To był udany piłkarski weekend naszych seniorskich drużyn!

Nieczęsto zdarza się tak udany piłkarski weekend w wykonaniu naszych drużyn. Tym bardziej, że był to, tak zwany, wydłużony weekend, rozpoczęty środowym meczem oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów, z oldbojami Iskry Białogard.

20 września 2023 r., passę bez porażki naszych seniorskich zespołów, rozpoczęli – grając u siebie – sianowscy oldboje. Kontynuując zwycięską passę w drodze na szczyt tabeli I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, podopieczni kierownika Krzysztofa Gorta, pokonali białogardzian 2:0 (1:0), po bramkach Rafała Gotowały i Łukasza Berkowskiego. Zwycięstwo zrównało ich w tabeli z – liderem – Perłą Gmina Dygowo!

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Tomasz Matysiak, Piotr Motyl, Bartłomiej Mural, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Bartłomiej Suchorski, Łukasz Szmajdziak, Tomasz Tesmer, Mariusz Tuziemski, Robert Urban i Sebastian Wroński.

23 września 2023 r., jako pierwsi – z naszych zespołów – grali trampkarze Victorii. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, podejmowani byli przez Mechanika Bobolice.

Wygrali 5:4 (3:0). Bramki dla sianowian strzelili: Gracjan Chotkowski – 3, Dominik Majkowicz i Gabriel Urycki.

Trampkarze Victorii: Oliwier Michalski, Marcel Szmydt – Gracjan Chotkowski, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Michał Krawczyk, Krzysztof Lewandowski, Dominik Majkowicz, Aleksander Pawlewicz, Mateusz Rakowicz, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer i Gabriel Urycki.

Po meczu trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Do 70. minuty meczu, nic nie zapowiadało tak emocjonującej końcówki.  Mieliśmy mecz pod kontrolą,  stwarzaliśmy sporo sytuacji bramkowych,  a gra prowadzona była głównie na połowie gospodarzy. Strzeliliśmy pięć goli i był to najniższy wymiar kary dla Mechanika. Niestety, w wielu sytuacjach zawodziła nas skuteczność pod bramką rywali. Ponadto dwukrotnie trafiliśmy w poprzeczkę bramki przeciwnika.

W ostatnich 10. minutach meczu, coś w naszej grze się zacięło. Prokurując dwa rzuty karne i rzut wolny, gospodarze strzelili trzy bramki, doprowadzając do nerwowej końcówki.

Po meczu trampkarzy Victorii, swoje wyjazdowe ligowe spotkanie, grały młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów. Rywalizujące w grupie z chłopcami sianowianki, nie sprostały, prowadzącym w tabeli młodzikom Sławy Sławno, ulegając im 1:18 (0:10). Bramkę dla podopiecznych trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz strzeliła Hanna Grochowska.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Nadia Tomkowska-Matusiak – Kornelia Arabasz, Hanna Grochowska, Michalina Gurazda, Maja Jarosz, Julia Kaczorowska, Zuzanna Kaczorowska, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Lena Sobieraj, Julia Świsłowska i Milena Waleńska.

Tego samego dnia, jako kolejni grać mieli seniorzy sianowskiej Victorii. Niestety, do ich ligowego meczu w Białogardzie nie doszło!

Komentując to wydarzenie na portalu ligowiec.net, jeden z internautów napisał, między innymi:

– Od końca lat 80 kibicuję Iskrze. Bywały lepsze i gorsze momenty ale nigdy nie byłem świadkiem walkowera i oddania meczu ligowego bez walki na własnym stadionie…

Tym sposobem, stawiając się na stadionie w Białogardzie, podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, zainkasowali punkty walkowerem!

Sobotnie mecze naszych zespołów, zakończyli oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów. Ich wyjazdowym rywalem był, zamykający tabelę, SKUP AUT RADZI-MIL OLDBOJE Tychowo. Podopieczni przedstawiciela Stowarzyszenia – Krzysztofa Gorta, pokonali tychowian 5:0 (2:0). Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Łukasz Berkowski – 2, Bartłomiej Mural, Krystian Mural i Łukasz Podsiadło.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Łukasz Chotkowski, Waldemar Grześczak, Bartłomiej Mural, Krystian Mural, Adam Pietraszkiewicz, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Mariusz Tuziemski, Robert Urban i Sebastian Wroński.

Niedzielne mecze naszych zespołów, rozpoczęli piłkarze KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, podejmowali u siebie Strong Zielenica. Siecieminianie zremisowali 1:1 (0:1).

KS Sieciemin: Robert Popławski – Dariusz Nowacki,  Damian Janczyszyn,  Tomasz Hawryluk,  Liwiusz Dobrzyński (55. Jacek Janczyszyn), Łukasz Cygan,  Gabriel Gołofit,  Marcin Rogala,  Adam Nader (84. Karol Pudzik), Marcel Wołoszyński i Wojciech Fąfara.

Po meczu trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Po wysokich porażkach w poprzedniej kolejce, oba zespoły chciały dzisiejszym meczem wrócić na ścieżkę zwycięstw. 

Od początku do końca mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli sporo sytuacji bramkowych. Niestety, zawodziła skuteczność, bądź strzelane przez nas bramki były nieuznawane przez sędziego (spalony, faul na bramkarzu).

Goście ograniczali się tylko do grania długich piłek na swojego napastnika i na stałe fragmenty gry.  Po jednym z nich strzelili nam bramkę (bezpośrednio z rzutu rożnego). W 75. minucie, po strzale z woleja, wyrównał Gabriel Gołofit.

Mimo sporej przewagi optycznej (zwłaszcza w drugiej połowie), nie udało się nam zdobyć zwycięskiej bramki. Wywalczony w takich okolicznościach remis, smakuje jak porażka.

Jako kolejni – w niedzielę – grali piłkarze Victorii II/KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, wygrali u siebie z Passatem Bukowo Morskie 4:1 (1:0). Bramki dla skibnian strzelili: Przemysław Winnicki i Marcin Woźniak – po 2.

Victoria II/KS SKIBNO: Nikodem Ratkowski (46. Jakub Lachowski) – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Krzysztof Olczak (53. Patryk Pawlak, 75. Gracjan Polek), Maciej Gorgoń, Adam Pietraszkiewicz (80. Przemysław Winnicki), Zbigniew Dominkiewicz, Norbert Gutkin (53. Kacper Nowak), Szymon Żeromski (70. Jakub Kowalski), Łukasz Zawada (68. Damian Rybisz) i Marcin Woźniak.

 Po meczu trener Wiktor Piątek napisał:

– Na niewiele pozwoliliśmy w tym meczu przeciwnikowi. Praktycznie w każdej płaszczyźnie mieliśmy kontrolę nad przebiegiem spotkania. Byliśmy w posiadaniu piłki w każdej strefie boiska. Nareszcie zaczął funkcjonować doskok do przeciwnika z piłką, a to się przełożyło na odbiory, których nam brakowało w ostatnich meczach.

Przeciwnik tak naprawdę tylko dwa razy zagroził naszej bramce. Za pierwszym razem napastnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z naszym golkiperem, a za drugim razem, w 50. minucie był nieprzepisowo zatrzymywany przez bramkarza i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny goście zamienili na bramkę. Po tej sytuacji trochę zwolniliśmy, ale tylko do 60. minuty, kiedy to Marcin Woźniak w polu karnym wykorzystał swoje indywidualne umiejętności i dał nam prowadzenie 2:1.

Jednak takim cichym bohaterem tego meczu został Przemek Winnicki, który wszedł na boisko w 80. minucie i dwoma bramkami ustalił wyniki meczu.

Drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie zanotowały piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów.

Grając na wyjeździe, podopieczne trenera Dariusza Majewskiego, pokonały outsidera rozgrywek, Medyka III Konin 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów, strzeliła najskuteczniejsza w zespole – Anastazja Żaczek.

UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Natalia Bryzek, Aleksandra Małolepszy, Wiktoria Huda (15.  Maja Malczewska), Eliza Cichoń, Natalia Noworolnik, Zofia Kudłaczek, Anastazja Żaczek, Monika Garbicz, Katarzyna Rawłuszewicz i Klaudia Rogowicz (80. Amelia Leczycka).

Niedzielne gry z udziałem naszego zespołu zakończyli młodzicy Victorii. Podopieczni trenera Grzegorza Dudy, przegrali u siebie z młodzikami Wieży Postomino 1:4.

W najbliższy weekend – 30 września/1 października 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

Uwaga!

trampkarze: Victoria Sianów:27 września 2023 r., o godz. 17.3o – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – na wyjeździe – z Bajglem Będzino,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 30 września 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Lechią Gdańsk,

trampkarze: Victoria Sianów:30 września 2023 r., o godz. 12.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – na wyjeździe – z Hubertusem Biały Bór,

młodzicy: Victoria Sianów: 30 września 2023 r., o godz. 12.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – ze Strongiem Zielenica,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  30 września 2023 r., o godz. 14.oo – u siebie – z  Wybrzeżem Biesiekierz,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 30 września 2023 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Mirstalem Mirosławiec,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 1 października 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodzikami Wiekowianki Wiekowo/Szkoła Dobiesław,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 1 października 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z LZS Kowalewice,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 1 października 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Darłovią II Darłowo.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie seniorek UKS Victoria SP 2 Sianów – Artur Rutkowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Plakat turnieju 2024 aktualności

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – VIII Ogólnopolski Turniej Badmintona “ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ” Sianów 25-26.05.2024 r.

CELE:• Popularyzacja badmintona• Integracja środowiska seniorów• Propagowanie aktywnego wypoczynku• Promocja Gminy Sianów, Powiatu Koszalińskiego i ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokość kaucji – dot. “Projekt Mieszkanie dla Rozwoju”.

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi ...
więcej →
oplus 32 aktualności

Nowe EKOpunkty na terenie Gminy Sianów

Kolejne pojemniki półpodziemne pojawiły się na terenie naszej gminy.W ramach inwestycji pn. „Wyposażenie nieruchomości w ...
więcej →

Ułatwienia dostępu