Z podziękowaniem za ciepło i koleżeńskość!

Pamiętając o grudniowej wysokiej porażce – z pewnym gry w barażach do LOTTO Superligi – ZKS Zielona Góra II, tenisiści stołowi KS Darz Bór Karnieszewice, przystąpili do meczu rewanżowego z zielonogórzanami, z wolą urwania przynajmniej punktu.

Gdyby nie bardzo dobra dyspozycja 14-letniego Patryka Żyworoneka, to karnieszewiczanie cieszyli by się przynajmniej z remisu! O zwycięstwie gości 6:4, zdecydował jednak dziesiąty – jedyny – pięciosetowy pojedynek, wygrany przez ogrywanego w I lidze Patryka!

Patrząc na przebieg kolejnych pojedynków, żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa punkty.

A oto wyniki poszczególnych pojedynków, według kolejności ich rozgrywania:

Marcin Woskowicz – Łukasz Wachowiak 3:0 (11:6, 11:7, 11:5). To był udany rewanż Marcina za porażkę 0:3  w meczu rozegranym 17 grudnia 2022 r. w Zielonej Górze.

Karol Szarmach– Patryk Żyworonek 1:3 (8:11, 7:11, 11:7, 6:11),

Bartosz Szarmach – Patryk Bielecki 0:3 (13:15, 7:11, 9:11). Patryk Bielecki, to 5-8 zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Zielonej Górze, rozegranych 27-30 kwietnia 2023 r. I mistrz Polski w grze podwójnej i mistrz Polski w drużynie.

Konrad Pyra – Mateusz Żelengowski0:3(4:11, 8:11, 4:11). Mateusz Żelengowski, to 9-16 zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Zielonej Górze, rozegranych 27-30 kwietnia 2023 r. I wicemistrz Polski w grze podwójnej oraz mistrz Polski w drużynie.

Bartosz Szarmach/Karol Szarmach – Patryk Bielecki/Patryk Żyworonek 3:0 (12:10, 11:5, 11:9),

Marcin Woskowicz/Tomasz Tabor – Łukasz Wachowiak/Mateusz Żelengowski 3:1  (9:11, 11:8, 11:8, 19:17),

Marcin Woskowicz– Patryk Bielecki 0:3 (7:11, 13:15, 8:11),

Karol Szarmach – Mateusz Żelengowski 1:3 (9:11, 13:11, 6:11, 11:13),

Bartosz Szarmach – Łukasz Wachowiak 3:1 (9:11, 11:6, 11:9, 11:8),

Tomasz Tabor – Patryk Żyworonek 2:3 (11:9, 5:11, 11:9, 2:11, 6:11).

 Dla gospodarzy punktowali: Bartosz Szarmach i Marcin Woskowicz – po 1,5, Karol Szarmach i Tomasz Tabor – po 0,5 pkt. Dla gości: Patryk Bielecki, Mateusz Żelengowski i Patryk Żyworonek – po 2  pkt.

Komentując rozegrane spotkanie, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

–  Sezon zakończony.

Ostatni mecz tego sezonu zagraliśmy w naszej Hali Widowiskowo Sportowej przy SP Nr 2 w Sianowie, goszcząc ZKS Zielona Góra II. Bardzo dobra dyspozycja gości zwiastowała mecz na wysokim poziomie. I tak też było. Znakomicie spisały się oba nasze deble, których wygrane dawały wynik 3:3. Wyjątkowo spisał się też Marcin Woskowicz w pierwszym pojedynku, w którym jedną z akcji, określono AKCJĄ SEZONU.

Przegrana 4:6 jest wynikiem satysfakcjonującym, tym bardziej, że w pierwszej rundzie ulegliśmy przeciwnikom 1:9.

Sezon zakończyliśmy na pewnym 4. miejscu rankingowym. Nie jest to wynik, którego oczekiwaliśmy, wobec czego w przyszłym sezonie planuję wzmocnienie.

Uroczyście pożegnaliśmy Marcina Marchlewskiego, z podkreśleniem jego wkładu w siedmioletnim okresie. Wyjątkowe podziękowanie przekazałem wraz z zawodnikami, za ciepło i koleżeńskość, jaką okazywał Marcin wobec kolegów.

Przypomnijmy!

Marcin Marchlewski (Energa Toruń), zadebiutował w II-ligowym wówczas KS Darz Bór Karnieszewice, 24 września 2016 r.

Wspólnie z Marcinem Czerniawskim (ATS Stargard), pozyskanym także w 2016 r. oraz Arturem Danielem (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz), byłym indywidualnym i drużynowym mistrzem Polski i Michałem Krzyżanowskim (UKS Victoria Repro Płock), pozyskanymi rok później, a także Andrzejem Świerczkiem i Tomaszem Taborem, wywalczył historyczny awans karnieszewiczan do I ligi.

Stało się to 26 maja 2019 r.

Po trzecim sezonie w I lidze, grupie północnej, już bez M. Czerniawskiego, A. Daniela i M. Krzyżanowskiego, za to z Bartoszem Szarmachem, Marcinem Woskowiczem i Karolem Szarmachem – nowo pozyskanymi z Ostródy i Torunia, walczył w barażach o LOTTO Superligę z mistrzem I ligi grupy południowej – UKS Villa Verde Olesno. Bez powodzenia.

Obecny czwarty sezon w I lidze, karnieszewiczanie zakończyli na czwartym miejscu.

Dziękujemy! Dziękujemy Tobie Marcinie za Twój wkład w rozwój i sukcesy karnieszewickiego Klubu. Za Twoje ciepło i koleżeńskość!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Marcina Marchlewskiego z meczu z Poltarex-em Pogonią Lębork – Maciej Malek.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Podczas ubiegłorocznego meczu z Poltarexem Pogonią Lębork aktualności

Są takie dni w tygodniu…!

 „Są takie dni w tygodniu, gdy nic mi się nie układa…”. Są to słowa Jerzego ...
więcej →
segregujemy tekstylia aktualności

Drodzy mieszkańcy Gminy Sianów

pragniemy poinformować, że odzieży i tekstyliów nie wyrzucamy do odpadów zmieszanych!!! Nowe zasady zbierania odzieży i ...
więcej →
fumiganty aktualności

Ulotka dot. fumigacji

więcej →

Ułatwienia dostępu

Przedsiębiorco! Od 1 kwietnia 2025r. Gmina Sianów Będzie odbierać odpady komunalne od nieruchomości niezamieszkałych!

V211 social media