu w 1. rundzie Pucharu Polski na szczeblu ZZPN!

19 sierpnia 2023 r. – na prośbę sianowskiej Victorii – w Malechowie, a nie w Sianowie, jak wcześniej zapowiadaliśmy, przyszło grać podopiecznym trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka.

Liczący na komplet punktów sianowianie, przegrali 0:1 (0:1).

Victoria Sianów: Mateusz Staciwa – Konrad Wagner (46. Marcin Majewski), Michał Rokicki, Mateusz Asman (60. Robert Maj), Cezary Pająk (46. Tomasz Majerczak), Dominik Chotkowski, Karol Balcerek, Adrian Gołuchowski (74. Kacper Szczepaniuk), Adam Ławro (40. Szymon Siarnecki), Kamil Makowski (80. Eryk Pomarański) i Łukasz Szczerba (38. Wojciech Sieradzki). W rezerwie pozostawali: Michał Turkacz i Tobiasz Zacharewicz.

Komentując to spotkanie, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Z pewnością nie tak sobie wyobrażaliśmy wyjazd do Malechowa. Wiedzieliśmy, że gospodarze nastawią się na szczelną defensywę i tak było. Mimo to już na początku meczu mieliśmy sytuacje stuprocentowe do otwarcia wyniku. Stało się odwrotnie.  Po pierwszym wypadzie na nasza połowę w 10. minucie Arkadia zdobyła bramkę.

Mieliśmy dużo czasu i znaczącą przewagę w posiadaniu piłki. Głęboko ustawiona obrona radziła sobie z naszymi próbami, a w miarę upływu czasu nam zaczęło brakować spokoju, konsekwencji i cierpliwości w budowaniu akcji.

Zagraliśmy słabo w ofensywie co spowodowało, że nie potrafiliśmy zdobyć bramki i obrócić wyniku meczu.

20 sierpnia 2023 r., korzystając z wolnego terminu, A-klasowe towarzyskie derby na boisku w Siecieminie, rozegrali piłkarze spadkowicza z Klasy Okręgowej ZZPN – KS Sieciemin i A-klasowej drużyny po fuzji – Victorii II/KS SKIBNO.

Po dobrym meczu z obu stron, padł remis 1:1 (1:0). Wynik spotkania otworzył Wojciech Fąfara, zamknął – Marcin Woźniak.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn,  Dariusz Nowacki,  Liwiusz Dobrzyński,  Tomasz Hawryluk,  Wojciech Fąfara,  Gabriel Gołofit,  Damian Kowalski,  Marcin Rogala,  Krystian Kruk i Kamil Zbylut. Na zmiany wchodzili: Filip Grześczak,  Marcel Hryckowian, Michał Rokitka i Łukasz Szmajdziak. 

Victoria II/KS SKIBNO: Jakub Lachowski, Nikodem Ratkowski – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Patryk Pawlak, Krzysztof Przydacz, Kacper Nowak, Szymon Żeromski, Zbigniew Dominkiewicz, Łukasz Zawada, Adam Pietraszkiewicz, Norbert Gutkin, Maciej Zochniak, Jakub Kowalski, Damian Rybisz i Przemysław Winnicki.

Komentując mecz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

 – Remis jest zasłużonym wynikiem. Mecz miał wyrównany przebieg. Obie drużyny stworzyły sporo sytuacji bramkowych, ale na drodze do kolejnych bramek stali dobrze dysponowani bramkarze, bądź obijane były słupki i poprzeczki.

Z kolei, trener Wiktor Piątek napisał: 

– Ostatni mecz kontrolny przed startem ligi! Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych, spowodowanych upałem, mecz stał na wysokim poziomie. Wynik końcowy, to tylko zasługa dobrze dysponowanych bramkarzy, bo sytuacji było wiele, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony! Wśród naszych zawodników zaczyna być widać rozumienie się nawzajem. 

 Czterotygodniowy okres przygotowawczy, w którym skupiliśmy się na zgrywaniu zespołu, w związku z pojawieniem się aż 15 nowych zawodników, zaczyna przynosić efekty. Z powodu wakacyjnej pracy, jeszcze nie wszyscy zawodnicy w pełni wznowili treningi. Optymalna kadra, powinna się wyklarować w drugiej połowie września.

21 sierpnia 2023 r., w siedzibie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie, odbyło się losowanie 3. i 4. rundy Pucharu Polski ZZPN, a także Pucharu Polski kobiet.

W meczu 3. rundy, która rozegrana będzie 6 września 2023 r., Victoria Sianów zagra w Sławoborzu z miejscowym Pomorzaninem.

W ½ Finału Pucharu Polski kobiet, który rozegrany będzie 20 września 2023 r., piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów, zagrają w Szczecinie z miejscową LFA.

III-ligowe granie – pod wodzą nowego trenera Dariusza Majewskiego – sianowianki rozpoczną z jednym z pięciu beniaminków tegorocznych rozgrywek – KS Potok Pszczółki.

Rywalkami sianowianek w III lidze będą ponadto: LFA Szczecin, Lechia Gdańsk, Victoria Niemcz, Wikęd Luzino, Chemik Bydgoszcz, Juventus Toruń, Słupczanka Słupca i Medyk III Konin. 

Wszystkim naszym zespołom życzymy powodzenia!

W najbliższy weekend – 26/27 sierpnia 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

– seniorki UKS Victoria SP 2: 26 sierpnia 2023 r., o godz. 15.oo – u siebie – z KS Potok Pszczółki,

– seniorzy Victorii: 26 sierpnia 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – ze Sławą Sławno,

– KS Sieciemin: 27 sierpnia 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Błękitnymi Stary Jarosław,

– Victoria II/KS SKIBNO: 27 sierpnia 2023 r., o godz. 12.oo – w Skibnie – z Saturnem Mielno.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie z ubiegłorocznych A-klasowych derbów Gminy Sianów, rozegranych 4 czerwca 2022 r. w Siecieminie – Krystian Kruk.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ułatwienia dostępu