Środa nie była dla nas!

Z dużymi nadziejami czekaliśmy na środowe mecze seniorów sianowskiej Victorii i sieciemińskiego KS. 17 maja 2023 r., oba zespoły grały u siebie. Oba z drużynami będącymi w ich zasięgu.

Oba mecze poprzedzał, przełożony z 13 maja 2023 r., mecz zespołu młodziczek UKS Victoria SP 2 Sianów z młodzikami Gwardii II Koszalin – liderami tabeli grupy 8.

Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, w rywalizacji z chłopcami z Koszalina – nie ma bowiem ligi młodziczek – przegrały 0:13 (0:3).

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Nadia Tomkowska-Matusiak – Kornelia Arabasz, Małgorzata Capar, Katarzyna Cybul, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Oliwia Kulesza, Roksana Markowska, Zuzanna Perz i Milena Waleńska.

Przechodząc do środowych spotkań Victorii i KS Sieciemin warto przypomnieć, że zaplanowane w pierwotnym terminie na 16. kolejkę, zostały odwołane ze względu na atak zimy.

Rozgrywany w Sianowie mecz Victorii z Wybrzeżem Biesiekierz, był ciekawym widowiskiem. Brakło tylko korzystnego rezultatu.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, przegrali 0:1 (0:0).  

Victoria: Michał Turkacz – Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Robert Maj (81. Łukasz Zawada), Konrad Wagner (68. Tomasz Karpicz), Jacek Żuchowski (68. Kacper Szczepaniuk), Tomasz Majerczak (68. Krystian Mural), Michał Rokicki, Maciej Bachleda (75. Adrian Gołuchowski), Cezary Pająk i Fiodor Drewniak. W rezerwie pozostawali: Piotr Koza i Damian Rybisz.

Komentując to spotkanie, trener, M. Lisztwan, napisał:

– Mecz był dość wyrównany. W mojej ocenie bardziej doświadczony zespół Wybrzeża grał nieco spokojniej w pierwszej połowie spotkania, ale to my mieliśmy więcej sytuacji po których mogły paść bramki. Oddaliśmy kilka strzałów, ale mijały one światło bramki, albo były blokowane przez obrońców. Próbowali Tomasz Majerczak, Konrad Wagner czy Maciej Bachleda, ale bez powodzenia. Najbliżej był Michał Rokicki, którego strzał na słupek zbił bramkarz Biesiekierza.

Druga połowa przebiegała podobnie i mecz był cały czas zamknięty. Niestety jeden błąd w obronie spowodował, że goście zdobyli bramkę w 84 minucie meczu i mieliśmy już bardzo mało czasu na odpowiedź. Najbliżej był Łukasz Zawada, którego strzał z pola karnego minimalnie minął słupek, a mocne uderzenie Michała Rokickiego z dystansu, świetnie ponownie obronił bramkarz gości.

Myślę, że zabrakło trochę doświadczenia i cwaniactwa w kluczowych sytuacjach. Szkoda, że nie uniknęliśmy błędu, który  zadecydował o wyniku. W dalszym ciągu będziemy jednak preferować grę kilkoma młodzieżowcami w składzie, bo to dobry czas na ich ogrywanie. 

Już w niedzielę postaramy się o korzystny rezultat w meczu z Zefirem w Wyszewie.

Porażką zakończył się także mecz KS Sieciemin z Radwią Białogórzyno. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali z białogórzynianinami 0:2 (0:1).

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Radosław Kruk, Liwiusz Dobrzyński (75. Michał Rokitka), Damian Kowalski, Tomasz Hawryluk (75. Marcel Hryckowian), Kamil Zbylut, Marcin Rogala (88. Przemysław Popławski), Bartosz Szmajdziak (75. Grzegorz Zabłocki), Adam Nader i Jacek Janczyszyn.

Komentując to spotkanie, trener, Ł. Szmajdziak, napisał: 

– Słaby mecz w naszym wykonaniu. Bramki traciliśmy na początku pierwszej i drugiej połowy spotkania ( 2. i 46. minuta ). Przez cały mecz nie oddaliśmy żadnego celnego strzału na bramkę. Goście grali niewiele lepiej,  ale na tak grający dzisiaj KS Sieciemin to wystarczyło.

 W najbliższy weekend – 20/21 maja 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  20 maja 2023 r., o godz. 11.oo – na wyjeździe – z Lechią Gdańsk,

juniorzy: Victoria Sianów: 20 maja 2023 r., o godz. 11.oo – II klasa juniorówKoszalin, gr. 5 – u siebie – z Calisią Kalisz Pomorski,

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 20 maja 2023 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Mechanikiem Bobolice,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 21 maja 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z GKS Manowo,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 21 maja 2023 r., o godz. 13.oo – na wyjeździe – z Hajką Zegrze Pomorskie,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 21 maja 2023 r., o godz. 16.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z MKS Rozwój Koszalin,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  21 maja 2023 r., o godz. 17.oo – na wyjeździe – z Zefirem Wyszewo,

młodzicy: Victoria Sianów: 22 maja 2023 r., o godz. 18.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z Wieżą Postomino.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu z Głazem Tychowo  w Sianowie – Waldemar Kosowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ułatwienia dostępu