Udany piłkarski weekend naszych zespołów!

Porażka w Klasie Okręgowej ZZPN, remis oraz dwa zwycięstwa: w Pomorskiej Lidze Oldbojów i w Klasie A ZZPN. Złożyły się na to chronologicznie: porażka seniorów Victorii, remis KS Sieciemin oraz zwycięstwa: Stowarzyszenia Victoria Sianów i Victorii/KS SKIBNO.

Trzy pierwsze mecze zostały rozegrane 28 października 2023 r. Czwarty – dzień później.

Jako pierwsi – na murawę Stadionu Miejskiego w Sianowie – wyszli seniorzy miejscowej Victorii. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowali wicelidera tabeli grupy 3. – GKS Manowo

Po dobrym, wyrównanym spotkaniu, sianowianie przegrali 1:3 (1:1). Bramkę dla gospodarzy – z rzutu karnego – strzelił Tomasz Majerczak.

Victoria Sianów: Michał Turkacz – Eryk Pomarański (77. Kacper Szczepaniuk), Robert Maj (65. Cezary Pająk), Konrad Wagner  (77. Wojciech Sieradzki), Tomasz Majerczak, Michał Rokicki, Karol Balcereki, Daniel Wotawa, Patryk Palkowski, Marcin Majewski i Łukasz Szczerba. W rezerwie pozostawali: Mateusz Staciwa i Maciej Fidór.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Było to spotkanie stojące na dobrym poziomie, prowadzone na niezłej intensywności gry. Uważam, że mecz był wyrównany i oba zespoły stworzyły podobną liczbę sytuacji podbramkowych.

My po słabym spotkaniu w Ustroniu Morskim, chcieliśmy poprawić organizację gry, a także pokazać dużo determinacji w działaniach na boisku. Zespół w większości zrealizował nasze założenia. Zagraliśmy dobre zawody, ale nie wystarczyło to jednak na zespół wicelidera. Zabrakło też trochę boiskowego szczęścia. Przy dwóch bramkach, piłki odbite od naszych obrońców, trafiały do zawodników gości, którzy z bliskiej odległości umieszczali je w siatce. Byliśmy bardzo blisko wyrównania, przy stanie 1:2, po strzałach Czarka Pająka minimalnie obok słupka oraz Daniela Wotawy w słupek.

Goście ustalili wynik w doliczonym czasie. Myślę, że wynik nie do końca oddaje przebieg meczu, ale liczy się to co w siatce. Gratulacje dla ekipy z Manowa.

Mimo, że nie zdobywamy punktów, jestem zadowolony z postawy zespołu. Chłopcy pokazali się z dobrej strony, zarówno piłkarsko jak i pod względem wolicjonalnym. Musimy wyciągnąć pozytywne wnioski i dobrze przygotować się do kolejnego spotkania na własnym boisku.

Uwaga!

Najbliższe spotkanie Victorii – na prośbę zespołu z Białogórzyna – będzie rozegrane w Sianowie!

Godzinę później – na boisku w Siecieminie – swój mecz z rezerwami Wieży Postomino rozpoczęli piłkarze lidera grupy 7., KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, zremisowali 2:2 (1:1). Bramki dla miejscowych strzelili: Wojciech Fąfara i Gabriel Gołofit.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn,  Dariusz Nowacki,  Tomasz Hawryluk,  Liwiusz Dobrzyński (71. Jacek Janczyszyn), Marcel Wołoszyński (61. Kamil Zbylut), Damian Kowalski,  Wojciech Fąfara (75. Michał Rokitka), Marcin Rogala,  Łukasz Cygan i  Gabriel Gołofit (88. Grzegorz Zabłocki).

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Spotkanie z rezerwami czwartoligowej Wieży Postomino dostarczyło sporo emocji licznie zgromadzonym kibicom. 

Od początku meczu zespół gości grał w średniej i niskiej obronie, licząc na przechwyty i szybkie kontrataki. I ta taktyka doskonale sprawdziła się w pierwszej połowie spotkania. Mieliśmy spore problemy w ataku pozycyjnym, notowaliśmy sporo prostych strat i nie byliśmy w stanie sforsować obrony dobrze broniącej Wieży. Jedyne zagrożenie z naszej strony było po rzutach różnych (dwukrotnie trafiliśmy w poprzeczkę, po strzałach bezpośrednich z rzutu rożnego). Goście w tej części meczu przeprowadzili kilka groźnych kontr.  Jedna z nich zakończyła się zdobyciem gola. Oprócz bramki po jednym z rzutów różnych, przyjezdni obili słupek naszej bramki.

W przerwie meczu postominianie dokonali aż czterech zmian. Weszli zawodnicy,  którzy przyjechali z meczu pierwszej drużyny. Paradoksalnie ich gra po zmianach wyglądała gorzej niż w pierwszej połowie.  Nie mając nic do stracenia, ruszyliśmy do zdecydowanych ataków. Jednak przez dłuższy czas, mimo coraz większej przewagi, nie byliśmy w stanie sforsować obrony gości. Dopiero strzał z rzutu wolnego (z około 40 metrów) Wojtka Fąfary, dał dam wyrównanie. Chwilę wcześniej Marcin Rogala obił słupek bramki gości.  Po wyrównującym golu dalej napieraliśmy na zespół Wieży,  chcąc zdobyć zwycięską bramkę. Jednak to zespół Wieży strzelił bramkę na 1:2. Przypadkowo w polu karnym piłkę ręką zagrał Jacek Janczyszyn i goście mieli rzut karny,  który  wykorzystali.  Nasza odpowiedzieć była natychmiastowa.  W zamieszaniu podbramkowym, bramkę ustalającą wynik meczu, zdobył Gabriel Gołofit. Mimo starań nie udało się nam zdobyć zwycięskiego gola.

Przed meczem liczyliśmy na zdobycie trzech punktów. Patrząc na przebieg tego spotkania, należy szanować zdobyty punkt. Zespół Wieży,  po raz kolejny okazał się dla nas niewygodnym przeciwnikiem. Podziękowania należą się dla wszystkich zawodników, którzy do końca meczu walczyli o wygraną.

Jako trzeci – w sobotę – grali oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów. Podopieczni trenera i kierownika zarazem – Krzysztofa Gorta, podejmowali ósmy zespół tabeli I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów – TKKF Strażak Koszalin. Sianowianie – liderzy po 10. kolejkach – pokonali koszalinian 3:1 (2:0), po bramkach Rafała Gotowały – 2 i Łukasza Berkowskiego.   

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Marek Kapała, Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Bartłomiej Mural, Adam Pietraszkiewicz, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Powałka, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban i Sebastian Wroński.

Drugi zwycięski mecz tego piłkarskiego weekendu stał się udziałem piłkarzy Victorii/KS SKIBNO, którzy podejmowali Hajkę Zegrze Pomorskie 2:0 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, strzelili: Łukasz Zawada i Marcin Woźniak.

Victoria/KS SKIBNO: Nikodem Ratkowski – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Paweł Pietraszkiewicz (55. Gracjan Polek), Patryk Pawlak (75. Mateusz Bartosik), Wojciech Chabowski (65. Jakub Szpak), Kacper Szcześniak (60. Krzysztof Olczak), Szymon Żeromski (70. Damian Rybisz), Zbigniew Dominkiewicz, Marcin Woźniak i Łukasz Zawada (75. Przemysław Winnicki).

 Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek napisał:

– W 10. kolejce, dopiero zagraliśmy mecz na ,,zero z tyłu”. I nie jest to przypadek. Od kilku tygodni pracujemy nad optymalizacją gry w defensywie i ta praca zaczyna przynosić efekty. Zresztą, obrona od kilku lat zawsze była naszym mocnym punktem, ale w związku z rotacją kadrową, jaka nastąpiła w zespole, potrzebujemy czasu aby się w tej formacji odbudować. 

Mecz miał wyrównany przebieg. Taktycznie skupiliśmy się na odbiorze piłki dopiero w strefie środkowej boiska, a dokładniej na naszej połowie. Myślę, że zaskoczyło to gości i nie bardzo mieli pomysł, jak nas rozegrać. Pierwszą opcją były długie crossy w okolice naszego pola karnego, które w szczelnie ustawionej defensywie blokowaliśmy. Druga opcja to atak pozycyjny. Ten element wychodził lepiej drużynie z Zegrza Pomorskiego, lecz nie stwarzał dużego zagrożenia dla naszej bramki. My po odbiorze szukaliśmy dynamiki naszych skrzydłowych. Szybko to przyniosło nam pierwszą bramkę, w 15. min. Szymon Żeromski z piłką zostawił za plecami obrońcę, i dograł wzdłuż linii bramkowej do Łukasz Zawady, który otworzył wynik meczu. Druga bramka to kolejny rajd indywidualny w kolejnym meczu Patryka Pawlaka, który po minięciu dwóch zawodników, został w polu karnym sfaulowany, a rzut karny na bramkę zamienił Marcin Woźniak, dla którego było to już 12. trafienie w tym sezonie.

Nie był to udany piłkarski weekend dla naszych dziecięcych zespołów. Niemniej – zarówno młodziczki UKS Victoria SP 2, jak i trampkarze Victorii – stają się pomału wizytówkami swoich klubów.

Jednobramkową, wyjazdową porażkę zanotowały podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz. Z chłopcami Stronga Zielenica przegrały 3:4 (0:2). Bramki dla sianowianek strzeliły: Hanna Grochowska – 2 i Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów: Wiktoria Kwiatkowska – Zuzanna Perz, Kornelia Arabasz, Iga Slabska, Julita Dobrzańska, Nadia Tomkowska, Hanna Grochowska, Julia Zdybicka, Martyna Ryncewicz, Roksana Markowska, Katarzyna Cybul, Julia Świsłowska, Kaja Chojnowska i Maja Klekociuk.

 Trzybramkową (do przerwy 0:1), wyjazdową porażkę zanotowali z kolei podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, z wiceliderem tabeli, koszalińską Gwardią.

Trampkarze Victorii Sianów: Mateusz Harasym – Robert Kidacki,  Krzysztof Lewandowski,  Sebastian Szuplak,  Natan Szawurski,  Tymoteusz Tesmer,  Mateusz Rakowicz, Michał Krawczyk,  Jakub Pudzik,  Gracjan Chotkowski,  Borys Małagowski i Aleksander Kopciński.

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Do meczu przystąpiliśmy w mocno okrojonym i osłabionym składzie.  Niestety,  nie byliśmy w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanej Gwardii. Przez niemal całe spotkanie graliśmy w obronie niskiej. 

Mimo straty trzech bramek, chciałbym pochwalić zespół za organizację gry obronnej. Bardzo dobre zawody w bramce rozegrał Mateusz Harasym. 

W najbliższy weekend – 4/5 listopada 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodzicy: Victoria Sianów: 4 listopada 2023 r., o godz. 10.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z Żakami Sławno,

 – młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 4 listopada 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodzikami Zrywu Kretomino,

trampkarze: Victoria Sianów:4 listopada 2023 r., o godz. 11.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – u siebie – z Orlikiem Darłowo,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  4 listopada 2023 r., o godz. 13.oo – u siebie – z Radwią Białogórzyno,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 4 listopada 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe w Rąbinie – z Pogonią Oldboy”s Połczyn Zdrój,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 4 listopada 2023 r., o godz. 15.oo – na wyjeździe w Strzekęcinie – z Wichrem Mierzym,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 5 listopada 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Wrzosem Wrześnica,

młodzicy: Victoria Sianów: 8 listopada 2023 r., o godz. 18.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Rozwojem Koszalin.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie z meczu z Wybrzeżem Biesiekierz w Sianowie – Aleksandra Rutkowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu