To był mecz na przełamanie przed jubileuszem 75-lecia!

Dwa bramkowe remisy: z Vimobilią Będzino i Zawiszą Grzmiąca, dwie jednobramkowe porażki: z Gryfem Polanów i Sławą Sławno i jedna trzybramkowa, z GKS Manowo, to był do minionej soboty, ligowy tegoroczny dorobek seniorów sianowskiej Victorii.

22 kwietnia 2022 r., przyszło pierwsze tej wiosny zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka. Sianowianie pokonali u siebie Sokoła Karlino 2:1 (2:0), po brakach strzelonych przez Macieja Bachledę i Tomasza Karpicza.

Seniorzy Victorii: Michał Turkacz – Tomasz Karpicz, Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Konrad Wagner (61. Robert Maj), Jacek Żuchowski (76. Fiodor Drewniak), Michał Rokicki, Maciej Bachleda, Cezary Pająk, Kacper Szczepaniuk i Adrian Gołuchowski (67. Tomasz Majerczak). W rezerwie pozostawali: Nikodem Ratkowski i Damian Rybisz.

Komentując wyżej wspomniane spotkanie, trener M. Lisztwan. napisał:

– Mecz dobrze się dla nas ułożył i tym razem potrafiliśmy to wykorzystać. Uważam, że wynik do przerwy mógł być wyższy, bo mieliśmy swoje sytuacje. Niestety zaraz po wyjściu na drugą połowę daliśmy się zaskoczyć i goście zdobyli kontaktową bramkę. To trochę wytrąciło nas z dobrego rytmu jaki mieliśmy do przerwy, a Karlino dążyło do wyrównania. Utrzymaliśmy jednak prowadzenie do końca i po serii meczów bez wygranej nareszcie zdobyliśmy 3 pkt.

Cieszy mnie postawa zespołu. Pomimo pasma niepowodzeń, w każdym tygodniu pracowaliśmy nad tym, żeby wyeliminować mankamenty i poprawić swoją grę. To przełożyło się na wynik. Gratuluję chłopakom, wykonali w meczu dobrą robotę. Koncentrujemy się już na najbliższym meczu przeciwko Radwii Białogórzyno. 

Przełamanie przyszło na nieco ponad tydzień przed przypadającym 30 kwietnia 2023 r., 75-leciem istnienia sianowskiego KS Victoria! Brylantowe obchody zaplanowano na 13 maja, na Stadionie Miejskim w Sianowie.

Zarząd Klubu, pod prezesurą Łukasza Chotkowskiego, pokaże przybyłym wszystkie grupy wiekowe. W grze o ligowe punkty zaprezentują się: o godz. 11.oo – juniorzy z Orłem Wałcz, o 13.oo – seniorzy z Głazem Tychowo, o 15.oo – młodzicy z Bałtykiem Koszalin i o 17.oo – oldboje z Mirstalem Mirosławiec.

O godz. 14.3o, najmłodsi adepci piłki nożnej sianowskiego Klubu, rozegrają mini turnieje z okazji brylantowego jubileuszu.

Oficjalna część uroczystości obchodów 75-lecia Klubu planowana jest na godz. 16.15!

Jest duża szansa, że usłyszymy „na żywo” Hymn Victorii, autorstwa Zbigniewa Lindnera.

Sobotnio-niedzielne granie z udziałem naszych zespołów miał rozpocząć mecz Centralnej Ligi Juniorek U-15: KKPK Medyk POLOmarket Konin – UKS Victoria SP 2 Sianów. Mecz został przełożony i jak stwierdził trener Jędrzej Bielecki, nie wiadomo – na dzisiaj – czy się odbędzie.

22 kwietnia 2023 r., jako pierwsi zagrali zatem młodzicy Victorii, na wyjeździe i juniorzy Victorii, u siebie.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, przegrali w Darłowie z miejscowym UKS Orlik 0:2 (0:1).

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym – Szymon Cichocki, Gracjan Chotkowski, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Dominik Majkowicz, Jakub Prończuk, Jakub Pruś, Jakub Pudzik, Natan Szawurski, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer i Marcel Tuziemski.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Mecz toczony przy optycznej przewadze gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji na zdobycie bramki. Bardzo dobre zawody w bramce rozegrał Mateusz Harasym.  Niestety,  ale dwukrotnie daliśmy się zaskoczyć rywalom. Sami zaś nie stwarzaliśmy zbyt dużego zagrożenia pod bramką rywali. Najlepszej okazji nie wykorzystał Dominik Majkowicz,  trafiając w słupek, po strzale z kilku metrów. 

O tej samej porze – ale w Sianowie – swój mecz rozgrywali juniorzy Victorii. Podopieczni trenera Wiktora Piątka, przegrali z Santosem Kłębowiec 0:2 (0:1).

Juniorzy Victorii: Bartłomiej Czekaj – Cezary Filasiak, Filip Grześczak, Norbert Gutkin, Kacper Miętek, Kacper Nowak, Patryk Pawlak, Dawid Pawlikowski, Gracjan Polek, Bartosz Sławiński, Kacper Szcześniak i Wiktor Wabia.  

Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

– Z trzech rozegranych do tej pory meczów w rundzie wiosennej, zespół z Klębowca był najmniej wymagającym przeciwnikiem. Praktycznie skupił się na grze defensywnej i próbach przeniesienia piłki długimi podaniami do zawodników ofensywnych. Ale to, co cechowało w tym meczu gości, to ambitna walka o każdą piłkę! Nam niestety tego w tym meczu zabrakło. Jestem lekko zawiedziony  postawą mojego zespołu, ponieważ trochę podeszli lekceważąco do sobotniego przeciwnika, czego nie dało się nie zauważyć, a co przełożyło się na wynik! 

Sobotnie spotkania – z udziałem naszego zespołu – zakończył mecz oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów z Oldbojami Bruskowa Wielkiego. Niestety, wicelider tabeli I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, musiał uznać wyższość, aspirujących do co najmniej drugiego miejsca, wielkobruskowian 1:3 (0:1).

Honorową bramkę dla podopiecznych trenera Krzysztofa Gorta, strzelił Henryk Noworolnik.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Zbigniew Banasiak, Łukasz Chotkowski, Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Piotr Motyl, Henryk Noworolnik, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban i Paweł Zinger.

23 kwietnia 2023 r., jako pierwsi, grali piłkarze beniaminka Klasy Okręgowej ZZPN – KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowali prowadzącą w tabeli grupy 3. – Darłovię Darłowo.

Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem ciekawego spotkania, wielu bramek i przede wszystkim – mimo pięciu straconych goli – wielu znakomitych interwencji bramkarza gospodarzy – Roberta Popławskiego!

KS Sieciemin: Popławski Robert – Damian Janczyszyn, Adam Nader, Radosław Kruk, Krystian Kruk, Tomasz Hawryluk (62. Michał Rokitka), Damian Kowalski, Łukasz Cygan Łukasz (23. Liwiusz Dobrzyński), Marcin Rogala (62. Marcel Hryckowian), Kamil Zbylut i Jacek Janczyszyn.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando zespołu z Darłowa. Lider rozgrywek stworzył sobie sporo sytuacji bramkowych.  Na szczęście bardzo dobrze dysponowany był nasz bramkarz. Obronił kilka groźnych strzałów oraz rzut karny. Na plus: dwa strzelone gole (pierwsze bramki stracone przez Darłovię w tej rundzie). Na minus: groźna kontuzja naszego kapitana Łukasza Cygana, która eliminuje go z gry w tej rundzie.

Męskie granie minionego weekendu zamknęli piłkarze KS SKIBNO.  Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, przegrali wyjazdowe spotkanie z Mechanikiem II Bobolice/Kłanino 0:3 (0:1).

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Paweł Pietraszkiewicz, Sergiusz Pasternak, Eduard Chernik, Adam Pietraszkiewicz, Krzysztof Przydacz, Wojciech Fąfara, Krzysztof Olczak, Zbigniew Dominkiewicz i Przemysław Winnicki.

Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

– Wiele czynników złożyło się na to, że do Kłanina, które sąsiaduje z nami w tabeli, pojechaliśmy tylko w jedenastu! Nie bez znaczenia było to, że byli to w większości zawodnicy typowo defensywni! 

W związku z tym przeciwnik już od pierwszych minut przejął inicjatywę. Jedynym naszym sposobem były próby wykorzystania skrzydeł, i po jednej takiej akcji, Krzysztof Olczak umieścił piłkę w bramce. Niestety sędzia dopatrzył się spalonego. Nasze dobre próby wybronienia remisu, zostały złamane rzutem karnym dla przeciwnika i prowadzeniem do przerwy 1:0.

Niestety przeciwnik rozpoczął drugą połowę bramką, po naszym błędzie indywidualnym w obronie. Nie mając już nic do stracenia, odważniej ruszyliśmy do ofensywy. W 70. sędzia podyktował dla nas rzut karny, ale szansy na złapanie kontaktu niestety nie wykorzystał Przemysław Winnicki. Efektem naszej otwartej gry i brakiem zmienników była trzecia bramka w końcówce meczu.

Jedyny kobiecy mecz z udziałem naszego zespołu rozegrały seniorki UKS Victoria SP 2. Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, podejmowane były przez Victorię Niemcz Osielsko. Przegrały 2:10 (0:4). Bramki dla sianowianek strzeliły: Maja Gadomska i najlepsza tego dnia w zespole Victorii SP 2 –  Wiktoria Huda.

Seniorki UKS Victoria SP 2: Oliwia Gawlikowska – Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Monika Garbicz, Ewa Mariama Balde-Dutka, Natalia Bryzek, Iwona Grub-Malinowska (60. Nadia Łyszyk), Wiktoria Ostróżka, Dominika Kubsch, Maja Gadomska i Wiktoria Huda.

Komentując to spotkanie, trener J. Bielecki, napisał:

– Początek tego meczu nie zapowiadał takiego przebiegu spotkania. Owszem, piłkarki z Osielska miały lekką przewagę, ale sianowianki umiejętnie się broniły. Niestety w 20. minucie, sianowskiej obronie przytrafił się szkolny błąd i Victoria Niemcz objęła prowadzenie. (…) Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną drużyny Victorii Niemcz Osielsko.

I jeszcze jedno!

Punktu zabrakło podopiecznym trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz do awansu do Półfinału A Klubowych Mistrzostw Polski Dziewcząt U-13, roczniki 2010/2011;

W ćwierćfinale rozegranym 23 kwietnia 2023 r. w Pucku, piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 w Sianowie: zremisowały 0:0 z MUKS PS Kostrzyn n/Odrą, przegrały 0:3 z Kaperkami Puck i wygrały 4:0 z AZS UAM Poznań. Bramki z poznaniankami strzeliła Martyna Ryncewicz.

Ćwierćfinał w Pucku wygrały gospodynie: 7 pkt., bramki 4-0., przed kostrzyniankami: 5 pkt., bramki 1:0, sianowiankami: 4 pkt., bramki 4-3 i poznaniankami: 0 pkt., bramki 0:6.

Do Półfinału A awansowały dwa pierwsze zespoły. Sianowianki zagrają o miejsca 17. i poniżej!

W najbliższy weekend – 29/30 kwietnia 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 26 kwietnia 2023 r., o godz. 17.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Wieżą Postomino,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  29 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Radwią Białogórzyno,

III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  29 kwietnia 2023 r., o godz. 13.3o – u siebie – z GOSRiT Wikęd Luzino,

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 29 kwietnia 2023 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Skup Aut Radzi-mil Oldboje Tychowo,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 30 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Wrzosem Wrześnica,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 30 kwietnia 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Błękitnymi Stary Jarosław.

CLJ U-15: juniorki UKS Victoria SP 2 Sianów: 30 kwietnia 2023 r., o godz. 13.oo – na wyjeździe – z MUKS 11 Zielona Góra,

młodzicy: Victoria Sianów: 30 kwietnia 2023 r., o godz. 14.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Gwardią Koszalin,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  3 maja 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z KS Sieciemin.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów z Oldbojami Bruskowo Wielkie – Waldemar Kosowski i seniorów Victorii z Sokołem Karlino – Artur Rutkowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu