Rywale pozostali bez zdobyczy punktowej!

Po meczu z Griffins Spin Szczecin w Sianowie

Niespodzianki nie było, bo choćby z uwagi na miejsca drużyn w tabeli,  być nie powinno. Niedzielni goście KS Darz Bór Karnieszewice – tenisiści stołowi Griffin’s-Spin Szczecin, stawiali co prawda opór gospodarzom, przegrali jednak 1:9 i pozostali jedynym zespołem w grupie północnej I ligi, bez zdobyczy punktowej!

Rozegrany 21 stycznia 2024 r. mecz, przywrócił zespół gospodarzy – podopiecznych trenera Tomasza Tabora – na trzecie miejsce w tabeli, bowiem dzień wcześniej, KS Dekorglass Działdowo II, wygrywając z Prostymi Domami Gorzorzovią Gorzów Wielkopolski, zepchnął karnieszewiczan – na jeden dzień – z podium, na czwarte miejsce.

W meczu rozegranym w Hali Sportowo-Widowiskowej przy SP Nr 2 w Sianowie, punktowali: Maksymilian Miastowski, Bartosz Szarmach i Marcin Woskowicz – po 2,5 pkt. oraz Karol Szarmach – 1,5 pkt. Dla gości punktował tylko Artur Lemieszka, dla którego było to pierwsze, I-ligowe zwycięstwo w sezonie.

A oto wyniki poszczególnych pojedynków, według kolejności ich rozgrywania:

Maksymilian Miastowski – Dawid Kosiński  3:1 (11:7, 5:11, 11:8, 11:5),

Karol Szarmach – Kamil Kiljanek 3:1 (11:9, 5:11, 11:7, 11:3),

Marcin Woskowicz – Bartosz Dobrowolański 3:1 (11:3, 11:5, 9:11, 11:3),

Bartosz Szarmach – Artur Lemieszka  3:1 (7:11, 11:8, 11:1, 11:3),

Maksymilian Miastowski/Marcin Woskowicz – Bartosz Dobrowolański/Dawid Kosiński 3:1 (12:10, 11:5, 8:11, 11:8),

Karol Szarmach/Bartosz Szarmach – Kamil Kiljanek/Artur Lemieszka 3:0 (11:8, 11:7, 11:6),

Maksymilian Miastowski – Bartosz Dobrowolański 3:0 (11:5, 11:6, 11:5),

Karol Szarmach – Artur Lemieszka 2:3 (11:5, 7:11, 12:10, 6:11, 9:11),

Marcin Woskowicz – Dawid Kosiński 3:0 (11:9, 13:11, 11:6),

Bartosz Szarmach Kamil Kiljanek 3:0 (11:6, 11:7, 11:5).

Gratulujemy zwycięstwa i powrotu na trzecie miejsce w tabeli!

Poproszony o komentarz, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

– Mecz ze szczecińskim klubem utwierdza nas w przekonaniu o możliwościach naszej drużyny.

Wygrana 9:1 umacnia nas na trzecim miejscu w rankingu I ligi grupy północnej, choć nie do końca zadowala.

Aby osiągnąć cel tego sezonu brakuje już – tylko i aż – jednego stopnia do drugiej pozycji, która otwiera możliwość gry barażowej o wejście do LOTTO Superligi.

Poza bardzo dobrym wynikiem, dzisiejsze gry zakończyły się 100% zwycięstwami na pierwszym stole, co potwierdza moje wcześniejsze spostrzeżenia o bardzo dobrej formie Marcina Woskowicza i Maksymiliana Miastowskiego. Jeśli do tej dwójki dołączą bracia Bartosz i Karol Szarmachowie, to będę spokojny o pozycję końcową naszego klubu.

Uwaga! 

Przed drużyną niemal trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach. Dwóch naszych tenisistów stołowych: Tomasz Tabor i Maksymilian Miastowski, wystąpi w 3. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, które odbędzie się w dniach 26-28 stycznia 2024 r. w Zielonej Górze

Życzymy powodzenia!

10 lutego 2024 r., karnieszewiczanie, powrócą do gier ligowych. Najpierw, wyjazdowym meczem z UKS Top Solec Kujawski, a następnie – meczem u siebie – z liderem tabeli – Energą Manekinem Toruń (17 lutego 2024 r.). Oba mecze o godz. 16.oo.

Serdecznie zapraszamy, szczególnie na mecz ze spadkowiczem z Lotto Superligi!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie(a) – Katarzyna Chybowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu